Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rugpjūčio 5 d. į Klaipėdos apskr. VPK kreipėsi 1952 m. gimusi moteris, kuri pranešė, kad nepažįstami asmenys apgaulės būdu iš jos išviliojo 48 tūkst. 282 eurus. Moteris susigundė apgaulingais nepažįstamųjų siūlymais investuoti ir lengvai padidinti savo santaupas – nuo birželio 22 d. iki liepos 17 d. pinigus, per kelis kartus, įvairiomis sumomis, pervedė pati. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo.

Pasak Klaipėdos apskrities kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnų, pastebima, kad toks sukčiavimo būdas pastaruoju metu populiarėja. Dažniausiai yra skambinama telefonu, kartais iš užsienyje registruotų numerių, ir siūloma investuoti į vertybinius popierius ar kriptovaliutą. Asmenims siūloma apsilankyti solidžiai atrodančiuose, bet fiktyviuose finansinių bendrovių puslapiuose, prašoma instaliuoti tam tikras programas, o tai padarius, sukčiai įgauna galimybę visiškai kontroliuoti nukentėjusiųjų kompiuterius. Prašoma į neva investicines sąskaitas pervesti vis didesnes sumas, o po kurio laiko sąskaitos užblokuojamos, žmonės patiria tūkstantinių nuostolių.

Policija nuolat, įvairiomis priemonėmis, ragina gyventojus būti budriais ir atidžiais. Tokie sukčiai, pasak pareigūnų, dažniausiai pasižymi sugebėjimu psichologiškai paveikti nukentėjusįjį asmenį, todėl, sulaukus bent menkiausią įtarimą keliančio skambučio, patariama niekada neatskleisti nepažįstamiems asmenims savo anketinių ir konfidencialių elektroninės bankininkystės duomenų, neskubėti vykdyti jų nurodymų ir visada tikslinti peršamą informaciją.

Įtariant kėslus sukčiauti, ar nukentėjus nuo sukčių, reikėtų visada pranešti policijai per www.epolicija.lt, arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Klaipėdos apskrities VPK informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas