Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Salantiškės piešinys tapo pasaulinio konkurso kelrodžiu

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Vakarų Lietuva
  • 2020-05-12
F. Kelpšaitės piešinį konkurso organizatoriai pasirinko kaip pagrindą kvietimui į kitų metų konkursą.

Kretingos rajono Salantų meno mokyklos Dailės skyriaus mokinė 14-metė Fausta Kelpšaitė išgarsino Lietuvos vardą meno pasaulyje: Japonijos IE-NO-HIKARI asociacijos organizuojamame tarptautiniame vaikų piešinių konkurse „World Children`s Picture“ („Pasaulio vaikų piešiniai“) tarp kone 19 tūkst. jo dalyvių iš 73 pasaulio šalių jos darbas pelnė aukso medalį. Piešinys tapo kvietimu ir į kitų metų konkursą.

Įvertino dailės žinovai

F. Kelpšaitę ugdančios Salantų meno mokyklos dailės mokytojos Ingridos Taujanskienės žodžiais, kone tris dešimtmečius – nuo 1993-ųjų – rengiamas Tarptautinis vaikų piešinių konkursas „World Children`s Picture“ yra rimtas vaikų kūrybinių gebėjimų įvertinimas: „Įvairaus amžiaus vaikų – nuo mažiausiųjų ligi pilnametystės – darbus vertina ne vienas ar keli asmenys, o kompetentinga dailės žinovų komisija, sudaryta iš 11–15 asmenų.“

Pedagogės žiniomis, į šiųmetinį konkursą iš viso buvo atsiųsti 18 tūkst. 593 pasaulio vaikų piešiniai, – konkurse dalyvavo 131 vaikas ir iš Lietuvos.

Iš viso aukso medaliais pagal skirtingas darbų kategorijas buvo apdovanota 20 konkurso dalyvių, – Fausta buvo vienintelė lietuvaitė. „Kodėl buvo išskirtas ir kuo komisiją sužavėjo mūsų mokinės darbas, negalėčiau atsakyti, nes nežinau komisijos požiūrio ir vertinimo kriterijų. Bet, manau, kad išsiskyrė iš daugumos pateiktų darbų savita gratažo technika, kai imituojami medžio raižiniai“, – kalbėjo I. Taujanskienė, džiaugdamasi savo ugdytinės darbo įvertinimu, Salantų meno mokyklą pasiekusiu per karantiną.

I. Taujanskienė sakė neseniai antrąkart sulaukę staigmenos – kvietimo į kitų metų konkursą, – ant jos, išsiuntinėto po visą pasaulį, vėlgi buvo panaudotas F. Kelpšaitės darbas.

Pati kūrė spalvas

Merginos darbas vaizduoja Salantų apylinkes, konkrečiai – netoliese esantį Kalnalio kaimą su jo trobesiais. „Dailės mokykloje mokausi vos pirmus metus, ir kai mokytoja I. Taujanskienė paskatino dalyvauti konkurse, mintyse iškart iškilo Kalnalis. Man šis kaimas ant kalvos – labai gražus, ten gyvena giminės, susiję labai šilti prisiminimai. Ir Lietuvos istorijai jis svarbus: ten buvo pakrikštytas vyskupas Motiejus Valančius, išliko medinė šio kaimo bažnytėlė“, – savo piešinį, tapytą guašu gratažo technika, apibūdino Fausta.

Paklausta, kaip ji pati mano, kodėl jos piešinys buvo atrinktas iš keliolikos tūkstančių konkurso darbų, atsakė: „Manau, kad patiko ryškios spalvos ir struktūra: reikėjo maišyti labai daug spalvų, kad išgautum norimus atspalvius. Be to, tapiau ne teptuku, spalvos buvo stumdomos plastiko juostele, todėl ryškūs linijų perėjimai.“

Mergina sakė dėl šios džiaugsmingos žinios esanti labai dėkinga savo mokytojai I. Taujanskienei, kad ši, ligi tol ugdžiusi jos sesę Šarūnę, pastebėjo ir jos gebėjimus, ir labai skatino mokytis dailės.

F. Kelpšaitės piešinį konkurso organizatoriai pasirinko kaip pagrindą kvietimui į kitų metų konkursą.

Gilyn – į tarptautinius vandenis

Būrys gabių I. Taujanskienės ugdytinių kasmet dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose konkursuose ir, beje, kone kasmet skina laurus, ir anksčiau yra laimėję minėtame konkurse Japonijoje.

O šiais mokslo metais XV tarptautiniame vaikų tapybos ir grafikos konkurse „In My Homeland“ („Savo žemėje“) Baltarusijoje net penkios I. Taujanskienės mokinės – Roberta Diekontaitė, Ieva Grikpėdytė, Urtė Martišiūtė, Jogailė Mikutavičiūtė ir Gabrielė Drungilaitė – pelnė laureačių diplomus, o Aurėja Domarkaitė ir Skaistė Lengvenytė – diplomus.

„Manau, kad tai – taip pat didelis laimėjimas, nes šiame konkurse dalyvavo vaikai iš 26 valstybių, atsiuntę kone 11 tūkst. savo darbų. Juos vertino tarptautinė 15 profesionalių dailininkų, mokytojų ir menotyrininkų komisija“, – kalbėjo I. Taujanskienė, neslėpdama, kad, skatindama vaikus mokytis dailės, ieškanti galimybių dalyvauti kuo daugiau įvairiuose tarptautiniuose konkursuose.

„Daugelį konkursų pasaulis atšaukė per karantiną. Tačiau mes jau ruošiamės kitų metų konkursams, dirbdami nuotoliniu būdu: vaikai savo darbus fotografuoja, siunčia, kartu taisome, tobuliname“, – apie pasirengimą būsimiems konkursams pasakojo I. Taujanskienė.

---

Salantų meno mokyklos direktorės Silvijos Piluckienės komentaras:

– Labai džiaugiamės savo mokyklos jaunųjų dailininkų laimėjimais. Esame dėkingi už jų išmonę ir kūrybinius sumanymus, eksperimentus ir naujų technikų įvaldymą. Aišku, šalia jauno žmogaus visuomet yra jį skatinantys tėvai ir mokytojas. Mūsų mokyklos dailės mokytoja I. Taujanskienė yra tarsi kelrodis, skatinantis vaikus tobulėti dailėje, žvelgti į savo galimybes plačiai. Ji atveria jiems vartus į tarptautinius konkursus, kurie jau tapę mūsų mokyklos tradicija, kasmet džiuginančia puikiais rezultatais.

---

Japonijos asociacijos IE-NO-HIKARI rengiamo konkurso tikslas – skatinti vaikų supratimą apie gamtos ir žemės ūkio svarbą, gamtos išteklių tausojimą ir išreikšti meilę gimtajam kraštui. Dalyvaudami konkurse, vaikai domisi ir kitomis pasaulio šalimis, – taip stiprinama ir jų bendrystė visame pasaulyje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas