Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Klaipėdos valstybinė kolegija kartu su Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi rengia projektą „Klaipėdos skulptūrų parko skaitmenintos informacijos sklaida“ – pabaigus skaitmeninimo darbus, bus sukurta parko virtuali galerija, kurioje bus integruoti skulptūrų ir istorinių parko objektų 3D vaizdai, video ir tekstinė medžiaga. Taip pat rengiami ir trys virtualūs maršrutai po parką, kurių vieną rytoj žadama pristatyti visuomenei per tradicinį renginį „Vynerio arbatėlė“.

Rytoj „Vynerio arbatėlės“ dalyviai bus pakviesti į naują edukacinę ir šeimoms skirtą ekskursiją „Paukščio akimis“, kurią ves Klaipėdos valstybinės kolegijos studentės.

Tačiau ateityje tokią ekskursiją galės susiorganizuoti kiekvienas norintis – pakaks turėti mobilųjį telefoną, kuriame būtų įdiegta programėlė, galinti nuskaityti QR kodus. Jais bus pažymėtos visos skulptūros, esančios Klaipėdos skulptūrų parke.

„Nuskenavus skulptūros QR kodą, bus galima gauti visą informaciją apie ją ir, jei ši skulptūra įtraukta į maršrutą, – leistis juo“, – sakė Klaipėdos valstybinės kolegijos Turizmo ir rekreacijos katedros lektorė Laurencija Budrytė-Ausiejienė.

Specialiai projektui tris naujus teminius maršrutus kūrė Mažosios Lietuvos istorijos muziejus direktoriaus pavaduotoja Skulptūrų parkui Sondra Simanaitienė bei Klaipėdos valstybinės kolegijos Turizmo ir rekreacijos katedros lektorės gidės Daiva Statkuvienė ir L. Budrytė-Ausiejienė ir Turizmo administravimo II kurso studentės Ieva Petrutytė ir Laura Jucevičiūtė.

„Ieškojome įdomių temų. Vienas maršrutas skirtas vaikams ir jie objektus galės ne tik apžiūrėti, bet ir atlikti tam tikras veiklas, pavyzdžiui, užlipti, atrasti įvairių įdomybių, – pasakojo L. Budrytė-Ausiejienė. – Kitas maršrutas pavadintas „Veidai ir žmonės“, kuris sukurtas remiantis veidotyros mokslu – pastebėjome, kad tai įdomu žmonėms. Taigi veidai, kurie yra iškalti skulptūrose, taip pat teikia daug įdomios informacijos ir interpretacijų. Trečiasis maršrutas skirtas apžvelgti viso Skulptūrų parko istoriją.“

Atlikti techninę dalį – skaitmenizuoti Skulptūrų parko objektus – patikėta Klaipėdos valstybinės kolegijos Technologijų fakulteto Aplinkos ir statybos inžinerijos bei Informacinių technologijų katedrų dėstytojams bei studentams.

Pasak L. Budrytės-Ausiejienės, pasiilgusieji gyvo žodžio, galės užsisakyti ir gidą, kuris ves naujaisiais maršrutais.

Projekto metu sukurtoje Skulptūrų parko internetinėje erdvėje taip pat bus publikuojamos video temos, kurias pristato 20 kalbintų asmenų: skulptoriai, parko architektas, žmonės, išsaugoję kapinių antkapinius reliktus, galintys pasidalinti prisiminimais apie senąsias miesto kapines, kurių vietoje ir buvo sukurtas Skulptūrų parkas. Video pokalbiai bus subtitruoti anglų kalba.

Visa projekto metu sukurta medžiaga atsidurs ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus, kuris yra atsakingas už Skulptūrų parką, internetinėje svetainėje. Tad apžiūrėti parką bus galima ir neiškėlus kojos iš namų – tiesiog pasinaudojus internetu.

Be to, parko žemėlapis su daline informacija bus integruotas Regios internetiniame puslapyje.

„Viena iš paskatų įgyvendinti tokį projektą buvo žinia, kad Klaipėda šiais metais yra Lietuvos kultūros sostinė, todėl tikimės sulaukti daugiau turistų iš Lietuvos bei užsienio – norime jiems pasiūlyti naujų traukos objektų“, – kalbėjo L. Budrytė-Ausiejienė.

---

Klaipėdos skulptūrų parke

(Martyno Mažvydo skulptūrų parkas) – yra eksponuojamos 116 modernios skulptūros, kurias kūrė 67 Lietuvos menininkai. Tarp jų – ir Rimantas Daugintis, 1944 m. gegužės 21 d. gimęs Baubliuose, Kartenos valsčiuje. 1971-aisiais baigė Dailės institutą. Nuo 1968 iki 1977 m. dėstė Vilniaus dailės mokykloje. Parodose pradėjo dalyvauti nuo 1971 metų. Per du dešimtmečius skulptorius sukūrė daugiau kaip pusšimtį skulptūrų.

Skulptorius, protestuodamas prieš Lietuvos okupaciją, 1990 m. gegužės 19 d. susidegino prie Sovietų Sąjungos-Vengrijos sienos.

Renginio „Vynerio arbatėlė“ programa Balandžio 1 d., Klaipėdos skulptūrų parke

12.00 val. – Juliaus Liudviko Vynerio pagerbimas prie kapo Skulptūrų parke.

J. L. Vyneris (1795 m. balandžio mėn. 1 d.- 1862 m. vasario mėn. 24 d.) buvo emancipuotas modernus europietis, stambus verslininkas, pirklys, prekiavęs gėlių sėklomis ir savo palikimu praturtinęs Klaipėdos miestą.

12.15 val. – arbata centrinėje parko aikštelėje (prie Tautinių kultūrų centro);

apie benamystę, J. L. Vynerį ir žydų kultūrą (žydų bendruomenės atstovai);

novelė „Lapės širdis“ apie šiuolaikinę benamystę (rašytoja Nijolė Kepenienė);

istorinės įdomybės apie Senąsias miesto kapines (Kęstutis Mickevičius, vienas Skulptūrų parko sutvarkymo projekto autorių);

12.35 val. – gerumo sėklų pasidalinimas;

12.45 val. – naujos edukacinės ekskursijos šeimoms „Paukščio akimis“ pristatymas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas