Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Kolegijos darbas įvertintas teigiamai

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Švietimas
  • 2007-03-06

Ekspertų grupė, sudaryta Studijų kokybės vertinimo centro ir tris dienas dirbusi Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijoje, teigiamai įvertino šios mokymo įstaigos darbą, kuris buvo vykdomas 5 metus nuo kolegijos įsteigimo.

Ekspertų grupė teigiamai įvertino Klaipėdos verslo ir technologijų kolegijos darbą.Vertinimo komisijos pirmininkas - Vladislavas Domarkas (antras iš kairės). Dešinėje šalia jo – kolegijos direktorius Artūras Kiguolis.

Klaipėdos verslo ir technologijų kolegija įkurta 2002 metais Klaipėdos aukštesniosios žemės ūkio mokyklos, Aukštesniosios technikos mokyklos ir Žemės ūkio buhalterinės apskaitos technikumo bazėje.

2003 metais buvo prijungta Kretingos aukštesnioji žemės ūkio mokykla ir įsteigtas Kretingos skyrius. Dabar Klaipėdos verslo ir technologijų kolegija - didžiausia regione neuniversitetinė aukštoji mokykla.

Šiuo metu Kretingos skyriuje verslo vadybos, kaimo turizmo, administravimo, prekybos vadybos ir geodezijos specialybių dieniniame ir neakivaizdiniame skyriuose mokosi 446 studentai, dirba 32 dėstytojai.

Kolegijos veikla orientuota į regiono poreikius, todėl nuolat stebimi kintantys rinkos poreikiai. Kolegija pradėjo vykdyti ir Europos Sąjungos finansuojamas programas.

Studijoms skirtas plotas sudaro 11 tūkst. kv.m. Studentai turi geras mokymosi sąlygas: suremontuotos ir atnaujintos laboratorijos, įrengtos modernios bibliotekos su internetinėmis skaityklomis.

Kolegija bendradarbiauja su Klaipėdos apskrities viršininko administracija, Kretingos rajono savivaldybe, Klaipėdos pramonininkų asociacija, Klaipėdos universitetu ir kt.

Ekspertų grupę sudarė Lietuvos Žemės ūkio universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto prorektorius, doc. dr. Jonas Čaplikas, Kauno kolegijos, Verslo vadybos fakulteto dekanė Onutė Junevičienė, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos programų vadovas Darius Prialgauskas, Alytaus kolegijos Transporto inžinerijos katedros vedėjas Kazys Riauba ir ekspertų grupės koordinatorė, Studijų ir mokymo kokybės vertinimo skyriaus vadovė Aušra Jančauskienė. Komisijai vadovavo Kauno technologijos universiteto Viešo administravimo katedros vedėjas prof. habil. dr. Vladislavas Domarkas.

Komisija išanalizavo, ar kolegija yra įgyvendinusi visus LR Aukštojo mokslo įstatyme iškeltus reikalavimus, ir įvertino devynias kolegijos veiklos sritis: valdymą, studijų planavimą ir įgyvendinimą, mokslo taikomuosius tyrimus ir ryšius su partneriais Lietuvoje, tarptautinius ryšius, materialiuosius ir finansinius išteklius, personalą, vidinę kokybės užtikrinimo sistemą, studijų pasiekimų vertinimo sistemą ir rengiamų specialistų paklausą.

Pateikdamas ekspertų išvadas ir visas veiklos sritis įvertindamas teigiamai, komisijos pirmininkas V.Domarkas pastebėjo, jog trūksta nenuosekliųjų studijų plėtojimo. Nenuosekliosios studijos - tai studijos, skirtos gilinti žinias viename dalyke ar asmens kvalifikacijai kelti. Nepakankamas dėstytojų skaičius su moksliniais laipsniais, maža naudingų tarptautinių ryšių ir kt.

Feliksas Magelinskas, laikinai pavaduojantis kolegijos direktorių, sakė, jog kolegijos bendruomenė yra patenkinta ekspertų komisijos įvertinimu.

- Ypač svarbu, kad visos devynios veiklos sritys įvertintos teigiamai,- sakė F.Magelinskas pastebėdamas, jog į pastabas bus atsižvelgta.

Anot F.Magelinsko, iki šiol nenuosekliųjų studijų poreikio nebuvo. Ateityje atlikus tyrimą ir paaiškėjus, kad nenuosekliosios studijos reikalingos, jos bus vykdomos.

Reikalavimas, jog ne mažiau 10 proc. dėstytojų (dabar yra 3 proc.) turėtų mokslinį laipsnį, buvo žinomas ir nesudaro didelės problemos: 8 dėstytojai jau mokosi doktorantūroje. Manoma, jog per penkerius metus šis reikalavimas bus įgyvendintas.

Kolegijoje didelis dėmesys skiriamas praktinei patirčiai. Ypač tai aktualu absolventams. F.Magelinskas pastebėjo, jog nėra jokios problemos ir su tarptautiniais ryšiais, nes ligi šiol studentai dažniausiai išvažiuodavo į užsienį mokytis, o ne atvyksta iš užsienio.

Ši vertinimo ekspertų grupė pateiks rekomendaciją Studijų kokybės vertinimo centrui (SKVC), SKVC - Kolegijų direktorių tarybai. Ši taryba - Mokslo tarybai, kuri priims galutinį sprendimą ir jį pateiks Švietimo ir mokslo ministerijai, kuri įsakymu paskelbs, kad kolegija akredituota.

Kretingos kolegija – viena iš geriausių regione esančių kolegijų. Tai 17-oji kolegija, siekianti akreditacijos, dar 10 laukia eilėje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas