Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kad vėžys nebepasikartotų

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2007-02-06

Vakarų Lietuvos onkologinių ligonių draugijos “Zunda” bei jos pirmininkės Aldonos Kerpytės, brolių pranciškonų kvietimu Kretingoje lankėsi ir paskaitą “Fitoterapija ir onkologinių ligų gydymas” skaitė Vilniaus onkologinio instituto fitoterapijos laboratorijos vedėjas Juozas Ruolia.

Vilniaus onkologinio instituto fitoterapijos laboratorijos vedėjas Juozas Ruolia per paskaitą pateikė rekomendacijų vėžio saugai ir profilaktikai.

Lektoriaus tikslas – onkologiniams ligoniams patarti, ką šie turėtų daryti, kad vėžys nebepasikartotų, kokias fitoterapines priemones galima vartoti vėžio saugai.

J.Ruolia teigė, jog Lietuvoje leidžiama vartoti 189 žolinius augalus ir kad Lietuvoje esama visų žolinių augalų, kurių veikliosios medžiagos – didesnės ar mažesnės koncentracijos – yra ne blogesnės, negu iš Tibeto, Indijos, Kinijos bei kitų šalių atvežamų augalų.

“Lietuvoje mes turime viską. Tačiau reikia ne kalbėti, o vartoti tai, ką duoda Lietuvos gamta”, - kalbėjo mokslininkas, savo teiginius ir rekomendacijas pagrįsdamas giliomis mokslinių tyrimų žiniomis. Lektorius perspėjo, jog Lietuvoje esama nemažai šarlatanų, apgaudinėjančių žmones, atvežama ir preparatų, kurie neturi jokios galios vėžio saugai ar gydymui. Pats paprasčiausias J.Ruolios patarimas – perkant preparatus pasižiūrėti, ar ant jo išspausdintas serijos numeris.

“Padirbinėtojai dar nelabai drįsta spausdinti serijos numerių, tačiau etikečių – kokių tik nori – pilnas Gariūnų turgus”, - sakė J.Ruolia.

Lektorius rekomendavo vaistinius augalus rinkti patiems: sauga nuo vėžio nepasikartojimo per mėnesį kainuoja nuo 150 iki 200 Lt, renkant vaistažoles patiems – 20-30 Lt.

Svarbiausia, renkant vaistažoles, - jas tinkamai išdžiovinti. Džiovinti vaistažoles reikia greitai, nes priešingu atveju vartosime ne vaistažoles, o…šieną, kuris jokių veiksmingų medžiagų nebeturi ir tinka tik ožkai ar karvei šerti. Geriausia vaistažoles džiovinti palėpėse, tačiau jeigu palėpės stogas yra iš šiferio – jį būtina išdažyti lipalu, nes nuo šiferio krintančios asbesto dalelės yra labai pavojingos žmogaus sveikatai.

“Niekada nevartokite – negerkite, nevirkite arbatų ar sriubų – iš lietaus vandens, kuris nubėga nuo asbesto stogų”, - perspėjo J.Ruolia.

Surinktas ir išdžiovintas vaistažoles privalu laikyti tik trigubo-dvigubo popieriaus maišeliuose – jokio stiklo, jokių medžiaginių maišelių, juolab – polietileninių.

Fitoterapija priskiriama alternatyviajai medicinai ir tinka tuomet, kai žmogus su liga jau yra pakovojęs tradicinės medicinos priemonėmis: skalpeliu, chemoterapija, švitinimu. “Fitoterapija pasitarnauja savipriežiūros programai – žmogus, įveikęs ar bent apraminęs vėžį tradicinėmis priemonėmis, alternatyviosios medicinos priemonėmis priverčia save prižiūrėti, neapsileisti”, - kalbėjo lektorius.

Fitoterapines priemones vėžinių susirgimų profilaktikai J.Ruolia, remdamasis Pekino universiteto studijos tyrimais, rekomendavo vartoti 12-14, 24-27, 36-38, 47-48, 58-60, 72-74, 84-85 žmogaus gyvenimo metais. Būtent minėtais periodais, kas 12 gyvenimo metų, suprastėja visi žmogaus biocheminiai rodikliai, tad savipriežiūra – būtina.

J.Ruolia onkologinius ligonius perspėjo, jog šie jokiais būdais negali vartoti ženšenio, levzėjos, šizandros, auksinės šaknies preparatų, dar baisiau – želmenų sultys ir bičių pienelis.

Nustačius vėžinį susirgimą, atsargiai reiktų elgtis su grynomis vaisių ir daržovių sultimis – jų per 1 valandą galima išgerti ne daugiau kaip 1-2 gurkšnius. Per spindulių terapiją J.Ruolia rekomenduoja nevartoti jokių vaistinių augalų, išskyrus jūros kopūstus, o per chemoterapijos seansus nereikėtų vartoti jokių papildų. Atlikdamas kelerių metų tyrimus J.Ruolia pastebėjo blogą vaistažolinių augalų įtaką cheminiams vaistams.

Vėžio profilaktikai gi reikia išsigydyti visas ligas, pavyzdžiui, kad ir tą pačią anginą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas