Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Komentarų topas

Senus pastatus prikėlė naujai gamybai

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Verslas
  • 2006-12-22

Kretingoje veiklą pradėjo dar viena baldus gaminanti įmonė. „Mano Baldų Grupei“ priklausanti bendrovė „Mano baldai“ įsikūrė buvusiojo „Laisvės“ fabriko vietoje – bendrovė nusipirko dviejų hektarų žemės sklypą su senais statiniais. Dabar tai yra tvarkinga teritorija su rekonstruotais ir naujai pastatytais statiniais, kurių bendras plotas – apie 8 tūkst. kv.m.

Buvę seni fabriko pastatai prikelti naujam gyvenimui – rekonstruoti, įrengti pagal europinius standartus.
Siekia gaminti kuo pigesnę prekę

Bendrovė „Mano baldai“ gamina korpusinius ir minkštus baldus, kurie skirti kontoroms ir gyvenamosioms patalpoms vidutines pajamas gaunantiems žmonėms. Pasak bendrovės gamybos vadovo Judžino Karnausko, jų devizas – projektuoju pats. Tie patys baldai skirtinguose kambariuose gali būti skirtingai suprojektuoti, parinktos skirtingos spalvos.

Bendrovėje dirba du konstruktoriai, kurie pateikia naujų gamybos idėjų, projektuoja naujus gaminius. Naujieji baldai gaminami eksperimentiniame ceche. Ar šios prekės pateks į rinką, sprendžia komisija, kurią sudaro prekybininkai, vadybininkai, direktoriai. Pasak gamybos vadovo J.Karnausko, apsisprendžiant dėl naujo produkto vienas pagrindinių motyvų – baldas turi būti kuo pigesnis.

Nedidelė bandomojo produkto partija pateikiama į 150 parduotuvių Lietuvoje ir Latvijoje. Jeigu nauja preke pirkėjai nesidomi, ji yra tobulinama arba jos gamybos visai atsisakoma.

Naujieji baldai gaminami eksperimentiniame ceche, tačiau ar jie pateks į rinką, pasak bendrovės „Mano baldai“ gamybos vadovo Judžino Karnausko, sprendžia komisija.

Pastaruoju metu numatyta į rinką išleisti apie 150 naujų gaminių. Tai komodos tipo viršuje atidaroma patalynės dėžė, lova be patalynės dėžės po čiužiniu, kiti gaminiai.

“Mano baldai“ turi dvi savo parduotuves, kurių viena yra Klaipėdoje, kita – Kretingoje.

Bendrovės parduotuvėje Kretingoje parduodamos nelikvidžios ir brokuotos prekės už savikainą. Jeigu šių prekių nepavyktų parduoti ir už tokią kainą, ji būtų mažinama. Tačiau, pasak gamybos vadovo, to daryti dar niekada neprisireikė, nes prekės graibstyte išgraibstomos – nors prie visų nurodomi jų defektai.

Naujus darbuotojus apmoko patys

Bendrovė veiklą pradėjo prieš trejus metus Triušeliuose. Pirmaisiais veiklos metais „Mano baldai“ pagamindavo 1 tūkst. 600 kv.m produkcijos per mėnesį, o dabar planuoja gaminti apie 60 tūkst. kv.m.

Bendrovėje „Mano baldai“ dirba 123 darbuotojai. Pusė jų važinėjasi iš Klaipėdos, kita pusė yra Kretingos – miesto bei rajono – ir Klaipėdos rajono gyventojai. Į darbą juos veža bendrovės samdytas autobusas.

Darbuotojams, gaminantiems korpusinius baldus, mokama už padarytą darbą, o minkštuosius baldus – nuo apyvartos. Darbuotojų atlyginimas su mokesčiais siekia 2,6 tūkst. Lt. Jie yra apmokomi pačioje bendrovėje.

Bendrovėje daugiausiai dirba moterys, nes rankų darbo liko labai nedaug – baldų gamyba automatizuota, įrenginiai valdomi kompiuteriais.

Darbuotojai suskirstyti į keturias grupes pagal darbo pobūdį. Kiekvienai grupei vadovauja brigadininkas, kuriam mokamas didesnis atlyginimas - ne tik už vadovavimą, bet ir už naujų darbuotojų apmokymą.

Darbuotojams įrengtos rūbinės su dušais, jų reikmėms skirta virtuvė. Bendrovė turi tradicines šventes, kurių vienose linksminasi kartu su šeimų nariais, kitose – tik bendradarbiai.

Pasak gamybos vadovo J.Karnausko, jeigu žmogus rengiasi išeiti, didesnis atlyginimas nesulaikys. Jis vis tiek išeis po kelių mėnesių. Todėl dėmesys skiriamas darbo sąlygoms, mikroklimatui kurti, socialinėms darbuotojų garantijoms.

Prie visų įrenginių pritvirtintos lentelės, kuriose nurodyta, kada jie įsigyti, kiek kainuoja. Šią idėją paskatinti darbuotojus gerbti įrankius, su kuriais jie dirba, gamybos vadovas parsivežė iš užsienio.

Rekonstrukcijai – 10 mln. Lt

Investuotojai, įsigiję žemės sklypą su senais pastatais, juos rekonstravo, sutvarkė aplinką. Patalpose įrengtos šiuolaikinės šildymo ir vėdinimo sistemos. Atnaujinta gamybinė bazė, bendrovė įsigijo naujus plokštės pjovimo, gręžimo, frezavimo ir briaunavimo įrengimus. Pastatytas modernus 1 tūkst. 400 kv. m sandėlis. Po rekonstrukcijos gamybiniai cechai, sandėliai, buitinės bei kontoros patalpos atitinka visus ES reikalavimus. Į šią rekonstrukciją „Mano Baldų Grupė“ investavo apie 10 mln. Lt.

Apie 70 proc. pagamintos produkcijos bus eksportuojama į Latviją, Vokietiją, Prancūziją, Nyderlandus, Jungtinę Karalystę, Švediją, nedidelė dalis liks Lietuvoje.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas