Pajūrio naujienos
Help
2023 Spalis
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Komentarų topas

Vietoj sniego – akinančio baltumo karpiniai

  • Aldona KAREČKAITĖ
  • Švietimas
  • 2006-12-22
Pasak dailės mokytojos Skaistės Kulberkienės, laiko, sugaišto karpiniams, - negaila.

Artėjant šventėms Kretingoje įsikūręs vaikų darželis-mokykla „Pasaka“ patraukė ne vieno praeivio dėmesį: nuostabą kėlė mokyklos langai, papuošti karpiniais.

Pasak „Pasakos“ direktorės Zitos Domarkienės, tai - dailės mokytojos Skaistės Kulberkienės nuopelnas. Ji kasmet papuošia ne tik langus, bet ir pačią mokyklą.

Kadangi popierius greitai gelsta „Pasaka“ kasmet puošiama naujais karpiniais.

Antrame aukšte langus puošia karpiniai, vaizduojantys vaikų žaislus, mozaiką, vazas su gėlėmis.

- Mes, moterys, mėgstame gėles, bet jų mums dovanoja mažai, todėl pamaniau, kad tegu jos ant lango „žydi“, nors iš popieriaus iškirptos. Lietuviai mėgsta ir seną architektūrą - taip gimė senamiesčio vaizdai, - apie karpinių esmę pasakojo S.Kulberkienė. Ji yra baigusi meno mokyklą Kaune ir įgijusi dailininkės apipavidalintojos specialybę, o šiuo metu mokosi pedagoginiame universitete Klaipėdoje.

Praeivių žvilgsnius traukia langus papuošę karpiniai.

Paruošti karpinius beveik visiems pastato langams, anot pašnekovės, prireikė „tik kelių naktų“.

S.Kulberkienė pasidžiaugė, kad jos sumanymams visada pritaria kolektyvas. Tai jai leidžia išreikšti save, parodyti, ką sugeba.

Direktorės pavaduotoja ugdymui Diana Bakstienė sakė, jog ką S.Kulberkienė bedarytų, ji nebijo įdėti ne tik daug darbo, bet ir dalelę širdies. Mokytoja savo sumanymais sugeba uždegti ir kitus - vaikai savo klases papuošė patys. Todėl pro antro aukšto langus į kiemą žvelgia vaikų piešiniai, iškirptos snaigės, mėnuliai.

Kartu su vaikais kieme papuošta ir visa eilė eglių, apie kurias mažieji susikibę už rankų mielai eina ratelį, o atėjus tėvams veda jas parodyti.

Z.Domarkienė prisipažino, jog malonu, kai žmonės, praeinantys ar pravažiuojantys pro „Pasaką“, trumpam stabteli pasigrožėti – nors trumpą akimirką pajunta artėjančių Kalėdų dvasią.

- Kartą pasipuošiau ir savo namų langą. Buvau maloniai nustebinta, kai man grįžus namo buvusi auklė papasakojo, kad į namus su visa palyda buvo užsukęs Kalėdų senis, - sakė S.Kulberkienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas