Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Mokytoja tikina esanti keršto auka

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Švietimas
  • 2006-10-27

Kartenos vidurinės mokyklos mokytoja 62 metų Bronislava Juzuitienė atsidūrė miestelio bei mokyklos bendruomenių dėmesio centre. Mokytoja pasikvietė žurnalistus, o rajono Švietimo skyrius sudarė specialią komisiją įvykiams mokykloje ištirti.

Nesibaigiant mokytojos B.Juzuitienės skundams dėl neva jos nesaugumo mokykloje, rajono Švietimo skyriaus vedėjos įsakymu buvo sudaryta komisija situacijai išsiaiškinti. Komisijai, kuriai vadovauja Šveitimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Laimutė Dieliautaitė, dar nepradėjus dirbti, į Švietimo skyrių kreipėsi Kartenos vidurinės mokyklos pedagogai, prašydami paaiškinti, kuo juos kaltina mokytoja B.Juzuitienė.

Užkliuvo pavaduotojos vaikai

Bendrame pedagogų ir komisijos susitikime mokytojai prašė B.Juzuitienę paaiškinti, ką reiškia jos frazė, kad mokytoja mokykloje jaučiasi nesaugi.

„Per posėdžius ant manęs šaukiama ir rėkiama, mokytojai pareiškė, kad jiems reikia gintis, - aiškino B.Juzuitienė. – Labiausiai nesaugi pasijutau po mokytojų rašto Švietimo skyriui. Viena mokytojų pareiškė, kad jos dukrą draskiau paėmusi už skruostų.“

Mokytojos paminėta mergaitė yra mokyklos direktorės pavaduotojos Laimos Mačernienės dukra. Pasak pavaduotojos, mokytoja B.Juzuitienė jos dukrą sustabdė einančią su draugėmis. Paėmusi už skruostų, L.Mačernienės žodžiais, mokytoja jos mergaitės galvą sukiojo į šalis, vadindama gražuole. Kai motina sutiko savo dukrą, mergaitės skruostai degte degė. Pavaduotojos tvirtinimu, nuo mokytojos kentėjo ir jos sūnus. Mokytoja B.Juzuitienė berniukui prikišo turint „tokias pat rudas akis kaip motina“.

Mokytoja B.Juzuitienė šių kaltinimų nepripažįsta, vadina tai šantažu, smūgiavimu.

„Pasijutau paversta į nieką, į šiukšlę, turbūt visi mano, kad esu beprotė. Nebetylėsiu“, - tvirtino B.Juzuitienė.

Bendruomenė prašė mokykloje neviešinti asmeninio gyvenimo

Mokytoja B.Juzuitienė mokykloje dirba nuo 1968 m. Per tą laiką, pasak mokytojos, beveik visi vadovai buvę prasti.

Mokytoja negali atleisti mokyklos bendruomenei, kad ši nesikišo į jos su vyru ištuokos procesą. Jau miręs Pranas Juzuitis buvo tos pat mokyklos mokytojas. Karteniškiams nebuvo paslaptis šilti jo santykiai su dešimčia metų jaunesne kolege, tos pačios mokyklos darbuotoja. Mokyklos bendruomenė laikėsi nuostatos, kad skyrybos yra asmeninis dviejų žmonių reikalas ir nesikišo.

„Mes prašėme, kad mokytoja savo asmeninio gyvenimo nepasakotų moksleiviams. Tačiau ji mūsų prašymo neklausė nei prieš dešimt metų, nei dabar“, - sakė Kartenos vidurinės mokyklos direktorė Jūratė Račkauskaitė.

Viename iš paskutinių susirinkimų tėvai išsakė nuostatą, kad „mokytojos asmeninio gyvenimo iškėlimas mokykloje turi būti nepriimtinas“.

Panašios nuostatos laikosi ir moksleiviai. Kalbėdamiesi su komisijos nare psichologe Ingrida Mineikiene jie teigė abejojantys mokytojos B.Juzuitienės kompetencija, galimybe suderinti asmeninį gyvenimą su darbu.

Mokytoja vardino nuoskaudas

Mokytoja B.Juzuitienė sako besijaučianti stumiama iš mokyklos, jai atrodo, kad visi trokšta jos mirties.

Pensinio amžiaus mokytojai sumažintas pamokų krūvis. To priežastis, pasak mokyklos administracijos, dažnos mokytojos ligos, jos, kaip chemijos mokytojos, atsisakinėja vaikai. Apie tai sužinojusi mokytoja B.Juzuitienė, direktorės tvirtinimu, ėjo pas jos atsisakiusių moksleivių tėvus klausinėdama, ar jie pasirašė.

Nesuremontuotą chemijos kabinetą mokytoja B.Juzuitienė taip pat laiko kerštu, nors nelabai gali paaiškinti, už ką jai galėtų keršyti pedagogai. Direktorė tvirtino, kad remonto, kuriam jau skirti pinigai, laukia ne tik B.Juzuitienės darbo kabinetas.

„Direktorę prašiau leisti man ramiai gyventi, bet vasarą man pradėta smūgiuoti. Ši makalynė jau greitai išsivynios“, - tvirtino B.Juzuitienė, minėdama neįvardintus ikiteisminius tyrimus bei prokuratūrą.

Mokytoja bandė paaiškinti apie „cheminėmis priemonėmis paveiktus“ jos daržo augalus, pavogtą sūnaus automobilį ir išpirkos reikalavimą, apie mokykloje vykusias piršlybas ir skyrybas, besitęsiantį kerštą.

Keršyti nėra už ką

Mokyklos pedagogai tvirtina, kad B.Juzuitienei niekas nekeršija, nes nėra net už ką. Jie mano, kad mokyklos administracija, žinodama mokytojos būdą, sudaro jai geras darbo sąlygas. Mokytoja dažnai nebūna pamokose, bet jai leidžiama už jas atidirbti. Mirus vyrui, su kuriuo santuoka buvo oficialiai nutraukta, mokykla kantriai laukė, kol B.Juzuitienė sugrįš prie įprasto darbo ritmo, nors mokiniams nebuvo daug chemijos pamokų.

B.Juzuitienė tvirtina esanti skriaudžiama „kartu veikiančios šutvės“. „Daug emocijų, o mažai konkretumo“, - reziumavo komisijos pastangas išsiaiškinti situaciją Kartenos vidurinėje mokykloje psichologė I.Mineikienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas