Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Sieks aktyvinti moksleiviją

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Švietimas
  • 2006-10-24
Giedrė Malūkaitė iš Pranciškonų gimnazijos tapo Lietuvos mokinių parlamento nare.

Giedrė Malūkaitė iš Pranciškonų gimnazijos tapo Lietuvos mokinių parlamento (LMP) nare. Antrokė gimnazistė rajono moksleiviams atstovaus ketvirtajame LMP.

„Dirbdama parlamente sieksiu aktyvinti mokinius, kad kuo mažiau būtų abejingų, kad domėtųsi ne tik savo gyvenimu, bet ir aplinkiniais, kultūra“, - sakė G.Malūkaitė.

Gimnazistė mano, kad būtina kelti klausimą dėl moksleivių saugumo mokyklose, dėl integravimo tų, kurie nenori mokytis, kelia pavojų bendramoksliams ir mokytojams.

Į LMP renkami 95 mokiniai dvejų metų kadencijai. Parlamentas atstovauja visų Lietuvos miestų ir rajonų mokiniams. Parlamentas susitinka rudens ir pavasario sesijose. Tarp sesijų bei sesijų metu parlamentarai dirba komitetuose, regioninėse bei iniciatyvinėse grupėse.

Pagrindinės LMP funkcijos: atstovauti Lietuvos mokinių interesams, ginti jų teises, analizuoti mokiniams aktualius norminius aktus, spręsti mokiniams svarbias problemas, reaguoti į visuomenės aktualijas. Mokinių parlamentas šias funkcijas įgyvendina priimdamas rezoliucijas, savo poziciją reikšdamas oficialiais kreipimaisis, viešaisiais laiškais, mokiniams ir jaunimui aktualiais klausimais, inicijuodamas diskusijas bei rengdamas projektus.

Komisijai teko nelengva užduotis – dviem moksleiviams surinkus vienodą balų skaičių, nugalėtoja paskelbti jaunesnę pretendentę. Iš kairės – Dalia Meškienė, Inga Kutelienė, Kristina Mickienė ir Donatas Strazdauskas.

Rinkimai į LMP vyko keliais etapais. Pirmiausiai rinkimai įvyko mokyklose. Moksleiviai, gavę daugiausiai balsų savo mokyklose, susitiko rajoniniame rinkimų etape.

Šiemet tapti LMP nariais pretendavo: Justė Malinauskaitė iš Darbėnų vidurinės mokyklos, Giedrė Malūkaitė iš Pranciškonų gimnazijos, Artūras Ketlerius iš Marijono Daujoto vidurinės mokyklos, Edita Tumpytė iš Vydmantų vidurinės mokyklos, Monika Šapalaitė iš Salantų gimnazijos, Erika Strakšaitė iš Simono Daukanto vidurinės mokyklos, Domas Žemaitis iš Jurgio Pabrėžos gimnazijos ir Martyna Valužytė iš Kartenos vidurinės mokyklos. Paskutiniame etape G.Malūkaitė ir D.Žemaitis surinko po vienodą balų skaičių. Komisija, vadovaujama mokytojos Dalios Meškienės, paskelbė, kad rinkimus laimėjo, kaip tai nurodyta nuostatuose, jaunesnis moksleivis – tai yra G.Malūkaitė.

Pirmajame parlamente rajono moksleivių interesus gynė Mindaugas Žilinskas iš Pranciškonų gimnazijos, antrajame – Dovydas Bajoras iš Darbėnų vidurinės mokyklos ir trečiajame – Monika Norkutė iš Vydmantų vidurinės mokyklos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas