Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar atvykstantieji dirbti iš Baltarusijos kelia pavojų Lietuvos saugumui?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Apklausa

„Pajūrio naujienų“ skaitytojai kviečiami išrinkti 2023-ųjų Metų žmogų!

Saulius Paulius BYTAUTAS
Auksė ANTULIENĖ
Romaldas SAKALAUSKAS
Lukas KUBILIUS
Simona MONTVYDAITĖ-KAYA
Virginijus BRAZAUSKAS
Dovydas BAJORAS
Tadas ROMEIKA
Janė LEŠČIAUSKIENĖ
Daiva DUDĖNIENĖ
Gražina KATKUVIENĖ
Gintaras ŽIOBAKAS
Komentarų topas

Pavyzdinės sodybos pasipuoš proginėmis lentomis

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Seniūnijose
  • 2006-10-17
Dariaus ir Aušros Vinkų (iš kairės) sodyba yra viena iš septynių pavyzdinių Kretingos sodybų. Juos apdovanojo rajono meras Valerijonas Kubilius (dešinėje). Viduryje – Seimo narys Virginijus Domarkas.

“Kretingoje yra daug gražių sodybų, todėl renkant tas, kurios vertos apdovanojimo, teko ieškoti kitokio kriterijaus, - sakė viena iš konkurso „Gražinkime Kretingą“ komisijos narių Albina Buntinienė. – Todėl ieškojome originaliausių sodybų.“

Pavyzdinėmis sodybomis buvo įvardintos septynios: D. ir A.Plokščių, A. ir D.Vinkų, N. ir V.Stropų, A. ir J.Mickų, A. ir R.Šalnių, V. ir V.Jurkų, R.Morkuvienės. Šių sodybų šeimininkai buvo apdovanoti mero padėkos raštais ir tautodailininko Valerijono Veito sukurtomis lentomis, kuriose nurodyta, kad ši sodyba 2006 m. buvo pripažinta pavyzdine. Dar 59 sodybos buvo įvardintos kaip gražiai tvarkomos, o jų šeimininkams įteikti seniūnijos padėkos raštai.

Miškų urėdija, „Kretingos grūdai“, Kretingos kelių tarnyba, Simono Daukanto mokykla, Jurgio Pabrėžos gimnazija, muziejus bei Dienos veiklos centras pelnė pavyzdingai tvarkomų įmonių teritorijų vardą.

Gražiausiai besitvarkančiu daugiabučiu namu įvardintas J.K.Chodkevičiaus gatvės 26 namas. Pasak komisijos narių, šis namas iš kitų skyrėsi gražiais gėlėmis apsodintais balkonais.

Sodybų šeimininkams buvo įteiktos Algio Kuklio knygos „Dievdirbio rankos“ bei 2006 m. kalendorius „Miškas ir mes“.

Konkursą „Gražinkime Kretingą“ organizuoja miesto seniūnija ir bendruomenė. Seniūnas Stanislovas Juknevičius, bendruomenės vadovė Vida Kanapkienė, rajono meras Valerijonas Kubilius pažymėjo, kad Kretingą gražina kiekvienos sodybos šeimininkas, nes gražų miestą kuria gražios sodybos.

Jau antrus metus miestas suskirstomas į sąlygines septynias teritorijas, kurių sodybas vertina bendruomenės sudaryta komisija. Šios komisijos narės Albina Buntinienė ir Jūratė Steckienė pasidžiaugė, kad sodybose atsirado įdomių detalių, kaip fontanai, išradingai įrengti vandens telkiniai, išnaudojamas nelygus reljefas, puošimui naudojami kankorėžiai. Kretingoje atsirado sodybų, kurias sukūrė profesionalai.

Komisijos narių nuomone, gražių sodybų kretingiškiai neturėtų slėpti už aukštų tvorų. Jeigu gražu, jų pastebėjimu, tepasidžiaugia visi.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas