Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Naujuoju rentgenu pacientas švitinamas mažiau

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Sveikata
  • 2006-10-06

Kretingos ligoninėje sumontuotas 2005 m. laidos stacionarinis rentgeno diagnostinis aparatas – sistema „Siemens AXIOM Multix MP“. Tai yra naujos kartos aparatūra, tiksliau nustatanti apšvitinimo zoną, taigi spindulių kiekį sumažinanti iki minimumo.

Radiologui svarbiausia, kaip sako gydytojas Vytautas Balskus, normą atskirti nuo patologijos, nepražiopsoti ligos pradžios, o jei neaiški diagnozė – žinoti, pas kokį specialistą pasiųsti pacientą.

„Tačiau net ir dirbant naujuoju aparatu, laikomasi vienos nuostatos – šviesti tik tuomet, kai to negalima išvengti, kai kiti tyrimo būdai nebuvo rezultatyvūs, kai tokio tyrimo nauda yra didesnė už žalą,“ - sakė gydytojas radiologas Vytautas Balskus.

Naujos technologijos aparatas „Siemens AXIOM Multix MP“ naudojamas gauti ir skaitmeniniu būdu apdoroti medicininius vaizdus.

Viena iš rentgeno sudedamųjų dalių yra plokščiasis detektorius. Taip vadinama nešiojama skaitmeninė rentgeno spindulių kamera, kuria galima nufotografuoti bet kurią kūno dalį. Plokščiasis detektorius vaizdus verčia skaitmeniniais duomenimis ir siunčia į kompiuterį. Peršviesto organo ar audinio, kaulo vaizdas per labai trumpą laiką pasirodo kompiuterio monitoriuje.

Į monitorių atsiųstą vaizdą radiologas gali vartyti, keisti kontrastingumą, šviesinti – tamsinti, gali padidinti – sumažinti. Programa leidžia paryškinti minkštuosius audinius, kaulus, pamatuoti milimetro šimtosios dalies tikslumu, nustatyti kampus. Visa tai yra būtina, kai reikia įžvelgti pakitimus.

„Kai paryškinamas kaulo kraštas, galima pamatyti net ir labai mažą kaulo įskilimą arba lūžį, - sakė radiologas V.Balskus. – Tiriamo audinio arba kaulo vietą galima padidinti, gerai įžiūrėti smulkias detales.“

Turėdamas galimybę peršviestą kūno organą ar dalį monitoriuje apžiūrėti iš visų pusių, radiologas gali teikti išvadas, įvertindamas būklę ar diagnozuodamas susirgimą. Nuotrauka ir tyrimo išvados surašomos į kompaktinį diską, kuris gali būti archyvuojamas, pacientui gali būti padaroma kopija. Tokią kopiją jis gali nusinešti pas savo šeimos gydytoją arba specialistą. Specialistas iš disko gali atgaminti visa, ką padarė radiologas.

Peršviesto organo ar kūno dalies vaizdą galima spausdinti lazeriniu nuotraukų spausdintuvu, galima persiųsti internetu į bet kurią sveikatos priežiūros įstaigą šalyje.

Naujasis rentgeno aparatas turi prietaisą, kuris informuoja apie jonizuojančiosios spinduliuotės kiekį, kuris buvo išspinduliuotas tiriant žmogų.

„Naudojant rentgeno diagnostinį aparatą – sistemą „Siemens AXIOM Multix MP“, pacientas apspinduliuojamas kelis kartus mažiau, negu paprastu rentgeno aparatu, koks buvo naudojamas ir Kretingos ligoninėje, darant rentgeno nuotrauką, – sakė gydytojas. – Į šią aparatūrą sudėti visi naujausi technikos pasiekimai.“

Naująja aparatūra galima tirti ne tik suaugusiuosius, bet ir vaikus.

Taigi „Siemens AXIOM Multix MP“ pranašumai: didesnis tyrimo jautrumas, pacientas mažiau apšvitinamas, skaitmeninio vaizdo kokybė labai gera, didesnės vaizdo apdorojimo galimybės, mažiau kainuoja nuotrauka ir ją galima dauginti, tyrimo metodas ekologiškas, nes nebėra chemikalų, kurie buvo naudojami esant senosios kartos aparatus, automatiškai parenkami ekspozicijos parametrai.

Paprastas rentgenas: mažesnis tyrimo jautrumas, prastesnės kokybės vaizdas, vaizdo neapdorosi, nepataisysi, ryškinant nuotrauką naudojama chemija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas