Pajūrio naujienos
Help
2023 Rugsėjis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se3101724
Apklausa

Ar reikėtų suteikti teisę dalyvauti ir balsuoti rinkimuose nuo 16 metų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Muziejuje ištryško naujas fontanas

  • Diana JOMANTAITĖ
  • Kultūra
  • 2011-10-18

Muziejuje prasidėjo edukaciniai metai: Informacijos ir edukacijos skyriaus vedėja Jurgita Paulauskienė pristatė kasmet atnaujinamą mokymosi programą, o žiemos sode atidarytas naujas fontanas.

Žiemos sode – naujas fontanas.

Šiemet Kretingos rajono mokiniai muziejaus edukacinėse pamokose galės studijuoti ne vieną temą. Jų laukia pažintis su dvarą valdžiusių žmonių gyvenimais, senuoju parku, saugyklos lobiais, tradicijomis, augalais.

„Beveik kiekviena tema turės ir teorinę, ir praktinę dalį. Pavyzdžiui, mokydamiesi apie linus, jų auginimą, panaudojimą, minsime linus, piešime iš šių siūlų audžiamų rankšluosčių raštus. Pažinsime Advento laukimo tradicijas, mokysimės apie pavasario darbus. Vaikai turės galimybę pamatyti ir suprasti dvaro menus, žiemos sodo augalus. Studijuosime medžių ir gėlių reikšmę žmogaus gyvenime. Pritaikydami žinias piešime gėlių vazonus, juose sodinsime augalus, kuriuos išpuoselėję dovanosime mamoms“, - apie edukacinę programą pasakojo J.Paulauskienė.

Šventės dalyviams pirmąjį praktinį užsiėmimą, kokį per mokslo metus turės ir vaikai, vedė bitininkė Violeta Šedienė. Ji pademonstravo, kaip liejamos tikro vaško žvakės.

Šis užsiėmimas – vienas iš nedaugelio, kurie edukacinės programos dalyviams padės suvokti, kaip gyveno mūsų protėviai, kokie buvo jų darbai bei gyvenimo ritmas.

Šventės „Muziejus - mokyklai“ svečių laukė ir staigmena: žiemos sode buvo atidarytas naujas fontanas – „Karališkoji melsvė“. Naujasis fontanas ištryško autentiškoje vietoje, kurioje vandens srovės čiurleno ir tuomet, kai rūmuose dar gyveno Tiškevičių šeima. „Centriniame žiemos sodo baseine ir senovėje buvo fontanas. Grafų Tiškevičių laikais vandens srovė čiurleno iš po koralo gabalų. Nusprendėme atkurti žiemos sodo autentiką, ją priartinant ir prie šių laikų. Fontano istorija susijusi su gražiais muziejaus istorijos įvykiais“, - teigė muziejaus direktorė Vida Kanapkienė.

Ji prisiminė 1992 metus, kada dvare pradėjo veikti muziejus. Jo darbuotojai kibo į didžiulį darbą – parko atkūrimą. „Parką reikėjo papuošti gėlėmis. Tautodailininko Raimundo Puškoriaus mama Birutė turėjo labai daug augalų, kuriuos negailėdama dovanojo muziejui. Ypač daug pasodinome melsvės. Būtent todėl šią gėlę nusprendėme įamžinti. Skulptorius iš Klaipėdos Vytautas Baranskas, išvydęs, ką turės sukurti, labai apsidžiaugė. Mat melsvė – labai skulptūriška gėlė“, - kalbėjo V.Kanapkienė.

Fontano atidarymo proga žiemos sode atgijo karališka didikų atmosfera – trykštant fontanui, dvare šoko Kretingos meno mokyklos šokėjos, sodo skliautuose skambėjo meno mokyklos auklėtinių atliekama klasikinė muzika.

Tą dieną ypatingo grožio dovaną gavo ne tik muziejaus lankytojai, bet ir pats muziejus: miškininkas iš Šilutės Arūnas Miklovas muziejui padovanojo ragų ir žvėrių iškamšų kolekciją.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas