Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugsėjis
Pi 5121926
An 6132027
Tr 7142128
Ke18152229
Pe29162330
Še3101724
Se4111825
Komentarų topas

Salantai vėl turi gimnaziją

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-09-05
Per Salantų gimnazijos atkūrimo iškilmes moksleiviai džiaugėsi turį vėliavą, kurią išsiuvinėjo dailės mokytoja Danutė Veitienė.

Rugsėjo 1-ąją, apie vidurdienį, prie Salantų mokyklos sugužėjo ne vien jaunuomenė, tėvai ir mokytojai. Atrodė, kad vienoje vietoje šurmuliuoja visas miestelis: ankstėliau ištuštėjo turgus, iš daugiabučių į kiemus pasigėrėti jaunyste pražydusiu miestu rinkosi garbaus amžiaus pensininkai. Salantai džiaugėsi ypatinga proga - po šešių dešimtmečių vėl atkurta gimnazija.

Kaip niekur kitur rajone vienu metu čia pabuvojo ir gausus būrys rajono valdžios atstovų: pasidžiaugti pedagogų ir moksleivių pastangomis Salantų vidurinei mokyklai susigrąžinant gimnazijos statusą, atvyko Seimo narys Virginijus Domarkas, rajono meras Valerijonas Kubilius, vicemeras Juozas Mažeika, administracijos direktorius Valerijonas Černeckis ir jo pavaduotojas Antanas Puidokas, Švietimo skyriaus vedėja Dalia Martišauskienė ir kiti. Sveikinimo kalboje rajono meras pažadėjo parūpinti „ ne vieną milijoną“ gimnazijos renovacijai.

Iškilmingos kalbos, sveikinimai, kaip ir dera tokia proga, – vieniems kėlė džiugesį, kitiems – smalsumą: šitiek valdžios žmonių ne kasdien suvažiuoja. Tačiau didžiumai moksleivių ilgėliau valandos užsitęsęs ceremonialas „varė“ nuobodulį. Į Rugsėjo 1-ąją jie susirinko pasimatyti vieni su kitais, pasidalinti vasaros džiaugsmais bei prasidėsiančiais rūpesčiais.

Dvyliktokės gimnazistės Odeta Benetytė ir Reda Budrytė, pasipuošusios tarybinių laikų moksleiviškomis uniformomis, įsitikinusios, kad baigti gimnaziją yra ne vien prestižas: „Bus didesni reikalavimai mokytis, užtat prisidės balų stojant į aukštąsias mokyklas“. Merginos tvirtino, jog retro mokyklinė uniforma, kuria pasipuošė visos klasės merginos, jas tarsi sugrąžino į mamų jaunystę ir lyg Kazio Binkio „Atžalyno“ herojus įpareigoja pateisinti gimnazisčių vardą.

„Gimnazijoj vaikai taps mokytesni“, - taip apie naująjį mokyklos statusą kalbėjo joje sargu dirbantis Kazys Petrauskis. Beje, jis čia ir mokėsi kone prieš 50 metų.

Ilgametė Salantų pedagogė ir kultūros veikėja Danutė Pučkorienė džiaugėsi, kad anūkė Agnė šiemet baigs mokslą jau gimnazijoje. „Salantams turėti gimnaziją yra labai daug. Tai prisideda ir prie miesto statuso įtvirtinimo, - sakė D.Pučkorienė, prisimindama, kaip jai teko mokytis naujai pastatytoje mokykloje. – Laikai buvo kiti: mes, moksleiviai, džiaugėmės, kad galėsime mokytis naujoje mokykloje, patys net plytas padėjome nešioti“.

Septyniolika metų Salantų vidurinės mokyklos, o nuo šio rugsėjo gimnazijos direktoriumi dirbantis Vaidutis Butkus mano, jog svarbiausia - kad mokyklos pedagogų ir moksleivių triūsą įvertino aukščiausios Respublikos bei rajono institucijos: Švietimo ir mokslo ministerija bei rajono Savivaldybė.

„Po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvoje prasidėjo gimnazijų judėjimas, ir mes, salantiškiai, išsikėlėme tikslą vėl tapti gimnazija. Reikėjo įvykdyt griežtus reikalavimus. Pakliuvome į eksperimentą, trukusį dvejus metus, o po to penkerius metus tęsėsi akreditacija“, - apie mokyklos siekius pasakojo direktorius.

Pasak V.Butkaus, gimnazijos vardas – tai ne vien prestižas. „Kaimo mokyklai tapus gimnazija, nebelieka grėsmės tapti pagrindine mokykla, nors ugdymo programa lieka tokia pati, kaip ir kitų vidurinių mokyklų. Be to, į mūsų gimnazijos klases renkasi moksleiviai ir iš aplinkinių rajonų vietovių: Šateikių – iš Plungės, Notėnų - iš Skuodo“, - tvirtino direktorius. Beje, o mokytojams, dirbantiems gimnazijoje – ne vien garbė, bet ir nemaža paskata, nes yra mokami finansiniai priedai.

Iš Salantų gimnazijos istorijos

*1942 m. Salantuose įsteigtas Skuodo gimnazijos skyrius, kuris 1943 m. tapo savarankiška gimnazija. Gimnazija, o vėliau vidurinė mokykla, iki 1953 m. kartu su pradinėmis klasėmis dirbo šešiuose pastatuose.

*1951 m. pradėta galvoti apie naujos mokyklos statybą. Buvo leista statyti 440 vietų tipinę vidurinę mokyklą, nors Salantuose tuo metu buvo 550 moksleivių. Po kelerių metų su perspektyva plėstis buvo leista statyti tipinę 880 vietų vidurinę mokyklą su aktų ir sporto salėmis.

*1961m. vidurinė mokykla pradėjo darbą naujame pastate.

*Nuo Salantų progimnazijos laikų mokyklai vadovavo devyni direktoriai; dabartinis jos vadovas – Vaidutis Butkus.

*Salantų mokykloje mokėsi žymūs žmonės: kalbininkai prof. Antanas Salys, Pranas Būda ir Pranas Kniūkšta, fizikas akademikas Adolfas Jucys, technikos mokslų daktarai Celestinas Paulauskas ir Danielius Paulauskas, matematikos mokslų daktaras Mykolas Gricius, biologijos mokslų daktarė Sigita Ivanauskaitė ir kiti. *Pernai Salantų abiturientai valstybinius brandos egzaminus išlaikė geriausiai rajone.

*Šiemet mokslo metus Salantų gimnazijoje pradėjo 835 moksleiviai ir 65 mokytojai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas