Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Praėjusį savaitgalį Kretingos rajono mokyklų abiturientams buvo įteikti 12 metų įvertinimai – atestatai. Savarankiško gyvenimo kelią pradėję jaunuoliai iškilmingo akto metu ir išleistuvėse savo išvaizda priminė aukštuomenės damas ir ponaičius

Mažosios “princesės” Darbėnų vidurinės mokyklos abiturientus palydėjo atsiimti atestatų – bilietų į savarankišką gyvenimą.
Paskutinį vakarą norisi suspindėti

Apie savo išleistuvių sukneles dauguma abiturienčių kalbėjo nenoriai. Tačiau dar visai neseniai išleistuvių vakaro apranga joms ir jų tėvams buvo didžiausias rūpestis. Visos kalbintos abiturientės buvo įsitikinusios, kad tokia proga būtina kaip galima labiau pasipuošti. Dažniausias iš merginų lūpų nuskambėjęs motyvas: „Juk išleistuvės – tik kartą gyvenime“.

Darbėnų vidurinės mokyklos abiturientės iš anksto buvo susitarusios išleistuvėse vilkėti vakarines sukneles. Dauguma merginų jas nuomojosi. Pašnekovės manė, kad taip yra praktiškiau – juk suknelės reikia tik vienam kartui, o vėliau ji liks kabėti spintoje. Siūtis ar pirktis šventinį apdarą kainuoja apie 300 Lt, nuoma gi – apie 50 – 100 Lt. Daugelis merginų pačios darėsi šukuosenas, makiažą.

Darbėnų vidurinę mokyklą pabaigę vaikinai gailėjosi, kad taip išsipuošusių merginų nematė anksčiau. „Galėjo kasdien taip vaikščioti“, – sakė jie.

Kaip papasakojo Darbėnų vidurinės mokyklos direktorius Kazimieras Anužis, išleistuvės turėjo vykti šia proga papuoštame mokyklos kieme. Dėl netikėto lietaus atestatų įteikimo ceremonija ir šventinis vakaras įvyko remontuojamoje mokyklos salėje.

Vakaro vedėja ir pirmoji abiturientų mokytoja Justina Vaičikauskienė mokyklos baigimo proga pasveikino ir savo dukrą Rasą. Merginai suknelę padovanojo krikšto mama. J.Vaičikauskienės manymu, tokia proga tiesiog būtina pasipuošti, o tėvams išlaidas išleistuvėms susiplanuoti iš anksto.

Dauguma Simono Daukanto vidurinės mokyklos abiturienčių sukneles pirko. Kalbintos merginos teigė, kad ir pirkti, ir nuomotis suknelę kainuoja panašiai. Įsigytas sukneles pašnekovės tikėjosi dar vilkėti draugų ar giminių vestuvėse.

Abiturientės prisipažino, kad dėl savo išvaizdos labai jaudinosi. Kiekvieną jų suknelės ieškojo tokios, kuri atitiktų charakterį. Todėl visos merginos atrodė skirtingai.

Simona pasakojo išleistuvų suknelę įsigijusi tos pačios dienos rytą. „Ieškojau ko nors ypatinga“, – šypsodamasi prisipažino mergina. Pardavėja jai padėjo priderinti ir papuošalus.

Lina teigė žinojusi, kad tokios suknelės, kokios norėtų, ji parduotuvėse neras. Todėl idėjų pasisėmusi iš „Eurovizijos“ koncerto, ją susimodeliavo pati. Mergina džiaugėsi originaliu savo apdaru, kurį jai pasiuvo mama.

Dauguma merginų makiažą pasidarė pačios, o šukuosenas patikėjo kirpėjoms. Tai kainavo nuo 20 iki 80 Lt. Kristinos plaukus puošė įsegtas drugelis. „Tai todėl, kad mano tokia pravardė“, – paaiškino mergina.

Marijono Daujoto vidurinės mokyklos dauguma abiturienčių sukneles taip pat pirko. Kalbintos merginos sakė, kad tėvai išlaidų aprangai neribojo. Pasak merginų, nusipirkti suknelę kainuoja 160 – 300 Lt, nuomos kaina siekia iki 200 Lt. Kai kurios pašnekovės padaryti makiažą patikėjo kosmetologėms. Tai joms kainavo apie 20 Lt.

Giedrė, Žvilė ir Inga apie išleistuvių rūbus pradėjo galvoti dar mokslo metų pradžioje. Jos vartė madų žurnalus, šia tema žiūrėjo televizijos laidas. Merginų manymu, nuomojamos suknelės labai primena vestuves, dažnai atrodo kaip tortai. Todėl jos sukneles pirko Klaipėdos parduotuvėse. Pašnekovės teigė ieškojusios tokių suknelių, kurios būtų paprastos ir gražios, nevaržytų judesų.

Eglė papasakojo, kad suknelę išsirinko tokią, kuri ir graži, ir ja vilkėdama jautiesi patogiai. Dainora suknelę pirko Klaipėdos turguje. „Iš karto krito į akį“, – sakė ji.

R.Idzelevičienė mokyklos baigimo proga pasveikino savo dukras dvynes – Tomą ir Valdą. Moteris pasakojo, kad sukneles dukros siuvosi pas siuvėją. Abiturientės norimą modelį susirado internete, o mamos buvo įkalbėtos atrodyti vienodai. R.Idzelvičienė sakė, kad pinigų apdarams netaupė. „Ši akimirka daugiau niekada nepasikartos. Svarbiausia, kad vaikai siektų savo tikslų, jiems gerai sektųsi, o pinigų dar užsidirbsim“, – mintimis dalijosi pašnekovė.

Vieni – į aukštąsias mokyklas, kiti – į užsienį

Abiturientams, norintiems studijuoti aukštosiose mokyklose, ši savaitė yra paskutinė prašymams pateikti. Septyniolika aukštų jų mokyklų organizuoja bendrą priėmimą – vienoje jų pateikti duomenys suvedami į bendrą bazę. Kretingiškiams patogiausia dokumentus užpildyti Klaipėdos universitete.

Klaipėdos universiteto Priėmimo komisijos atsakingasis sekretorius Jonas Bukantis sakė, kad Priėmimo komisija šią savaitę sulaukė abiturientų antplūdžio. Būsimi studentai laukė, kol gaus atestatus, kad galėtų realiau įvertinti savo galimybes.

Pernai Klaipėdos universiteto Priėmimo komisijai prašymus studijuoti pateikė apie 3,5 tūkst. abiturientų. Panašaus rezultato tikimasi sulaukti ir šiemet. Pasak J.Bukančio, dauguma abiturientų, rašydami prašymus, įvardina 18 – 20 specialybių, taip padidindami galimybes kur nors įstoti.

Dažniausiai renkamasi viešojo administravimo, politikos mokslų, rekreacijos ir turizmo, vedybos, ekonomikos, psichologijos, statybos inžinerijos studijų programos. Daugiausia abiturientų svajoja mokslus tęsti Vilniaus, Kauno technologijos, Mykolo Romerio ir Klaipėdos universitetuose.

Prieš atestatų įteikimą kalbintas Jurgio Pabrėžos gimnazijos abiturientas Andrius Jonutis sakė, kad bendramoksliai skilo į dvi grupes: vieni planuoja studijuoti aukštosiose mokyklose, kiti žvalgosi darbo užsienyje. Šie, užsidirbę pinigų, žada grįžti į Tėvynę ir įgyti aukštesnį išsilavinimą. Pats A.Jonutis svajoja mokslus tęsti Lietuvoje.

Paulius Vaičiūnas, Agnesė Ruibytė ir Simona Motužytė žadėjo toliau studijuoti. Jie neprasitarė apie specialybes, kurias ketina ar norėtų studijuoti. Pašnekovai sakė, kad jų bendramoksliai dažniausiai renkasi vadybos, viešojo administravimo, inžinerijos studijas. Paulius, Agnesė ir Simona prisipažino tikėjęsi geresnių egzaminų rezultatų, o valstybinio lietuvių kalbos egzamino perlaikymas pasėjo nepasitikėjimą švietimo sistema.

Atestatus su pagyrimu gavo šie abiturientai: Jurgio Pabrėžos gimnazijos – Paulius Žalneriūnas, Laura Subačiutė, Dovilė Petrokaitė, Zina Lekniūtė, JustinaVengalytė, Lina Stuopelytė, Donata Kidikaitė, Jurgita Vasiliauskaitė, Agnė Savčuk, Kristina Černaitė, Aivaras Daukantas, Simona Vasytė, Edita Kupšytė, Lina Jonaitytė; Marijono Daujoto vidurinės mokyklos – Simona Vaitkutė, Simona Statneckytė ir Augustė Puišytė; Simono Daukanto vidurinės mokyklos – Lina Songailaitė ir Lina Povilavičiūtė; Pranciškonų gimnazijos – Viktoras Brasas; Salantų vidurinės mokyklos – Vilija Pociutė.

Dovilė SIMAITYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas