Pajūrio naujienos
Help
2023 Gruodis
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Apklausa

Ar įsigytumėte obligacijų šalies gynybai stiprinti?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rajono sostinei pažadėjo geresnį gyvenimą

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-06-13
Sveikindamas rajono gyventojus ir svečius su Kretingos miesto 397-uoju gimtadieniu, rajono meras Valerijonas Kubilius pasidžiaugė, kad šiemet miestas taps dar gražesnis.

Per visas šventės dienas niekas nesulaukė tokių karštų aplodismentų, kaip rajono meras Valerijonas Kubilius. Šventės vėliavų pakėlimo ir iškilmingo Kretingos miesto šventės ceremonialo metu rajono vadovas gyventojams pažadėjo švarų vandenį, sutvarkytas gatves ir miesto estradą bei viešąjį tualetą. Visuotinis atodūsis nusirito per švenčiančiųjų minią merui suskaičiavus, kad per pastaruosius pusketvirtų metų rajono ūkininkai įvairių subsidijų, išmokų gavo 48 mln. Lt.

Kretingos miesto šventė „Šaknimis – į praeitį, šakomis – į ateitį“ truko tris dienas. Kaip įprasta, tuo pat metu vyko ir Šv.Antano atlaidai.

Švenčiant 397 metų Kretingos, pavadintos rajono sostine, gimtadienį, atsirado ir naujų akcentų, ypač pagyvinusių šventę. Tai buvo karnavalinių kaukių eitynės. Rajono Kultūros centro bei jo filialų saviveiklininkai, Meno bei bendrojo lavinimo mokyklų moksleiviai, persirengę grybais, vestuvininkais, pionieriais, smetoninių laikų poniomis, senovės karžygiais ir ateities žmonėmis, mieste sukėlė smagų šurmulį.

Iškilmingo Kretingos miesto ceremonialo metu šiemet garbės piliečio vardai buvo suteikti Laimutei Kristinai Grigaitienei, Kretingos rajono tautodailininkų klubo „Verpstė“ pirmininkei, ir aktyviai kūrėjai, tautiškumo idealų puoselėtojai Nijolei Rimkienei.

Pirmąjį kartą šiemet buvo įteiktos rajono Kultūros ir meno premijos. Šiais apdovanojimais buvo pagerbti: Živilė Adomaitienė, Kretingos meno mokyklos pedagogė, - už šokio meno puoselėjimą ir pristatymą, Danguolė Gibišienė, Baublių bibliotekininkė, - už etnokultūros puoselėjimą, Julius Kanarskas, Kretingos muziejaus Istorijos skyriaus vedėjas, kuris, atsiimdamas premiją, pažadėjo, kad švenčiant Kretingos 400 metų jubiliejų pasaulį išvys Kretingos istorija. Premijomis taip pat buvo apdovanoti: tautodailininkas Raimundas Puškorius bei Senosios Įpilties kultūros filialo vadovė Birutė Stalmokienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas