Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Šią savaitę pradėjo veikti “Volungėlės” vasaros vaikų poilsio stovykla. Ji įsikūrė Kurmaičių pradinėje mokykloje, kur ilsėsis ir pramogaus 30 šios mokyklos vaikų iš socialiai remtinų bei mažas pajamas gaunančių šeimų.

Stovyklautojai, iškėlę stovyklos vėliavą, apsuko garbės ratą aplink stovyklos buveinę – Kurmaičių pradinę mokyklą.

“Volungėlės” stovyklos vėliava pakilo jau septintą kartą. Septintą vasarą Kurmaičių mokyklos pedagogų bendruomenė deda visas pastangas, kad stovyklautojai patirtų naujų įspūdžių, įgytų naujų žinių. Kaip sakė projekto autorė mokytoja Ina Česnavičienė, šiais metais stovyklos tema – “Pažinkime ir saugokime savo kraštą”. “Norime, kad vaikai ne tik turiningai praleistų laisvalaikį, bet ir praplėstų savo akiratį, pajustų pažinimo džiaugsmą, kad jie jaustųsi saugūs ir reikalingi”, - kalbėjo mokytoja.

“Volungėlėje” stovyklaujantys vaikai bus supažindinti su krašto ir apylinkės kultūros paveldu, tradicijomis, žymiausiais krašto žmonėmis. Stovyklautojai lankysis pas seniausius kaimo gyventojus, tremtinius. Minėdami Gedulo ir vilties dieną, kartu su tremtiniais stovyklautojai lankysis Kryžių kalne.

Vaikai stebės gamtą, rinks įvairius augalus, susipažins su jų gydomosiomis savybėmis.

Stovyklai surengti pagal pateiktą projektą rajono Savivaldybė paskyrė 2 tūkst. litų. Neabejingi buvo ir stovyklos rėmėjai – Pranas Varkojis, Jolanda Šoblinskienė, bendrovės “Kretingos maistas”, “Vudva”, “Žibosa” ir kiti. Vienais metais, kada Savivaldybė neskyrė lėšų stovyklai surengti, tai buvo padaryta iš rėmėjų lėšų.

Kurmaičių pradinėje mokykloje mokosi 73 vaikai. Nemaža dalis – iš socialiai remtinų ir mažas pajamas gaunančių šeimų. Mokyklos pedagogai patyrė, kad tokios šeimos neturi galimybių kartu paatostogauti su vaikais, dar blogiau - yra tokių tėvų, kurie visiškai abejingi, ką vaikai veiks per vasarą. Tokias problemas Kurmaičių mokyklos pedagogai būtent ir akcentavo, kai rengė prašymus rajono Savivaldybei dėl stovyklos finansavimo.

Pirmąjį stovyklavimo džiaugsmą vaikai patyrė per stovyklos atidarymą. Tą dieną skambėjo dainos ir vaikų juokas. Visiems buvo linksma, žaidžiant žaidimus, klausantis, kaip kurmiai krebžda po žeme, rodant, kaip voras kuprinę neša, kaip boružėlės skraido, kaip ančiukai šoka, kaip paršiukai kriuksi. Kūrybingos Kurmaičių mokyklos pedagogės stovyklos atidarymo šventę parengė su didele išmone.

Per “Volungėlės” stovyklos atidarymo iškilmes buvo pakartotos ir stovyklos taisyklės. Svarbiausios jų – kasdien į stovyklą ateiti su šypsena ir gyventi draugiškai.

Stovykloje vaikai ilsėsis ir pramogaus dvi savaites.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas