Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar, prieš laiką atstatydinus administracijos direktorių, Savivaldybėje situacija pasikeistų į gera?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Reikalus gali susitvarkyti vietoje

  • Genė DRUNGILIENĖ
  • Aktualijos
  • 2006-06-02

Vydmantų bei aplinkinių kaimų gyventojams, norintiems gauti pažymas ar išsiaiškinti būtinus reikalus, nebereikia vykti į Kretingoje įsikūrusią seniūniją. Šiuos ir kitus reikalus jie gali spręsti Vydmantuose, specialiai tam įrengtame kabinete. Dvi dienas per savaitę po valandą gyventojų kabinete laukia Kretingos seniūnijos darbuotojai, apylinkės inspektorius.

Atsiima maisto davinius

Pasak vydmantiškės ponios Stasės, ypač kabinetu džiaugiasi neįgalūs ir senyvo amžiaus žmonės. Nuvykti į rajono centrą jiems yra problema. O reikalų, pasak moters, yra įvairių – nuo pažymų iki skundų.

Praėjusią savaitę į kabinetą plūdo žmonės, gaunantys maisto produktų davinius. Tai yra Europos Sąjungos parama nepasiturintiesiems. Kretingos seniūnijoje tokią paramą gauna 50 šeimų – 151 asmuo. Tokių šeimų seniūnijoje daugėja. Antrą mėnesį besikreipiančiųjų dėl maisto produktų padaugėjo dvigubai. Gegužę prisidėjo dar kelios šeimos. Prašydami maisto produktų kreipiasi ir pensinio amžiaus žmonės. Tačiau jeigu vieno asmens pajamos yra didesnės negu 247,5 Lt, parama neskiriama. Tad ne vienas pensinio amžiaus žmogus išėjo tuščiomis. Senieji sako daug pinigų išleidžiantys vaistams, todėl maisto produktai labai praverstų.

Vydmantiškė Aušra Griciūtė praėjusią savaitę pirmą kartą gavo maisto produktų davinį. Pasak moters, šešių asmenų šeimai, kurioje dirba tik vyras, šie maisto produktai bus didelė paspirtis. Produktais džiaugėsi ir kita vydmantiškė. Jiedu abu su vyru yra neįgalūs, o pajamos – menkos. Prie stalo kartu su pora sėdasi ir du vaikai.

Pasak seniūno pavaduotojos Danutės Šeputienės, jeigu Vydmantuose nebūtų šio kabineto, žmonės, gaunantys paramą maisto produktais, turėtų atvykti į Kretingą, o laikinu sandėliu tektų paversti seniūnijos salę.

Daugiausiai kreipiasi pažymų

Dažniausiai kabinete dirba Kretingos seniūnijos socialinės paramos specialistė Audra Viskontienė, nes dauguma žmonių kreipiasi prašydami įvairių pažymų paramai arba nemokamam vaikų maitinimui gauti. Kaip sakė seniūnas Antanas Gedminas, netrukus kabinete bus ir kompiuteris. Kadangi laukiama įdiegiant bendrą informacinę sistemą, tai mažės ir pažymų – jos bus tik individualaus pobūdžio.

Gyventojai į kabinete dirbančius darbuotojus kreipiasi ne tik pažymų, bet ir dėl konfliktų su kaimynais, spręsdami įvairias buities problemas. Ką gali, darbuotojai sprendžia vietoje. Jeigu reikia laiko, klausimai registruojami ir į juos atsakoma vėliau. Žmonės, ypač vyresnio amžiaus, užsuka tiesiog pasišnekučiuoti.

Kai į kabinetą užsuka mažiau žmonių, ypač esant prastiems orams, seniūnijos darbuotojai patys lankosi pas vydmantiškius. Tai yra proga aplankyti nelaimės ištiktas šeimas, senus, neįgalius žmones, problemiškas šeimas, kuriose lankosi ir Socialinių paslaugų centro darbuotojai, išsiaiškinti kaimynų nesutarimus.

Seniūnijos komunalinio ūkio vadovui Rimantui Katkui žmonės skundžiasi dėl duobėtų gatvių, prašo nugenėti medžius, išsiaiškinti dėl namų numeravimo.

Pasak seniūno A.Gedmino, kol kas užtenka dviejų valandų per savaitę – antradieniais ir ketvirtadieniais. Tačiau išaugus poreikiui, būtų sprendžiama dėl ilgesnio darbo laiko. Kadangi kabinetas Vydmantuose pasiteisino, seniūnas planuoja tokius pat steigti ir Rūdaičiuose bei Kurmaičiuose.

Visa – viename pastate

Vydmantų kabinetas yra įrengtas seniūnijai priklausančiose patalpose. Tame pat pastate yra ir biblioteka, kultūros centras, paštas. Kitąmet bus įrengtos patalpos ir ambulatorijai. Kabinetu kartu su seniūnijos darbuotojais naudojasi ir apylinkės inspektorius bei Vydmantų bendruomenė. Seniūnas A.Gedminas neatmeta, kad pastate vystoma veikla gali tapti būsimos seniūnijos užuomazga.

Kretingos seniūnijoje dirba vienas apylinkės inspektorius – jis aptarnauja 30 kaimų. Gyventojai pageidautų, kad gyvenvietėje būtų įsteigta policijos nuovada, nes Vydmantai nėra pati ramiausia vieta. Dabar apylinkės inspektorius valandą – dvi priima gyventojus kabinete, o likusiu laiku dirba komisariate arba važinėjasi po seniūniją.

Vydmantuose įrengtame kabinete reikalus gali susitvarkyti per 2 tūkst. Vydmantų ir Kiauleikių gyventojų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas