Pajūrio naujienos
Help
2023 Gegužė
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Valstybės atkūrimo dieną paminėjo aktyviai sportuodami

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2006-02-20
Kretingos ledo ritulininkų komanda, iškovojusi proginę Kretingos miesto seniūno Stanislovo Juknevičiaus (stovi antras iš dešinės) taurę.

Valstybės atkūrimo dieną mūsų rajone buvo gausu šventinių renginių: Vasario 16-oji buvo paminėta rajono seniūnijose, Kretingos miesto aikštėje, Kretingos seniūnija ir “Rūdaičių” sporto klubas suorganizavo tradicinį sveikatos bėgimą, o ledo ritulio aistruoliai surengė proginį ledo ritulio turnyrą Kretingos miesto seniūno taurei laimėti.

Taurė liko Kretingoje

Šventinę dieną niekas taip nesidžiaugė šalčiu, kaip ledo ritulininkai: šaltis garantavo tvirtą ledą sporto klubo “Paupis” stadione. Ledas Nidos gatvės “ledo arenoje” išpiltas “Paupio” vadovo, ledo ritulio entuziasto Raimundo Puškoriaus rūpesčiu. Padedant rėmėjams, stadionas aptvertas mediniais bortais, kretingiškių komandai parūpinta apranga.

Varžytis dėl Kretingos miesto seniūno Stanislovo Juknevičiaus įsteigtos taurės ledo ritulininkai susirinko iš Telšių, Klaipėdos, Plungės, prie šių komandų prisijungė ir palangiškiai.

”Praėjusiais metais buvo surengtas pirmasis turnyras mūsų miesto seniūno taurei laimėti. Šiemet dėl taurės nusprendėme varžytis proginiame turnyre ir taip paminėti Valstybės atkūrimo dieną”, - sakė turnyro organizatorius R.Puškorius.

Jo vadovaujama komanda patyrė dvi pergales ir vieną pralaimėjimą, toks pat rezultatas lydėjo ir Klaipėdos bei Plungės komandas. Padėtį turnyrinėje lentelėje nulėmė aritmetika, tad Kretingos seniūno taurė liko Kretingoje – ji atiteko turnyro šeimininkams. Plungės komanda atsidūrė antroje vietoje, Klaipėdos – trečioje. Neiškovoję nė vienos pergalės telšiškiai liko ketvirti.

Bėgimo trasoje – su šeimomis

Kretingos seniūnija, sporto klubas “Rūdaičiai” , “HBH-Juozo alaus” darykla, Rūdaičių pagrindinė mokykla ir šios gyvenvietės kultūros namai pasirūpino, kad tradicinis, jau devynioliktą kartą surengtas bėgimas paliktų gerus įspūdžius šio renginio dalyviams.

Šiemet bėgimo organizatoriai sulaukė 93 bėgikų, o tie, kas nesiryžo savo jėgų išbandyti varžantis dėl prizų ar nepanoro būti žiūrovais, rinkosi į šventinį koncertą. “Džiaugiuosi seniūnijos žmonėmis. Džiaugiuosi, kad jie renkasi kartu atšvęsti svarbiausios mūsų valstybinės šventės. Žmones reikia suburti, reikia paraginti – po vieną dar nemokame švęsti, ne kiekvienas ir vėliavą išsikeliame, - sakė Kretingos seniūnas Antanas Gedminas. – Pagalvojome, kad kitais metais vienas iš prizų galėtų būti valstybės vėliava, nes ne kiekvienas kaimo žmogus ją išgali nusipirkti”.

Bėgimo organizatoriai į renginį stengėsi sukviesti kuo daugiau seniūnijos žmonių, tačiau neatstūmė ir kitų rajono vietovių bėgimo mėgėjų, kurie Valstybės atkūrimo dieną nusprendė paminėti bėgimo trasoje.

Pergalingas kretingiškio, Lietuvos jaunių čempiono Aurimo Pazdrazdžio finišas šventiniame bėgime.

Greičiausiais Kretingos seniūnijos bėgikais tapo Nerijus Rancius, Darius žemgulys, Vygandas Kazakevičius (Rūdaičiai), Albinas Šeškus, Audrius Šeškus, Ignas Vaičikauskas (Vydmantai), Darius Tiškus, Gražvydas Gujus, Remigijus Bučkus (Kurmaičiai).

Tarp šeimų I vietą užėmė rūdaitiškiai Pauliukevičiai, II v. – Liepiai iš Ankštakių, III v. – Stonkai iš Vydmantų. Be jų bėgo Griškevičių (Vydmantai), Baltuonių (Rūdaičiai), Gedvilų (Kurmaičiai), vydmantiškių Serapinų, Poškų bei Mažionių, padvariškių Edruškų šeimos. Gausiausios iš jų – vydmantiškių Vaičikauskų ir kurmaitiškių Gedvilų: bėgime dalyvavo po 5 šių šeimų narius. Kaip aktyviausia, daugiausiai kartų bėgime dalyvavusi buvo apdovanota rūdaitiškių Skurdauskų šeima.

Specialiais prizais buvo apdovanoti jauniausi bėgimo dalyviai – dvejų metų Darius Baltuonis ir septynerių Kristina Gedvilaitė bei vyriausi bėgimo dalyviai – kurmaitiškė Jadvyga Girdenienė (gimusi 1939 m.) ir kretingiškis Piotras Silkinas (gimęs 1942 m.).

Gimusių 1990 m. ir jaunesnių amžiaus grupėje nugalėjo ir prizines vietas užėmė – kretingiškės Kristina Rašinskaitė (20,47 min.), Rūta Narkutė (22,28), Modesta Pazdrazdytė (25,50); Mindaugas Pazdrazdis (17,33; Kretinga), Valdas Valančius (17,58; Kartena), Andrius Narmontas (18,41; Kretinga).

Šeimų startas

Gimusių 1989 m. ir vyresnių amžiaus grupėje nugalėjo ir prizines vietas užėmė vydmantiškė Jolanta Jurgutytė (31,49) ir Jadvyga Girdenienė (33,20); kretingiškis, Lietuvos jaunių čempionas Aurimas Pazdrazdis (16,21), Nerijus Rancius (18,56; Dimitravas), Albinas Šeškus (18,59; Vydmantai).

Šventiniame turnyre – svečiai iš Kauno ir Klaipėdos

Rajono badmintono žaidėjai šventinę dieną taip pat surengė proginį turnyrą. Tai tradicinis renginys, kuriame varžėsi ne tik mūsų rajono, bet ir Klaipėdos bei Kauno badmintonininkai. Turnyre apsilankė ir Lietuvos badmintono federacijos prezidentas Juozas Špelveris, kuris ir pats dalyvavo varžybose.

Turnyro šeimininkai kretingiškiai sudarė šešias žaidėjų poras, buvo žaidžiama dvejetų varžybose. Tačiau visi prizai atiteko svečiams. Finale dėl I vietos susitiko kauniečių poros Juozas Špelveris-Arūnas Petkevičius bei Ričardas Butkus-Stanislavas Michnievičius. Pergalę rezultatu 2:1 pasiekė pirmoji pora. Trečią vietą iškovojo klaipėdiečiai, kurie 2:1 nugalėjo šeimininkus - Arnoldą Slušnį bei Rolandą Juknevičių.

Vaišino kareiviška koše

Valstybės atkūrimo dieną tradiciškai buvo pakelta valstybės vėliava Kretingos miesto centre, prie Nepriklausomybės paminklo. Kretingos rajono dailininkai šiai dienai paskyrė savo darbų parodą, Kultūros centre kretingiškiams buvo surengtas šventinis koncertas “Pasivaikščiokim po Lietuvą”. Po koncerto visi buvo pavaišinti kareiviška koše.

Tradicinius šventės renginius labiau rinkosi vyresnės kartos kretingiškiai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas