Kretingos sunkiaatlečių pasiekimai

• Audronė PUIŠIENĖ
  • 2023-04-14
Marijono Daujoto progimnazijos Kretingos sporto mokyklos sunkiaatlečiai su treneriu Arvydu Bušecku

Marijampolėje įvykusiame Lietuvos sunkiosios atletikos čempionate iki 15 metų tarp 15-os miestų ir miestelių komandų atstovavo ir Marijono Daujoto progimnazijos mokiniai Kretingos sporto mokyklos auklėtiniai, treniruojami Arvydo Bušecko. Komandinėje įskaitoje kretingiškiai užėmė V v.

„Buvome šiek tiek pritilę – vieniems sunkiaatlečiams palikus mokyklą, augo nauja karta, su kuria vėl galime dalyvauti sunkiosios atletikos sporto renginiuose“, – A. Bušeckas sakė gerai vertinantis auklėtinių rezultatą, juolab kad ir tikslas – patekti į geriausiųjų šešetą – pasiektas. Tokį pat tikslą treneris kelia ir artėjančiuose sunkiosios atletikos čempionatuose, kuriuose varžysis 13 ir 17 metų sunkiaatlečiai.

Asmeninėje įskaitoje geriausiai sekėsi 14-mečiui Gvidui Juciui, kuris svorio kategorijoje per 89 kg rovė 64 kg, stūmė 82 kg ir užėmė II v. „Iki I vietos Gvidui trūko labai nedaug, tačiau tenka pripažinti, kad ir varžovas buvo viskuo – tiek fiziškai, tiek psichologiškai – pranašesnis ir geriau pasirengęs varžyboms“, – auklėtinio pasirodymą komentavo A. Bušeckas.

Kitų jaunuolių pasiekimai buvo kuklesnis, tačiau, anot trenerio, dalyvauti finale – jau yra geras rezultatas: 14 m. Martynas Viščiūnas 81 kg svorio kategorijoje tarp 20 dalyvių buvo septintas, 15 m. Lukas Puškorius 67 kg svorio kategorijoje užėmė V v., 61 kg svorio kategorijoje 15 m. Elija Litvinaitė buvo šešta, 14-metis Kristupas Kostik 73 kg svorio kategorijoje užėmė tokią pat poziciją.

Iki starto Lietuvos sunkiosios atletikos čempionate kretingiškiai buvo išvykę į tarptautinį turnyrą Telšiuose, kur varžėsi keturių šalių sunkiaatlečiai. Geriausiai sekėsi Ruslanui Eigirdui, kuris svorio kategorijoje iki 61 kg, rovęs 49 kg ir stūmęs 65 kg, iškovojo II v. Elija Litvinaitė svorio kategorijoje iki 64 kg buvo ketvirta.

Treneris teigiamai įvertino ir Gvido Jucio startą Lietuvos čempionate iki 20 metų – svorio kategorijoje per 109 kg jis užėmė IV poziciją. Šiuo metu sunkiaatlečiai rengiasi naujiems startams kituose čempionatuose – užsiėmimus lanko per 30 jaunuolių.