Pajūrio naujienos
Help
2022 Spalis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Komentarų topas

Aiškinsis, kur dingo kelio dalis

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Problema
  • 2022-08-30

Sodininkų bendrijos „Minija“ Rubuliuose gyventoja Daiva Gečienė, gyvenanti Jazminų gatvėje Nr. 31, nustėro, sužinojusi, kad pradėti šios gatvės asfaltavimo darbai ne tik kad „neužsuks“ iki jos sklypo – prasidėjus kelio remonto darbams, moteris atsitiktinai sužinojo, kad gatvės ruožas nuo 76-o iki 31-o sklypo, einantis ir šalia 27-o bei 29- sklypų, nepateko į Kretingos rajono savivaldybės balansą, kai ji perėmė šios sodininkų bendrijos kelius.

Prieš Kretingos rajono savivaldybės tarybai tvirtinant vietinės reikšmės kelių sąrašą, sodininkų bendrija pateikė asfaltuotų ir žvyruotų gatvių-kelių sąrašą, pagal kurį Kretingos rajono savivaldybė savo žinion turėjo perimti 19-a šios bendrijos gatvių, tarp jų – ir 650,99 m žvyro dangos Jazminų gatvę. Tačiau rajono Savivaldybė į savo balansą priėmė tik 588 metrus. „Kodėl „nukąsta“ gatvės dalis? Kur dingo likęs gatvės ruožas – Jazminų gatvė yra įregistruota visa. Likome nežinioje – Savivaldybė mūsų neinformavo apie tai, kad į savo balansą neperima visos gatvės“, – D. Gečienė buvo įsitikinusi: jeigu Savivaldybė neperims gatvės dabar, tai to nepadarys niekada, ir ta gatvės dalis liks „kyboti“ ore.

Moteris tęsė mintį: „Sodininkų bendrijoje gyvenu jau per 20 metų, ir visus tuos metus tvarkiau, rūpinausi tuo gatvės ruožu – ir greiderį samdžiau, ir duobes lyginau, iš savo asmeninių pinigų užsakiusi žvyro. Niekam daugiau ta gatvės dalis ir nerūpėjo. Ką Savivaldybė sakytų, įvykus gaisrui – užtenka įsiliepsnoti šalia esančiam miškui. Gaisrinė dabartinėmis sąlygomis neprivažiuotų gesinti gaisro.“

Visus šiuos klausimus, kuriuos išsakė „Pajūrio naujienoms“, D. Gečienė raštu išdėstė ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktoriui Egidijui Viskontui, reikalaudama, kad rajono Savivaldybė prisiimtų ir „nukąstą“ gatvės dalį, ir pasirūpintų, kad ji būtų išasfaltuota iki galo, tai yra kaip visa gatvė, o ne jos dalis.

Savivaldybės administracijos direktorius E. Viskontas patvirtino, kad Jazminų g. gyventoja D. Gečienė kreipėsi į jį.

„Su gyventoja aptarėme problemą, į išsakytus argumentus įsiklausyta – bandysime padėti. Pasiūlėme savo prašymą išdėstyti raštu, o atsakingi specialistai jį įvertins ir ras išeitį. Iš tikro matome, kad sprendimas į savo kelių apskaitą neįtraukti viso kelio gali būti neteisingas. Gyventoja tikrai turi rimtų argumentų. Taip pat aptarta galimybė pačiai sodininkų bendrijai susitvarkyti likusią kelio dalį, o pavasarį Savivaldybė galėtų kompensuoti patirtas išlaidas iš sodininkų bendrijų finansavimo programos. Toks pasiūlymas, mano galva, būtų greitesnis problemos sprendimo variantas“, – E. Viskontas teigė, kad, supažindinta su šia galimybe, sodininkų bendrijos gyventoja D. Gečienė jam sakė dar norinti apie tai pagalvoti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas