Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Ultramaratonininkas Piotras Silkinas savo gimtadieniui skirtą bėgimą pradėjo ankstų rytą ir finišavo, kai bėgimo dalyviams buvo paskelbtas pirmasis startas.

Kretingos vasaros estradoje bėgimo entuziastai, kretingiškiai ir miesto svečiai antrus metus iš eilės pagerbė legendinio bėgiko Piotro Silkino gimtadienį – šiemet jam sukako 81-eri.

Pirmieji startavo maratono bėgimo dalyviai, tačiau ilgiausią distanciją pradėjo ne jie, o pats šventės kaltininkas P. Silkinas, startavęs paryčiais ir šioje distancijoje užtrukęs  7 val. 26 min. 9 sek. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo 28-as rezultatas tarp 30 maratoną pasirinkusių bėgikų.

P. Silikiną pasveikino Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius, davęs startą ir bėgimo dalyviams. Rajono Kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas Erikas Žiubrys bėgikui įteikė gėlių puokštę, o dalyviai ir žiūrovai pasveikino gausiais plojimais.

Šiemet maratono distancijoje ir vėl greičiausias buvo šių metų Lietuvos 100 km bėgimo čempionas Andrius Preibys, kuris gyvena Klaipėdoje, bet atstovauja Plungei. Trasą jis įveikė per 2 val. 42 min. 3 sek. ir pagerino savo paties praėjusių metų rezultatą. „Įspūdžiai patys geriausi, oras šį kartą labai geras. Pernai visą distanciją lydėjo lietus, nors bėgimas ir lietus nėra blogai – lietus atgaivina. Daug sunkiau būtų bėgti esant, tarkim, 28 laipsnių karščiui“, – po bėgimo kalbėjo A. Preibys. Jis tęsė mintį:

„Iš esmės, tai treniruočių pobūdžio bėgimas – rengiuosi rugpjūčio pabaigoje Berlyne įvyksiančiam Pasaulio 100 km bėgimui. Gyvenant Klaipėdoje atvažiuoti į Kretingą ir dalyvauti tokiose varžybose yra smagiau negu bėgti vienam. Čia ir azartą pajauti, ir šventinę nuotaiką.“ Jis taip pat pažadėjo, jei leis galimybės, dalyvauti kitais metais ir pabandyti pagerinti šio bėgimo rekordą.

Renginio organizatoriai pasidžiaugė, kad bėgime gausiai dalyvavo vaikų.

Antras šiame nuotolyje finišavo vilnietis Igoris Černikovas (3 val. 46 sekundės), o trečią vietą užėmė Saulius Paulikas iš Grūšlaukės (3 val. 4 min. 4 sek.). Tarp moterų greičiausia buvo Audra Bagužinskienė iš Kauno, distanciją įveikusi per 3 val. 28 min. 10 sek. ir pademonstravusi šeštą rezultatą bendroje įskaitoje. Prizininkėmis tapo kita kaunietė Inga Bružikienė (4 val. 3 min. 16 sek.) ir kretingiškė Dovilė Buivydaitė (4 val. 7 min. 13 sek.).

Antroje pagal nuotolį distancijoje 10 km bėgime pirmą vietą užėmė Arūnas Valuckis iš Kauno (39 min. 34 sek.), antras finišavo klaipėdietis Raidas Jastrumskis (40 min.41 sek.), aštuoniomis sekundėmis aplenkęs komandos draugą Klaudijų Indreliūną. Tarp moterų šioje grupėje greičiausia buvo Gargždų atstovė Laura Arė, trasoje užtrukusi 45 min. 39 sek., aplenkusi dvi klaipėdietes Neringą Vitkutę-Makarskienę (47 min. 11 sek.) ir Giedrę Gincaitę (47 min. 22 sek.).

3 km bėgime tarp vyrų pirmas finišavo Mantas Galminas iš Gargždų, šį nuotolį įveikęs per 11 min. 27 sek., antras liko telšiškis Deividas Statkus (11 min. 33 sek.), o paskutinę prizinę vietą užėmė Kauno atstovas Petras Krapikas (11 min. 50 sek.). Tarp merginų šioje distancijoje nepavejama buvo klaipėdietė Reda Latakaitė, varžoves aplenkusi beveik 3 min. (15 min. 3 sek.), antrą vietą užėmė kretingiškė Fausta Abrutytė (18 min. 2 sek.), trečia liko dar viena klaipėdietė Sigita Selenė (18 min. 8 sek.).

Dauguma dalyvių pasidžiaugė puikiai suorganizuotu renginiu ir labai palankiu bėgimui oru ir, nors kai kurie pripažino, kad trasa – nelengva, žadėjo sugrįžti ir kitais metais, kad pratęstų gražią Kretingoje užgimstančią bėgimo tradiciją.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Erikas Žiubrys pasidžiaugė, kad šis renginys praėjo puikiai ir pagaliau pavyko išvengti daugumą organizuojamų renginių lydinčio lietaus. „Džiugino ne tik maratonas, bet ir vaikų bėgimas – susirinko daug vaikų ir tėvų. Šventė buvo graži, tačiau renginį tobulinsime, kad kitąmet jis būtų dar gražesnis ir gausesnis“, – mintimis pasidalino E. Žiubrys.