Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Ant pareigūno darbo stalo – dvi padėkos

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Teisėtvarka
  • 2022-07-15
Vieną padėkų Tomui Mikelkevičiui įteikė generalinis komisaras Renatas Požėla (kairėje).

Kretingos rajono policijos komisariato Veikos skyriaus viršininkas Tomas Mikelkevičius po padėkos raštą pelnė ir iš vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, ir iš generalinio komisaro Renato Požėlos.

Apdovanojimai įteikti Valstybės dieną

Šie apdovanojimai pareigūnui buvo įteikti Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną Vilniuje, Vidaus reikalų ministerijos kiemelyje, įvykusio iškilmingo renginio metu.

„Būti įvertintam – visada malonu. Aš nebuvau vienas toks, padėkas gavo ir kai kurie kiti kolegos, kurie buvo atsakingi tarp institucijų koordinuojant procesus ukrainiečių registravimo centruose“, – „Pajūrio naujienų“ pakalbintas sakė T. Mikelkevičius.

Ukrainiečių registravimo centrai pradėti steigti atsižvelgus į karo pabėgėlių antplūdį Europoje, tuo pačiu ir Lietuvoje. Mūsų šalyje jie buvo įsteigti 7: Alytuje, Marijampolėje, Vilniuje, Šiauliuose, Kaune, Panevėžyje ir Klaipėdoje.

„Nežinau tiksliai, kodėl Vidaus reikalų ministerija nusprendė mane ten paskirti – gali būti, kad dėl patirties komandiruočių metu dirbant su pabėgėliais ir migrantais misijose“, – svarstė T. Mikelkevčius.

Trejus metus – 2018, 2019 ir 2021-aisiais – jis dalyvavo FRONTEX ( Europos Sąjungos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros) operacijose Graikijoje ir Albanijoje, migrantų problemas teko spręsti Pabėgėlių centre Chijos ir Lesbo salose – vykdyti apklausas, dalyvauti nustatant pilietybę ar šiuos žmones lydint į jų kilmės šalis.

Pabėgėliams reikėjo padėti „čia ir dabar“

Klaipėdos Ukrainiečių registravimo centre, atidarytame Futbolo sporto mokykloje, buvo įkurdinta daugybė nevyriausybinių organizacijų, kurios karo pabėgėliams teikė maitinimo, medicinos, psichologinės pagalbos ir kitas paslaugas, atliko migracijos procedūras. Centro veiklą, kaip ir kitur Lietuvoje, koordinavo Vidaus reikalų ministerija, o reikiamomis priemonėmis, baldais, technika, ryšiu, transportu aprūpino Klaipėdos miesto savivaldybė.

Nuo kovo 14-osios, kai centras pradėjo veikti, iki uždarant gegužės pabaigoje užregistruoti 8 tūkst. 827 ukrainiečiai. Skaičiuojant pagal mėnesius, daugiausia pabėgėlių sulaukta pradžioje: kovą – 6 tūkst. 36, balandį – 1 tūkst. 876, o gegužę 915. Moterų užregistruota daugiausiai – 4 tūkst. 248, vaikų – 3 tūkst. 541, o vyrų – 1 tūkst. 38.

Registracijos centre pabėgėliai laikinai galėdavo apsistoti iki 72 val. Iš čia jie būdavo nukreipiami į naujus laikinus namus, kuriuos suteikė geros valios žmonės, arba į Savivaldybės siūlomas patalpas. Registracijos centre per jo veiklos laikotarpį nuo kovo 14-osios iki gegužės 31-osios laikinai buvo apgyvendini 255 ukrainiečiai.

Pasak T. Mikelkevičiaus situacija centre nuolat būdavo dinamiška, klausimus reikėdavę spręsti „čia ir dabar“. „Susidurdavom su nuo karo bėgančiais socialiai pažeistais žmonėmis, buvo atvažiavusiųjų skeveldrų suvarpytais automobiliais tiesiai iš fronto linijos. Tokie dalykai negalėjo nejaudinti“, – atviravo koordinatoriumi dirbęs pareigūnas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas