Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Ukrainoje prasidėjęs karas pasėjo nerimą visoje Europoje. Arčiau karo zonos esančių šalių gyventojai puolė ruoštis galimoms ekstremalioms situacijoms. Specialistai rekomenduoja pasirūpinti ne tik vandens, ilgesnį laiką negendančių maisto produktų, bet ir būtinų medicinos priemonių atsargomis. Kas turėtų būti būtinų vaistų ir medicinos priemonių krepšelyje, konsultavo Klaipėdos valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto lektorė skubios medicinos pagalbos specialistė Rasa Indriuškienė:

„Kariniams neramumas didinant įtampą visuomenėje, dažnai pagalvojam, kaip mums patiems išgyventi atsidūrus panašioje situacijoje, kokiomis būtiniausiomis priemonėmis iš anksto pasirūpinti. Mus gelbsti ne tik druska, vanduo, duona ir konservai. Kiekvienam būtina pasirūpinti pirmosios pagalbos vaistinėle, kuri ir apskritai gyvenime, ne tik karo atveju, turėtų būti kiekvieno žmogaus namuose.

Pati pirmosios pagalbos teikimo specifika karo ir taikos metu šiek tiek skiriasi, nors galioja tie patys teikimo principai. Karo situacijoje pagrindinė pasitaikanti problema yra įvairūs kraujavimai, trauminiai sužalojimai. Todėl, kaip ir dabar vairuotojų pirmosios pagalbos vaistinėlėse, rekomenduojama turėti turniketus.

Mano manymu, karo atveju turniketai būtų svarbiausia priemonė, jie turėtų atsirasti mūsų pirmos pagalbos vaistinėlėse. Pats turniketas ir yra atkeliavęs iš karo pramonės. Jis skirtas stipriam masyviam kraujavimui stabdyti, susižeidus galūnę. Turniketas sukurtas taip, kad tiek sužeistasis pats gali jį užsidėti, tiek ir kitas žmogus per kelias sekundes gali uždėti sužeistajam ir taip išgelbėti gyvybę.

Įprastinėje situacijoje, ne karo atveju, masyvų kraujavimą stengiamės sustabdyti spaudžiamaisiais tvarsčiais. Ir, jeigu nepavyksta to padaryti spaudžiamaisiais tvarsčiais, tuomet dedame turniketą. O karo atveju turniketas būtų greitesnė, patvaresnė priemonė. Tikėtina, kad karo atveju laikas iki patekimo į ligoninę būtų ilgesnis negu įprastai, todėl pagalba turėtų būti efektyvesnė.

Taip pat karo atveju gali padaugėti įvairiausių žaizdų, todėl paruoštoje vaistinėlėje labai svarbu turėti priemonių žaizdoms tvarstyti – tvarsliavos, bintų, pleistrų, sterilių servetėlių, dezinfekavimo priemonių, kuriomis galima tvarkyti žaizdą. Tikrai pravers turimos žirklės ir vienkartinės pirštinės. Taip pat karo atveju galėtų padaugėti nudegimų, todėl vaistinėlėje reikėtų turėti šaldančių priemonių – šalčio paketų, kurie galėtų pagelbėti nusideginus. Ne visada turėsime šalia šaldytuvą su ledukais, kad galėtume atšaldyti nudegusią vietą. Galima įsigyti pantenolio putų, purškalų, kremų, kuris skatina nudegimų gijimą ir odos regeneraciją.

Svarbu būti apsirūpinus vaistais, mažinančiais skausmą ir karščiavimą. Tai galėtų būti visi nereceptiniai vaistai – paracetamolis, ibuprofenas ir kt. Tiems, kas turi mažų vaikų, reikėtų pasirūpinti sirupo pavidalo vaistais nuo karščiavimo. Taip pat reikėtų pagalvoti apie senyvo amžiaus žmones, jiems taip pat gali būti sunku sukramtyti ir nuryti tabletes, todėl vertėtų įsigyti miltelių pavidalo vaistų.

Taip pat būtinosios pagalbos krepšelyje pravartu turėti vaistų virškinimo sutrikimams gerinti, nuo rėmens, viduriavimo. Taip pat turėti keletą tablečių nuo alergijos. Jeigu neprireiks pačiam, gal galėsite pagelbėti artimajam, pasidalinti su šalia esančiuoju.

Tie, kurie turi lėtinių ligų, turėtų būtinai pasirūpinti savo nuolat vartojamais vaistais. Kad bent kažkuriam laikui turėtų reikiamų vaistų. Kartais manęs klausia, ar verta iš anksto pasirūpinti raminamaisiais vaistais tam atvejui, jeigu kartais tektų evakuotis ar slapstytis. Jeigu esate linkę panikuoti, depresuoti, kankina nemiga, galite įsigyti homeopatinių vaistų nerimui malšinti.

Tačiau pagrindinės priemonės, kurias turite įsigyti, yra tos, kurios padės stabdyti kraujavimus, tvarstyti žaizdas, gydyti nudegimus, malšinti skausmą ar karščiavimą. Taip pat būtina pasirūpinti vaistais, kuriuos dėl turimų lėtinių ligų privalote nuolat vartoti.

Iš tiesų visos išvardytos priemonės yra kiekvienos namų vaistinėlės pagrindas. Todėl net ir tuo atveju, jeigu būsime saugūs, kaip iki šiol, įsigytų priemonių išmesti neteks, jos tikrai pravers ir įprastame gyvenime. Tai yra priemonės, kurios visada turėtų būti po ranka, ypač tiems, kurie mėgsta keliauti. Kelionėse neretai tenka ieškoti vaistų nuo virškinimo sutrikimų, viduriavimo, alergijos“.

„Pajūrio naujienų“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas