Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Ūkininkai, taip pat ir seniūnijų žemės ūkio specialistai ruošiasi balandžio 19 d. prasidėsiančiam žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimui. Paraiškose ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklėse numatyta ne viena naujovė.

Paraiškos teikimo ir keitimo metu galima deklaruoti tik tuos valstybinės žemės plotus, kurie naudojami ar valdomi teisėtai. Šiems plotams įbraižymo metu patenkant į „valstybinės žemės“ ar „laisvos valstybinės žemės“ sluoksnius, tos žemės naudojimo ar valdymo teisės patvirtinimo dokumentai turi būti registruoti Valdų registre iki paraiškos patvirtinimo ar keitimo datos. Dokumentų neturint, šių valstybinės žemės plotų Valdų registre nebus galima įbraižyti.

Įbraižant valstybinės žemės plotus taikoma 10 proc., bet ne daugiau kaip 1 ha paklaida laukui. Pareiškėjai, deklaravę daugiametes pievas arba plotus, kurie pastaruosius 5-erius metus buvo deklaruojami kaip pievos ir nesuarti, plotą privalo išlaikyti. Nauja tai, kad pievų atnaujinimas naudojant bearimes technologijas nebus laikomas suarimu.

Ūkininkams, laikantiems žolėdžių ūkinių gyvūnų, vidurkis sudaro mažiau kaip 0,3 sąlyginio gyvulio pievos hektarui, didinamas nupjautos žolės smulkinimo ir jos paskleidimo plotas iki 10 proc. nuo viso deklaruoto ploto. Pernai šis reikalavimas siekė 3 proc. nuo deklaruoto ariamos žemės ploto.

Iki šiol buvo reikalaujama, kad juodasis pūdymas būtų periodiškai įdirbamas, o dabar pakaks, kad jis būtų įdirbtas bent kartą po birželio 1 dienos.

Iki šiol taisyklėse nebuvo reikalavimų auginantiems žolinius augalus sėklai – dabar tokių augalų plotuose derlius turės būti nuimtas iki einamųjų metų spalio 1 d.

Taisyklės numato, kad plotai, kuriuose atvirame ar uždarame grunte auginami augalai, kaip sodinukai, skirti persodinti į kitą vietą arba dėl ūglių, skiepų ar poskiepių, turi būti deklaruojami kaip medelynai.

Papildomi reikalavimai numatyti susietajai paramai gauti. Siekiantys gauti paramą už 3 ha ir daugiau vaisių, uogų ir daržovių auginimą atvirajame grunte, mobiliąja „NMA agro” programėle turėjo pateikti nuotraukas iš kiekvieno lauko, kuriose matytųsi užaugintas derlius. Nuo šiol reikės pateikti nuotraukas iš kelių skirtingų kiekvieno lauko vietų, kur aiškiai matytųsi užaugintas derlius ir bendras lauko vaizdas. Nuotraukas būtina pateikti likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki pirmo derliaus nuėmimo, tačiau ne vėliau nei iki einamųjų metų spalio 1 d.

Auginantys daržoves ir norintys gauti susietąją paramą, turės atsižvelgti į naują reikalavimą jas auginti įdirbtoje ariamojoje žemėje.

Pareiškėjai, siekiantys gauti susietąją paramą už sertifikuota sėkla apsėtus javų laukus, privalo išsėti ne mažesnį kaip nustatyta sertifikuotų sėklų kiekį. Šias metais sėklos normos sumažintos 10 kg/ha, tik vasarinių kviečių norma didinama nuo 170 iki 200 kg/ha.

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, praėjusiais metais tiesioginėms išmokoms už pasėlius gauti Kretingos rajone buvo pateiktos 2 tūkst. 429 paraiškos, ūkininkai deklaravo 50,42 tūkst. ha žemės ūkio naudmenų. Didžiausius plotus užėmė kviečiai ir rapsai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas