Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Urologas Ruslanas Baltrimavičius procedūrą atlieka naudodamasis specifiniu echoskopu su nukreipėju.

Kretingiškiams vyrams, kuriems įtariamas prostatos vėžys, dėl biopsijos nebereikia važiuoti į Klaipėdą – ši procedūra profesionaliai atliekama ir Kretingos ligoninėje.

Laiku nustatyta liga – ne mirtina

Vienuolika metų rajono gyventojus konsultuojančio urologo Ruslano Baltrimavičiaus teigimu, pacientui gali būti padaryta kitų tyrimų, medikus užvedančių ant kelio, leidžiančių piktybinę ligą nuspėti, tačiau biopsija yra pats svarbiausias, nes įvertinti padeda ląsteliniu lygiu. „Kitaip tariant, biopsijos metodas vėžį arba neginčijamai patvirtina, arba paneigia“, – akcentavo gydytojas specialistas.

Naudodamasis specifiniu echoskopu su nukreipėju, procedūrą Kretingos ligoninėje atlieka pats R. Baltrimavičius. Procesas, trunkantis 6–7 minutes, pacientui šiek tiek nemalonus psichologiškai, bet neskausmingas, mat prieš tai atliekama vietinė nejautra.

Statistikos duomenimis, Lietuvoje kasmet nustatoma apie 2 tūkst. naujų prostatos vėžio atvejų. Ši pagal sergamumą antra po plaučių vėžio vyrų onkologinė liga, laiku pastebėjus, nebėra mirtina, po gydymo ligoniai gali pasveikti. Profilaktiškai tikrintis rekomenduojama sulaukus 50-ies, o, jeigu yra rizikos faktorių šeimoje, – ir nuo 40 ar 45 metų. Anot R. Baltrimavičiaus, prostatos vėžys klastingas tuo, kad žmogus simptomų ilgai nejaučia, o sirgti gali.

Operuoti neskubama

„Skaudantys kaulai, sunkumas šlapinantis, šlapime pasirodantis kraujas – tai jau išplitusio vėžio požymiai“, – sakė gydytojas. Prostatos vėžio prevencijos programos esmė – ligą kuo anksčiau nustatyti ir užbėgti jai už akių. Ar pacientui bus imami audiniai tolesniam tyrimui mikroskopu, paaiškėja bent po trijų pirminių diagnostikos procedūrų: digitalinio rektalinio (priešinės liaukos apčiuopos) ir specifinio antigeno tyrimų, taip pat – ultragarso.

„Atsirado ir naujų tyrimo metodų, kaip multiparametrinis magnetinis rezonansas. Jį atlikus tarsi ant žemėlapio pažymima, kuriose prostatos vietose yra ligos židinukai“, – paaiškino gydytojas specialistas.

Pastaraisiais metais gerokai pasikeitė prostatos vėžio gydymo taktika – nebepuolama iškart operuoti, švitinti. Anot gydytojo, vėžio diagnozę gavęs žmogus gali būti stebimas ir 8, ir 10 metų. Tai priklauso nuo vėžio ląstelių agresyvumo, nuo to, kiek yra židinių ir kokio jie dydžio.

„Be abejo, laikui bėgant, radikalaus gydymo gali prireikti, tačiau mūsų tikslas tai atitolinti, kad žmogus džiaugtųsi visaverčiu gyvenimu, kad kuo ilgiau išlaikytų lytinį aktyvumą“, – teigė urologas R. Baltrimavičius, kurio kabineto duris kretingiškiai – tiek vyrai, tiek moterys – praveria norėdami pasikonsultuoti ir dėl kitų problemų: inkstų akmenligės, šlapimo pūslės ir šlapimo takų ligų.

  • Rašyti komentarą (1)

  • Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas