Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įstojimo į NATO proga – karo vadų pasikeitimo ceremonija

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Šventės
  • 2022-04-01

Lietuvos kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys (kairėje) padėkojo pulkininkui Nerijui Stankevičiui už tarnybą.

Kovo 29-ąją, minint Lietuvos įstojimo į NATO dieną, Klaipėdos universiteto kieme įvyko Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadų pasikeitimo ceremonija. Ta proga buvo surengta ir karinės technikos, ginkluotės paroda.

Pėstininkų brigadai „Žemaitija“ nuo 2019 m. rugsėjo vadovavęs pulkininkas Nerijus Stankevičius iškilmingoje ceremonijoje atsisveikino su brigados kariais ir rikiuotės metu perdavė brigados kovinę vėliavą naujai paskirtam vadui – pulkininkui Aurelijui Alasauskui.

Renginyje dalyvavo brigados „Žemaitija“ batalionai, svečiai – Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys, Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Raimundas Vaikšnoras, Lietuvos kariuomenės pajėgų vadai, krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška, užsienio šalių gynybos atašė ir NATO rotacinių pajėgų vienetų vadovybė, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, kitų institucijų atstovai.

Rikiuotės metu brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai atliko tris dedikacines salves: Lietuvai Tėvynei, Lietuvos kariuomenei ir pėstininkų brigadai „Žemaitija“.

Rikiuotę, pasisveikindamas su kariais, apėjo naujasis vadas pulkininkas Aurelijus Alasauskas.

Skiriamas į aukštesnes pareigas

„Šiandien esame išsirikiavę dėl to, kad keičiasi brigadų vadai ir Lietuva mini įstojimo į NATO 18-ąsias metines. Pernai Lietuva ir jos kariuomenė, o ypač – „Žemaitijos“ brigada, minėjo 400-ąsias Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vyriausiojo kariuomenės vado Jono Karolio Chodkevičiaus mirties metines. Ta proga brigadai buvo suteiktas šio garsaus, drįsčiau sakyti, paties iškiliausio karvedžio Lietuvos karybos istorijoje, vardas. Karvedžius prisimename ne dėl to, kad jie kažkam tarnavo ir vedė karius į mūšį, bet dėl jų nuopelnų valstybei, jos žmonėms. Ir tai, kad brigada šiandien pavadinta J. K. Chodkevičiaus vardu, yra itin didelis jos vadovo N. Stankevičiaus nuopelnas. Už tai tariu jam didelį asmeninį ačiū, kaip ir už visą atliktą darbą, stiprinant mūsų kariuomenės dvasią, ryžtą, kovinę parengtį ir sutelktumą sunkiomis sąlygomis – pandemijos metu, saugant pietinę šalies sieną nuo nelegalių migrantų ir dabar, vykstant karui Ukrainoje“, – už tarnystę N. Stankevičiui dėkojo aukščiausias šalies kariškis – Lietuvos kariuomenės vadas V. Rupšys.

Jis akcentavo, kad N. Stankevičius skiriamas į aukštesnes pareigas NATO vyriausios vadovybės būstinėje Briuselyje.

Pulkininkas Nerijus Stankevičius (pirmas iš kairės) atsisveikina su kolegomis.

Kelyje – kartu su kariais

Brigados generolas R. Vaikšnoras, taip pat padėkojęs už tarnybą ir lyderystę N. Stankevičiui, prieš perduodant brigados vėliavą, neabejojo, kad ši diena yra svarbi Žemaitijos istorijoje – brigada praėjusi įvairius išbandymus, sustiprėjusi ir įgijusi gerą vardą ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Pats pulkininkas N. Stankevičius, priimdamas aukštus karinės vadovybės apdovanojimus ir perduodamas vėliavą naujam vadui A. Alasauskui, prisiminė savo tarnystės brigadoje pradžią prieš 2,5 metų ir apžvelgė pastaruosius 30 mėnesių. „Kartu nuėjome ilgą kelią, – kreipėsi jis į karius, – kartu nuveikėme daug darbų, įgyvendinome įvairių projektų, vykdėme užduotis, buvome kovinėje parengtyje. Už kiekvieno projekto matau jus, mano mieli kariai. Dėkoju vadovybei, kad pasitikėjo manimi ir leido mums eiti tuo keliu.“

Jis kreipėsi ir į naująjį vadą, ragindamas jį tvirtai laikyti J. K. Chodkevičiaus vėliavą ir linkėdamas, kad ši plevėsuotų plačiai išskleista, ir linkėjo būti tokiu vadu, kurio kariai klauso ne dėl to, kad įsakyta, bet dėl to, kad taip veda širdis.

Iškilminga Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičius pėstininkų brigados „Žemaitija“ vėliavos perdavimo-priėmimo ceremonija.

Vėliava – įpareigojimas ginti valstybę

Abu vadai – buvusysis ir naujasis – iškilmingai apėjo rikiuotę: vienas atsisveikino su kariais, o kitas su jais pasisveikino. Tuomet ir buvo perduota brigados vėliava. Kaip patikino renginį vedęs pėstininkų brigados „Žemaitija“ visuomenės informavimo specialistas Nerijus Čapas, vėliava yra labai svarbus valstybės atributas. Kiekvienas karinis vienetas turi savo vėliavą, su kuria nuo seno eidavo į mūšį. Vėliava – tarsi įpareigojimas ginti savo valstybę, jos laisvę. Vėliavos praradimas daliniui – didžiausias smūgis, kada jis išformuojamas, o priešui vėliava tampa trofėjumi.

Į šventę atėję žmonės galėjo apžiūrėti karinės technikos parodą.

Po iškilmingos rikiuotės dalyviai buvo pakviesti apžiūrėti karinę techniką ir ginkluotės parodą: buvo galima iš arčiau apžiūrėti ir susipažinti su karine technika, karių ekipuotės elementais, naudojama ginkluote. Parodoje dalyvavo ir amuniciją pristatė: pėstininkų batalionas „Žemaitija“, Kęstučio batalionas, Dragūnų batalionas, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-ioji rinktinė, Specialiųjų operacijų pajėgų Kovinių narų tarnyba.

---

Lietuvos kariuomenės brigada „Žemaitija“ buvo įkurta 2016 m., atsižvelgiant į būtinybę stiprinti Lietuvos gynybinius pajėgumus. Brigadai suteiktas „Žemaitijos“ vardas, siekiant pagerbti kovinę žemaičių dvasią ir ryžtą, kovojant vardan Lietuvos. Šiuo metu brigadą „Žemaitija“ sudaro: vadovybė, brigados štabas, Štabo, Ryšių, Žvalgybos ir Prieštankinė kuopos bei 4 batalionai – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotasis pėstininkų, Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos ir Kunigaikščio Margirio pėstininkų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas