Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Nacionalinė krepšinio lyga pajudėjo lemiamo etapo link: pasibaigus II etapui, komandos tęs kovas atkrintamosiose rungtynėse serijose iki 3 pergalių, o turnyro debiutantė Kretingos „Kretinga“ jau baigė savo pasirodymą.

Šį sezoną vien išvykose žaidę mūsų miesto atstovai per 38 rungtynes pasiekė 10 pergalių ir, likę XIII vietoje, išsaugojo vietą kitam sezonui. Daug geriau sekėsi kaimynams Palangos „Kuršiams“, kurie per tiek pat rungtynių pasiekė 23 pergales, užėmė VIII vietą ir aštuntfinalyje susitiks su Šakių „Vyčiu“. Serijoje iki 3 pergalių Povilo Šakinio treniruojama komanda turės namų aikštės pranašumą. Priešpaskutinėse sezono rungtynėse kovo 10 d. „Kretingos“ komanda išvykoje 67:84 (20:14; 10:28; 28:17; 9:25) pralaimėjo prieš paskutinėje vietoje likusius Joniškio „Delikateso“ (8 pergalės, 30 pralaimėjimų) krepšininkus. Permainingai vykusiose rungtynėse kretingiškiai po I kėlinio pirmavo 6 taškais, bet II kėlinį varžovai perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas ir po jo pirmavo 12 taškų skirtumu (30:42). Trečią kėlinį jau „Kretingos“ komanda sužaidė geriau ir po jo komandas skyrė vienas taškas – 58:59. Vis dėlo IV kėlinį svečiai užstrigo puolime ir, tuo pasinaudoję, varžovai iškovojo pergalę.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Mintautas Mockus (6/9 dvitaškiai, 3 per. kamuoliai, 20 naud. balų) – 18, Rytis Zabita (7/11 dvitaškiai, 5 atk. kamuoliai) – 17, Eimantas Žilius (4/5 dvitaškiai, 7 atk. kamuoliai, 17 naud. balų) – 12, Ignas Daukšys (2/4 tritaškiai) – 10, Edgaras Preibys – 6, Domininkas Matutis (7 rez. perdavimai) – 5, Spencer’is Mitchell’as, Aidas Viskontas ir Ugnius Kvietkauskas.

Sezoną „Kretingos“ komanda užbaigė kovo 12 d. nieko nelėmusiomis rungtynėmis su „Mažeikiais“ (12 pergalių, 24 pralaimėjimai), bet jas vis tiek norėtųsi greičiau pamiršti, nes buvo patirtas vienas didžiausių šio sezono pralaimėjimų 47:101 (12:29; 14:35; 6:14; 15:23). Šiose rungtynėse varžovai dominavo visas rungtynes, jie užtikrintai laimėjo visus rungtynių kėlinius ir nepaliko jokių vilčių kretingiškiams.

Kretingos „Kretinga“: Eimantas Žilius (2/4 tritaškiai, 5 atk. kamuoliai) – 16, Aidas Viskontas (2/5 tritaškiai) – 10, Edgaras Preibys (2/3 dvitaškiai, 5 atk. kamuoliai) – 6, Spencer’is Mitchell’as – 5, Mintautas Mockus – 4, Domininkas Matutis, Rytis Zabita ir Ignas Daukšys – po 2, Ugnius Kvietkauskas.

Kovo 12 d. rungtynės nieko nebelėmė ir Palangos „Kuršiams“, bet jie savo sirgalių akivaizdoje 76:60 (20:18; 20:16; 15:13; 21:13) nugalėjo Vilniaus „Perlo Energijos“ (12 pergalių, 26 pralaimėjimai) komandą. Šiose rungtynėse „Kuršiai“ pirmavo didžiąją rungtynių dalį, bet varžovai stengėsi išlaikyti varžovus šalia savęs. Ketvirtą kėlinį komandas skyrė 6 taškai (58:52), bet šeimininkai pelnė 11 taškų be atsako ir iškovojo pergalę.

Palangos „Kuršiai“: Rokas Jocys (4/7 dvitaškiai, 6 atk. kamuoliai) – 14, Derek’as Hanes’as (5/12 dvitaškiai, 5 atk. kamuoliai) – 13, Vidmantas Užkuraitis (4/6 tritaškiai, 4 rez. perdavimai) – 12, Karolis Sapiega (6 atk. kamuoliai, 20 naud. balų) – 9, Ernestas Jaškus (4 rez. perdavimai, 3 blokai) – 8, Tadas Kararinas (3 blokai) – 7, Justas Žiubrys.

Aštuntfinalio seriją Palangos „Kuršiai“ pradėjo kovo 17 d., o antrosios serijos rungtynės vyks kovo 20 d. išvykoje, trečiosios – kovo 23 d. 18.30 val. vėl namuose.