Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas
„Vieniems filmai – pabėgimas nuo realybės, kitiems – galimybė pažinti nepažinta, dar kitiems – tiesiog puikus būdas praleisti laisvalaikį“, – svarstė Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio savanorė A. Būgaitė.

Kretingiškė Akvilė Būgaitė, studijuojanti kūrybines industrijas Vilniaus Gedimino technikos universitete, dalyvavo 15-ame Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje. Šiuo metu ji yra ketvirto kurso studentė, rašo bakalauro darbą apie šį festivalį, todėl galimybė dalyvauti organizacinio komiteto veikloje suteikė progą pamatyti festivalio užkulisius ir pagilinti žinias darbui rašyti.

A. Būgaitė teigė, kad ji visada buvo „aktyvus ir naujas patirtis mėgstantis žmogus“, tačiau pastaruoju metu jautė, kad jos gyvenime vyksta mažai kas nauja, norėjosi iššūkių ir nuotykių.

Kiek daugiau negu metus Akvilė dirba lietuviškų trumpametražių filmų agentūroje „Lithuanian Shorts“, organizuojančioje Vilniaus tarptautinį trumpųjų filmų festivalį. Sužinojusi, kad festivalis ieško naujų komandos narių, mergina panoro prisidėti – taip tapo 15-ojo festivalio dalimi.

Festivalio metu Akvilė buvo savanorių koordinatorė, taip pat padėdavo, kai tik prireikdavo pagalbos rengiantis festivaliui ir jam vykstant. „Tapusi savanorių koordinatore išmokau iš tiesų koordinuoti. Kadangi niekada anksčiau nedirbau tokio pobūdžio darbo, dirbau ir mokiausi vienu metu. Už tai esu dėkinga festivalio vadovėms. Jos manimi pasitikėjo ir tikėjo“, – dalijosi mergina.

„Nepaisant to, kad dažniausiai dirbu komunikacijos srityje, nusprendžiau išbandyti jėgas dar nepažintoje srityje – savanorių koordinatorės pozicijoje. Niekada anksčiau nekoordinavau didelės žmonių grupės, todėl ši atsakomybė buvo tikras iššūkis. Dar tik ruošiantis pažinčiai su festivalio savanoriais, sau pažadėjau, kad būsiu kantri ir informuosiu apie būsimus darbus kuo detaliau, taip, kaip norėčiau būti informuota pati“, – atviravo pašnekovė, teigdama, kad jai, kaip savanorių koordinatorei, teko iš anksto susiplanuoti savanorių veiklas, susidaryti preliminarų darbų tvarkaraštį.

Kartu su kretingiške Agne Vilniaus tarptautiniame trumpųjų filmų festivalyje dirbusi komanda.

Prasidėjus festivaliui Akvilė kuravo 24 skirtingo amžiaus, profesijų žmones. „Mano užduotis buvo informuoti savanorius apie artėjančius darbus, juos motyvuoti, kai nuotaika subjurdavo, o jėgos ir įkvėpimas trumpam dingdavo. Bet viskas suprantama – juk festivalis tęsėsi 7 dienas. Tiesa, ne kartą ir pačiai teko atlikti darbus, lakstyti tarp skirtingų Vilniaus kino teatrų, gabenti dėžes ir dovanas. Be to, ruošiantis atidarymo ir uždarymo renginiams teko atlikti ir įprastus darbus – dėlioti kėdes, kabinti dekoracijas“, – kalbėjo mergina.

Dalyvavo kino naktyje

Pasak Akvilės, kino naktis – viena labiausiai laukiamų ir populiariausių festivalio programų, kurią sudaro įvairaus žanro lietuvių ir užsienio kūrėjų trumpieji filmai. Šiemet žiūrovai per vieną naktį išvydo net 17 filmų, kurių bendra trukmė – 303 minutės.

„Kadangi pati nespėjau peržiūrėti visų festivalio filmų, kino naktis buvo puiki proga pamatyti bent dalį jų. Iki pat 4 val. ryto žiūrėjau trumpuosius filmus. Peržiūrai pasibaigus su kitomis festivalio komandos narėmis aptarinėme matytus filmus, buvo labai smagu“, – atviravo A. Būgaitė.

Festivalio metu vyksta trumpametražių filmų konkursas, per kurį renkami geriausias nacionalinis, tarptautinis filmai bei įteikiamas „Grand Prix“ apdovanojimas. Šiemet festivalyje varžėsi 39 lietuvių ir užsienio kūrėjų darbų.

„Praėjusiais metais visi festivalio renginiai ir seansai vyko virtualiai, todėl šiemet apdovanojimų ceremonija buvo išskirtinė jau vien dėlto, kad galėjome susirinkti ir visi drauge sužinoti, kas tapo šių metų festivalio nugalėtojais. Po ceremonijos tikrai netrūko diskusijų, sutapo žiūrovo ir tarptautinės žiuri favoritai ar ne. Manau, kad būtent todėl apdovanojimų ceremonija ir buvo išskirtinė – festivalį paminėjome drauge su kitais trumpametražių filmų mėgėjais“, – tikino Akvilė.

Pasak merginos, kiekvienam žmogui kinas suteikia skirtingų dalykų. „Vieniems tai pabėgimas nuo realybės, kitiems – galimybė pažinti nepažinta, dar kitiems – tiesiog puikus būdas praleisti laisvalaikį. Man – visa kartu ir atskirai. Vis dėlto tikiu, kad kinas mus visus moko gyventi ir jausti“, – svarstė A. Būgaitė.

---

Festivalio metu vyksta ne tik trumpametražių filmų seansai įvairiuose Vilniaus ir kitų miestų kino teatruose. Dalis festivalyje pristatomų filmų dalyvauja konkurse: dviejose nacionalinėse ir šešiose tarptautinėse konkursinėse programose, iš kurių tarptautinė trijų narių komisija renka ir vėliau apdovanoja geriausius trumpametražius filmus.

Į festivalį atvyksta kino kūrėjai, kurie po seansų dalyvauja klausimų-atsakymų sesijose. Taip žiūrovai gali susipažinti su matyto filmo kūrėju, daugiau sužinoti apie filmo kūrimo procesą, paslėptas mintis, pradinį kontekstą. Festivalio metu vyksta industrijos dienos, per kurias kino industrijos atstovai dalijasi savo patirtimi su kitais, organizuojamos paskaitos, seminarai ir individualūs susitikimai.

Linas DAUGĖLA

„P. n.“ akademijos narys


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas