Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Įkurtuvių džiaugsmo strigusios statybos neaptemdė

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2022-01-21
Naująsias lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ erdves aprodė (iš kairės) įstaigos vadovė Zita Domarkienė, ikimokyklinio ugdymo mokytojos Rita Abrutienė ir Lina Statnickienė bei direktorės pavaduotoja Diana Bakstienė.

Lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priestato statyba prasidėjo 2019 m. gruodžio 23 d. Pagal sutartį rangovai bendrovė „Indema“ darbus turėjo užbaigti per 12 mėn., tai yra iki 2020 m. gruodžio 22 d., bet to nepadarė.

Šio objekto kaina – beveik 464 tūkst. eurų, iš kurių per 340 tūkst. eurų yra Europos Sąjungos lėšos, per 30 tūkst. eurų – valstybės ir beveik – 75 tūkst. eurų Savivaldybės biudžetų lėšos. Be to, valstybė šiam projektui įgyvendinti dar yra skyrusi per 18 tūkst. eurų dotaciją.

Beveik 24 tūkst. Eur kainavo „Ąžuoliuko“ priestato statybos inžinerinės paslaugos – projekto parengimas, jo ekspertizė, vykdymo ir techninė priežiūra. Priestatą suprojektavo bendrovės „Klaipėdos projektas“ specialistai, techninę statybos darbų priežiūrą vykdė bendrovė „Sweco Lietuva“. Baldams ir įrangai pirkti buvo suplanuota per 40 tūkst. eurų.

Gera žinia su rajono visuomene, švietimo bendruomene pasidalino Kretingos rajono savivaldybės administracija – pagaliau baigta ilgiau negu dvejus metus trukusi ir beveik 0,5 mln. Eur kainavusi lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priestato statyba. „Gyvenam džiaugsmu, o kas buvo, nesinori nė prisiminti“, – teigė šios ugdymo įstaigos direktorė Zita Domarkienė, o jai paantrinusi jos pavaduotoja Diana Bakstienė sakė, kad vasario 1 diena darželyje bus švenčiama kaip Rugsėjo 1-oji.

„Vaikams pasistengsime sukurti įsimintiną šventę“, – su užsidegimu kalbėjo „Ąžuoliuko“ vadovės, kurių pastebėjimu, kai viskas – šviežia ir balta, kyla daug idėjų, kaip vaikams sukurti jaukią ir tuo pačiu dalykišką aplinką kokybiškam ugdymui.

Vaikai „bėgs ratu“

Naujojo pristato patalpos, dar tebekvepiančios šviežiais dažais, suprojektuotos taip, kad vaikams čia būtų ir patogu, ir įdomu. Grupes galima apeiti ratu, poilsio, arba miegamojo zona, atskiriama užuolaida, numatyta vieta individualiai pabūti ramybėje. Sanitariniai mazgai pritaikyti vaikų ūgiui, ir didžiausią nuostabą jiems kelia sensoriniai čiaupai. Grupių grindys – šildomos, ko iki šiol neturėjo ir neturi nė viena įstaigos grupė. Šiuo metu I ir II aukšto grupėse montuojami baldai, antrame aukšte įrengti erdvūs sanitariniai mazgai darželio darbuotojoms, o vyresnėliai turės ir šiuolaikiškas ugdymo patalpas su interaktyvia lenta, interaktyviomis grindimis. Ne mažiau džiugina ir vėdinimo-šildymo sistema, kuri leis žiemą gyventi šiltai, vasarą – vėsiai. Nestokoti naujų idėjų ir sumanymų „Ąžuoliuko“ pedagogus įpareigos ir vidinis kiemelis su minkšta danga, tentais, kurie saugos nuo lietaus ar per daug kaitrios saulės. Teatro principu įrengtas kiemelis, anot direktorės, pasitarnaus įvairioms vaikų ir mokytojų veikloms.

„Rengiantis būsimoms įkurtuvėms, iš sutaupytų lėšų pirkome daug interaktyvių ir kitokių priemonių, kurių ypač reikia ugdant vaikus praktiniu-patyriminiu metodu“, – teigė Z. Domarkienė.

Vidinis minkšta danga kiemelis bus naudojamas įvairioms veikloms.

Vaikams ypač didelį įspūdį padarė sensoriniai čiaupai.

„Ąžuoliuko“ šeimą papildys dvi grupės

Šiuo metu lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ ugdomi 225 vaikai, juos moko 24 ikimokyklinio ugdymo mokytojai. Naujojo priestato dviejose grupėse nuo vasario 1 d. „apsigyvens“ dar 35 vaikai: 15 – lopšelio amžiaus ir 20 – ikimokyklinio, tiksliau – į šią grupę susirinks trimečiai vaikai.

„Iš viso turėsime 14 grupių ir būsime didžiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga rajone“, – tvirtino „Ąžuoliuko“ direktorė, akcentavusi, kad jos vadovaujama įstaiga rengiasi ir įtraukiajam ugdymui: vaikams su specialiaisiais poreikiais perkamos priemonės, neužmiršti jie ir projektuojant naująjį priestatą, numatyti etatai mokytojų padėjėjams, sudarytas tausojantysis valgiaraštis alergiškiems vaikams.

„Mūsų džiugesys neatsiejamas nuo minties, kad mes, galėdami priimti per 30 vaikų, sudarome sąlygas šeimoms planuoti savo užimtumą, darbą“, – kad naujų lopšelio-darželio grupių steigimas padeda spręsti ikimokyklinio ugdymo poreikio problemą Kretingos mieste pastebėjo Z. Domarkienė. Su lopšelio grupės vaikais dirbs mokytoja Lina Statnickienė, su vyresniais vaikais – Rita Abrutienė. Lopšelio grupė pavadinta „Lašiukai“, ikimokyklinio ugdymo – „Žiogeliai“.

„Manome, kad šie pavadinimai yra neatsiejami nuo visos „Ąžuoliuko“ šeimos – dera ir savo idėja, ir turiniu, ir emocijomis“, – įsitikinusios mokytojos, savo darbe, kaip ir kolegės, pasirengusios taikyti STEAM metodus.

Erdvūs sanitariniai mazgai vaikams pritaikyti jų amžiui.

Poilsio, arba miegamojo erdvė, atskiriama užuolaida, kitu laiku čia bus galima žaisti ir bėgioti, kreida piešti ant lentos.

STEAM metodas – eksperimentų keliu

„STEAM metodo pavadinimas taip įsigalėjęs, kad nė nežinotume, kaip kitaip šį, eksperimentų keliu vedantį ugdymą ir pavadinti“, – kalbėjo Z. Domarkienė ir D. Bakstienė, akcentuodamos, kad lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ yra respublikinio pagal STEAM metodą dirbančių švietimo įstaigų tinklo narys.

Svarbiausia, anot įstaigos vadovių, kad praktinis-patyriminis mokymas vaikams labai patinka, jie labai laukia tų užsiėmimų, per kuriuos yra tiriama, stebima, liečiama, klausomasi ar net ragaujama, tačiau iš mokytojų šis metodas reikalauja daugiau laiko pasirengti darbui su vaikais. „Mūsų įstaigos pedagogų bendruomenė gyvena pagal dalijimosi su kitais principą – ką žinai, pasakyk ir kitam. Iš tiesų, jau praėjo tie laikai, kai mokytojai lyg ir konkuravo tarpusavyje. To nebėra – dabar gerus santykius lemia poreikis ir gebėjimas dalintis gerąja darbo patirtimi“, – stipriąsias įstaigos kolektyvo puses atskleidė Z. Domarkienė, o D. Bakstienės pastebėjimu, STEAM veikla – tai visų pirma tai, ką galima apibūdinti žodžiais šiuolaikiška, įdomu, inovatyvu.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogai susiduria ir su šio laikmečio padiktuotais iššūkiais, kuriuos tenka įveikti bendromis pastangomis. Tai – neišlavinta vaikų kalba, negebėjimas žaisti po vieną ir savarankiškumo trūkumas. „Tačiau sulaukę specialistų dėmesio, vaikai labai greitai keičiasi“, – rezultatą įvardino „Ąžuoliuko“ vadovė.

---

Anglų kalbos trumpinys STEAM („science“, „technologies“, „engineering“, „arts“ ir „mathematics“) reiškia gamtos mokslus, technologijas, inžineriją, matematiką, menus ir dizainą. Tai modernus vaikų ugdymas, kurio metu mokymasis vyksta per realių dalykų išbandymą, žaidimus, praktinį panaudojimą ir skirtingų mokslo žinių pritaikymą. Šis ugdymas naudingas ne tik įgyti žinioms, bet ir asmeninių savybių tobulinimui – vaikas mokosi savarankiškumo, bendradarbiavimo, bendravimo, atsakomybės, ugdo kūrybiškumą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas