Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Be vaidybos gyventi nesmagu

  • Kuprinė
  • 2021-12-31
Kretingiškė Aistė Šeštokaitė džiaugėsi, kad intuityviai priėmė sprendimą studijuoti vaidybą.

Nebuvo vaikystės svajonė

Veikla „Kuprinėje“ A. Šeštokaitei buvo naudinga ir prasminga: buvo galima susipažinti su žmonėmis, suteikiančiais įdomių patirčių, o su kai kuriais kupriniečiais bendravimas neišblėso iki dabar. Dalyvaudama jaunųjų žurnalistų veikloje ji suprato, kad savarankiškus darbus, pavyzdžiui, rašyti straipsnius ji pasilieka paskutinei minutei ir šį įprotį reikia išmokti pakeisti.

Iš karto po paskutiniųjų egzaminų mokykloje A. Šeštokaitė išvažiavo į Vilnių ir dalyvavo LMTA aktorinio meistriškumo bei Vilniaus universiteto žurnalistikos stojamuosiuose egzaminuose. Abu egzaminus mergina išlaikė, bet jos studijų pasirinkimu tapo LMTA.

„Kai buvau maža, žiūrėdavau labai daug serialų, man patiko filmas „Titanikas“. Namuose sau vaidindavau įvairias dramatiškas situacijas, kurios panašios į filmų ar serialų epizodus“, – prisiminimais dalinosi pašnekovė, akcentuodama, kad jos vaikystės svajonė nebuvo aktorės profesija.

Visą vaikystę kretingiškė svajojo būti šokių mokytoja, nes lankė Kretingos meno mokyklos choreografijos skyrių. Vėliau mergina pradėjo lankyti Kretingos vaikų ir jaunimo teatrą „Atžalynas“, kuriame ir galėjo gimti meilė teatrui. „Man būti teatre ir repetuoti buvo daug svarbiau negu pamokos mokykloje“, – apie vaikystės pomėgius kalbėjo A. Šeštokaitė.

Paauglystėje ji vis pasvajodavo apie aktorės profesiją, domėjosi kitais žmonėmis, siejančiais su tuo savo gyvenimą, tačiau tuo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademija atrodė lyg nepasiekiama viršūnė, kur renkasi tik išrinktieji. Šiuo metu pašnekovė teigė nesuprantanti, kaip išdrįso nueiti į stojamuosius egzaminus, tačiau ji jautė, kad nenuėjusi gailėsis visą gyvenimą.

Mergina teigė, kad studijų metai buvo labai intensyvūs ir dirbti reikėjo kiekvieną dieną iki 22 valandos. Nors ir buvo sunku, tačiau kretingiškė pasiilgsta mokslo metų, nes būdavo labai įdomu.

Anot pašnekovės, žmonėms atrodo, jog aktoriai neturi asmeninio gyvenimo, kad, norint būti aktoriumi, reikia visą laiką dirbti. Kretingiškė pritarė dėl darbo krūvio, tačiau mano, kad bet kokioje profesijoje, jei tu dirbi sąžiningai, reikia įdėti daug pastangų.

Karantinas sutrukdė darbui

Studijoms artėjant pabaigos link, mergina pradėjo susidurti su realybe ir dalykais, į kuriuos anksčiau numodavo ranka galvodama, kad pinigai nesvarbu, o svarbiausia – būti aktore.

A. Šeštokaitė suprato, kad pinigų reikia, ir patyrė ne pačią romantiškiausią teatro pusę.

Per metus, praėjusius nuo studijų baigimo, buvusi „Kuprinės“ narė beveik nieko, susijusio su aktoryste nedirbo, ir turėjo tik dvi premjeras, nes dėl karantino negalėjo vykti repeticijos ar spektakliai. Per karantiną aktorė įsitikino, kad be šios profesijos gyventi nesmagu.

Vis dėlto viską palengvino tai, kad pasikeitė A. Šeštokaitės požiūris į profesiją kaip į dalyką. Anksčiau ji galvojo, kad įgijus profesiją, ją dirbti reikėtų visą gyvenimą. Dabar mergina suvokia, kad gali daryti labai daug įvairių dalykų ir nereikia prisirišti prie vienos profesijos.

„Mokykloje labai domėjausi istorija ir net svarsčiau studijuoti meno istoriją. Praėjusiais metais baigiau nuotolinius gidų kursus ir galiu dirbti darbą, kuris leidžia atsiskleisti iš kitos pusės“, – patirtimi pasidalino mergina, teigdama, jog svarbu, kad darbas teiktų džiaugsmą.

Kadangi šiuo metu Aistė yra laisvai samdoma aktorė, tikslių ateities planų nežino, tik akcentavo, kad pavasarį turės kelių spektaklių premjeras. Buvusi „Kuprinės“ narė norėtų savanoriauti ar pusmetį pagyventi užsienyje, nes niekada to nedarė. Taip pat ji žavisi lenkų kalba ir svarsto ją išmokti, nori daugiau laiko skirti šokiui ir kurti šokio spektaklius.

Kretingos jaunimui A. Šeštokaitė linki būti drąsiems, mylėti ir pasitikėti savimi. „Jeigu jaučiate, kad kažką tikrai norite daryti, neabejokite savimi, nes pasaulis suspės jumis suabejoti“, – drąsino aktorė. Pasak jos, paauglystė yra nelengvas laikotarpis gyvenime, nes turi suprasti save. Jaunuolius kartais norisi apkabinti ir pasakyti, kad didžiausias turtas yra jie patys, ir to pakanka.

Vita MICKUTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas