Pajūrio naujienos
Help
2022 Rugpjūtis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas
Vasarą įsteigtos namo bendrijos valdybos narė Regina Martinaitienė (kairėje), pirmininkas Albertas Butenis ir Veronika Kliusova neabejojo, kad patiems gyventojams imantis iniciatyvos namas bus ir šiltesnis, ir patogesnis, ir jaukesnis.

Su klausimu, ką daryti, į „Pajūrio naujienų“ redakciją kreipėsi Kretingos m. Melioratorių Nr. 59 atstovai: nors namo administratorių turi kitą, tačiau sąskaitas už paslaugas kaip siuntė, taip tebesiunčia dar ir senasis.

Prašė tik to, kas priklauso

„Kodėl aš turiu mokėti dvigubai – ir savo namo bendrijai, ir – „Kretingos būstui“? – stebėjosi Veronika Kliusova.

Anot dvigubų mokesčių iš principo nemokančios moters, „Kretingos būstas“ dėl maždaug 30 Eur ją jau yra perdavęs skolų išieškotojams. Kiti išgąsdinti gyventojai esą sąskaitas apmokėjo, bet dėl neteisybės galbūt kreipsis į teismą.

Bendrija šiame name oficialiai įsteigta šių metų liepos 29 d. Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Viskontas jau kitą dieną pasirašė įsakymą, kuriuo iki tol šį namą administravusią bendrovę „Kretingos būstas“ per 30 dienų įpareigojo bendrijos pirmininkui Albertui Buteniui perduoti dokumentus. Maža to, kad įsakymo ne tik nepaisoma, bet namui toliau teikiamos paslaugos (pvz., pagal seniau pateiktą gyventojos prašymą rugpjūtį už beveik 70 eurų buvo išvalyta vonios kambario ventiliacijos sistema) ir iš žmonių reikalaujama pinigų.

Namo bendrijos pirmininkas skundėsi neatgaunantis elektros skydinės ir kitų bendro naudojimo patalpų raktų, taip pat laiku nepateikta buvusio administratoriaus ataskaita apie kaupiamąsias lėšas: kam jos buvo panaudotos ir kiek yra sukaupta. Bendrovė šią informaciją ruošėsi pateikti tik kitų metų pavasarį. „Kodėl tiek ilgai turėtume laukti?“ – kėlė klausimą A. Butenis.

Pirmininkas atkreipė dėmesį, kad metus name nebuvo nurašomi elektros skaitiklių parodymai, o mokestis skaičiuojamas pagal vidutinį suvartojamos elektros kiekį. Visais šiais klausimais A. Butenis teigė bendravęs su „Kretingos būsto“ atstovu Tomu Vainora. Šis raktų atsiimti ir dokumentų pasirašyti kvietęs atvažiuoti į „Kretingos būstą“.

„Bet aš nenoriu kažkokius raktus atsiimti ir dokumentus pasirašinėti aklai – turim kartu pasižiūrėti, patikrinti, ar tie raktai tinka, ar skaitikliai perduodami geri, noriu pamatyti visą ataskaitą. Iš jų prašau tik to, kas man priklauso“, – atviravo A. Butenis.

Sąskaitos plaukė – žmonės nesupranta, kodėl

Įmonių grupei „Civinity“ priklausančios bendrovės „Kretingos būstas“ direktorius Artūras Kavaliauskas patikino, kad ventiliacijos remontas buvęs paskutinis įmonės darbas šiame name. Gyventojos prašymas esą gautas liepos 19-ąją, o darbai, už kuriuos išrašyta sąskaita, atlikti rugpjūčio 10-ąją. Priėmimo-perdavimo aktas pasirašytas, o visi namui priklausantys dokumentai esą perduoti Savivaldybėje, dalyvaujant jos administracijos atstovams bei bendrijos pirmininkui A. Buteniui.

Vis dėlto pirmininko teigimu, tai – gerokai pavėluota.

„Bendrija įkurta liepos 29-ąją, Kretingos būsto“ veikla šiame name nutraukta Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, tad nuo nurodytos dienos mes ir turėjome perimti visus įvykdytus ar neįvykdytus darbus bei administravimą. Gyventojos prašymas vonioje sutvarkyti ventiliaciją taip pat privalėjo būti perduotas, darbai negalėjo būti atlikti savavališkai“, – įsitikinęs jis.

„Kretingos būstas“ – vienos didžiausių statinių priežiūros ir inžinerinių sprendimų grupių Baltijos šalyse dalis, tad, pašnekovo manymu, tiek administratoriaus pareigos, tiek teisės jiems puikiai žinomos. „Ši bendrovė pasirinko taip elgtis tikriausiai matydama gyventojų bejėgiškumą gintis“, – svarstė A. Butenis. Jo žodžiais, apmaudu, kad ir Savivaldybės paskirtų administratorių priežiūros specialistų savivalė Kretingoje yra toleruojama, į gyventojų nusiskundimus žiūrima pro pirštus.

Kretingos rajono savivaldybės Vietinio ūkio ir turto valdymo skyriaus specialistė Simona Baublienė pripažino, kad „Kretingos būstas“ namo administratoriaus pareigas iš tiesų atliko dar ir rugpjūtį, nes, kaip paaiškino bendrovė, tebegaliojo jos pačios sutartys su kai kurias priežiūros paslaugas tiekiančiomis įmonėmis. Sąskaitos gyventojams buvo atsiųstos rugsėjį. Tačiau tai dar ne viskas – nežinia, už ką, bet žmonėms ir vėliau buvo išrašomos sąskaitos tai po vieną centą, tai po du. „To neturėjo būti, gyventojai gali bylinėtis“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė S. Baublienė.

Prieš maždaug dvi savaites jos inicijuotame susitikime Savivaldybėje buvo informuota, kad kaupiamųjų lėšų likutis jau pervestas į namo bendrijos sąskaitą, ir „kryžiaus kelius“ nuėjusiam pirmininkui pagaliau buvo perduoti namo dokumentai.

„Kad juos atgautume, teko daryti didelį spaudimą tiek Savivaldybės darbuotojams, tiek „Kretingos būstui“. Ar normalu, kad priėmimo-perdavimo aktas pasirašytas tik po 5 mėnesių?“ – retoriškai klausė A. Butenis.

Anot bendriją įsteigusių gyventojų, kai pirmininkas toks organizuotas, ūkiškas, turi žinių ir kompetencijos, – visiems bus tik į gera: tikimasi, kad būtini darbai bei priežiūra bus atliekami laiku ir tinkamai.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas