Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną2°C debesuotumas 28 %
Naktį1°C debesuotumas 9 %
Apklausa

Ar reiktų į privalomąją karo tarnybą šaukti ir merginas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Rajono savivaldybės Saugaus eismo komisija atsižvelgė į kretingiškių iškeltą problemą dėl šviesoforų darbo ties pėsčiųjų perėjomis Vilniaus gatvėje, prie prekybos centro „Maxima“, ir prie prekybos centro „Rimi“ Šventosios gatvėje.

Žmonės pageidautų mirksinčio žalio šviesoforo signalo, nes dabar, mašinoms dar nespėjus pravažiuoti gatvę, užsidega geltona šviesa. O ties „Rimi“, degant žaliam šviesoforo signalui, pėstieji, ypač vyresnio amžiaus, nespėja pereiti gatvės. Kad tai – problema, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė su miesto seniūne Gintare Liobikiene įsitikino pačios.

Dėl šviesoforo reguliuojamos sankryžos Vilniaus gatvėje Saugaus Eismo saugumo komisija į nuotolinį posėdį buvo pasikvietusi projektuotoją Vytautą Pranckų, atstovaujantį įmonei „Traficus“. Specialistas paaiškino, kad sankryžose žalio signalo trukmė yra reguliuojama pagal jutiklių duomenis. Žalias signalas išjungiamas, kai jutikliai nebefiksuoja automobilių, ir papildomai „mirksėti“ žaliai nėra reikalo, perjungiama iškart į geltoną, tuomet kiti eismo dalyviai greičiau sulaukia žalio signalo. Būtent toks valdymas ir yra suprojektuotas ties prekybos centru „Maxima“ esančioje pėsčiųjų perėjoje. „Pėsčiųjų laukimo laikas, nuo tada, kai buvo paspaustas pėsčiųjų mygtukas, iki tada, kai pėstiesiems užsidega žalias signalas, kai kuriose situacijose tampa trumpesnis beveik dvigubai negu kad būtų naudojant žalią mirksintį šviesoforo signalą“, – sakė V. Pranckus. Vairuotojai, kai jiems dega geltonas signalas, turi elgtis taip, kaip numatyta Kelių eismo taisyklėse.

Kelių eismo taisyklėse transportui skirto žalio mirksinčio šviesoforo signalo planuojama atsisakyti.

Kaip sakė V. Turauskaitė, dėl šviesoforo ties „Rimi“ bus kreiptasi į Automobilių kelių direkciją, nes, užsidegus žaliam šviesoforo signalui, laiko pereiti per pėsčiųjų perėją ir po to, kai situaciją buvo bandoma pataisyti, vis tiek nepakanka.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas