Pajūrio naujienos
Help
2021 Gruodis
Pi 6132027
An 7142128
Tr18152229
Ke29162330
Pe310172431
Še4111825
Se5121926
Orų prognozė
Dieną-5°C debesuotumas 83 %
Naktį-15°C debesuotumas 5 %
Apklausa

Ar šventinės gerumo, labdaros akcijos sprendžia skurdo problemas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Petras ALEKSIEJUS:

– Mes šeimoje nuo seno buvom įpratę uždegti po vieną ar dvi žvakes. Tačiau Vėlinės – toks metas, kai kapus aplanko ir kiti galbūt iš toliau atvažiavę giminės, buvę mirusiųjų pažįstami, draugai, tad tas žvakių skaičius nori nenori išauga. Be abejo, kuo mažiau sunaudojama žvakių, tuo sveikiau gamtai.

Vanda VAIŠNORIENĖ:

– Daug artimųjų palaidota senosiose miesto kapinėse, taip pat yra kapų kapinėse prie Darbėnų kelio. Uždegam po vieną žvakę, bet ne todėl, kad finansai po daugiau neleistų, o kad švaresnė būtų Žemė, kad kuo mažiau susidarytų šiukšlių. Pasimeldžiam už savo mirusiuosius, nueinam į bažnyčią – ir to užtenka.

Ona TETERINA:

– Esu mačiusi, kad žmonės padėklus žvakių atsineša, dizainus ant kapų kuria. Aš geriau uždegu po vieną didelę žvakę, jos dega tris dienas. Keturi kapai – keturias tokias žvakes kaskart nuperku. Prekybos centre dabar buvo akcija, išleidau 5 eurus. Po savaitės ateisiu, surinksiu. Labai gerai, kad šiukšlių konteineriai yra čia pat, už kapinių tvoros.

Jonas GAROLIS:

– Gyvename Palangoje. Džiaugiamės, kad esame tarp tų, kurie mirusių artimųjų turi nedaug. Vienas kapas, kurį prižiūrime, yra Būtingėje, vienas – čia, Kretingos senosiose kapinėse. Niekada nedegame daugiau kaip dvi žvakes – ir dėl ekologijos, ir dėl prasmės. Nemanau, kad kuo daugiau žvakių, tuo didesnė prasmė. Svarbiausia yra mirusiuosius prisiminti.

Kalbino Audronė GRIEŽIENĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas