Pajūrio naujienos
Help
2022 Gegužė
Pi 29162330
An 310172431
Tr 4111825
Ke 5121926
Pe 6132027
Še 7142128
Se18152229
Apklausa

Ar valdžios kėdės klibinamos tam, kad Savivaldybė geriau dirbtų?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Rimgaudo Malecko fotografijos darbai primena grafikos kūrinius.

Praėjusį penktadienį, spalio 22-ąją, Palangoje, Europos Parlamento nario Liudo Mažylio biure netoli senojo pašto, įvyko fotomenininko Rimgaudo Malecko (1934–2019) fotografijų parodos „Fotografikos abstrakcijos“ atidarymas.

Parodos atidaryme per nuotolį dalyvavo ir pats europarlamentaras L. Mažylis, kaip teigė, su R. Malecku buvę bendradarbiai, geri pažįstami ir abu vaikščioję tais pačiais takais.

„Istorinis, kultūrinis atminimas man, kaip piliečiui ir Europos Parlamento nariui, yra labai svarbi. Atidaręs biurą Palangoje, greta Vasario 16-osios Akto Signatarų alėjos, džiaugiuosi galėdamas dalintis šia erdve su miesto gyventojais ir svečiais. Šįkart – Palangoje gyvenusio Rimgaudo Malecko paroda kvies susipažinti su vienu ryškiausių modernistinės fotografijos pradininkų Lietuvoje“, – teigė profesorius L. Mažylis.

Renginio akimirkos: kairėje – Rimgaudo Malecko parodą pristačiusi jo žmona Dangirutė Maleckienė (kairėje).

Išskirtinę juodai baltų R. Malecko fotografijų parodą pristatė jo žmona, taip pat – fotomenininkė, bendramintė ir buvusi aktyvi Sąjūdžio dalyvė Dangirutė Maleckienė. Menišką renginio atmosferą kamerinėje aplinkoje sustiprino svečias – birbyne grojęs atlikėjas Pranas Narušis, savaip „apgrojęs“ – interpretavęs kiekvieną fotografiją, kurių į parodą buvo atrinkta per 20. Kai kuriuos darbus D. Maleckienė pasirengusi palikti kaip dovaną L. Mažylio biure.

Fotomenininkas Rimgaudas Maleckas buvo vienas svarbiausių Lietuvos meninės fotografijos kūrėjų. Kaip teigiama, jis kūrė anapus „grynosios“ fotografijos ribų, kuriose vėliau plėtojosi daugelio Lietuvos fotografijos mokyklos atstovų kūryba. Bene ryškiausias R. Malecko kūrybinio braižo akcentas – tai grafikos kūrinius primenantys kontrastingi juodai balti atvaizdai.

R. Maleckas 1959 m. Kauno J. Gruodžio muzikos mokykloje baigė režisūros, o 1982 m. Vilniaus universitete – žurnalistikos studijas. Didžiąją dalį gyvenimo kūrė Kaune, o paskutinius dvylika gyvenimo metų praleido Palangoje. Fotografas priklausė Lietuvos fotomenininkų Sąjungai.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas