Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 92 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nepatenkino sklandytojų prašymo

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2021-10-01

Kretingos rajono savivaldybės taryba nepatenkino Kartenos sklandymo klubo prašymo 10 metų laikotarpiui panaudos pagrindais neatlygintinai valdyti ir naudotis klubo įstatuose nurodytoms veikloms vykdyti Kretingos rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą – visų posėdyje dalyvavusių 21-o nario vienbalsiu sprendimu, šis laikotarpis sumažintas iki 5-erių metų. Šiam sprendimui dauguma tarybos narių turėjo savų argumentų.

Rajono Savivaldybės tarybos narė Kontrolės komiteto pirmininkė Jolita Vaickienė nuogąstavo, kad, perėmęs Savivaldybei priklausantį turtą, sklandytojų klubas gali jį naudoti tik savo reikmėms, arba savo pomėgiui, visiškai neatsižvelgdamas į Kretingos rajono jaunimo poreikius. „Savivaldybė turėtų būti suinteresuota, kad sklandytojų klubas užimtų jaunimą, mokytų juos sklandyti, rengtų stovyklas. Jeigu mes to nenusimatysime, negalėsime ir pareikalauti“, – teigė ji.

Jai pritarė ir ilgametis rajono tarybos narys Valerijonas Kubilius, tačiau, jo pastebėjimu, sklandymas niekada nebus masinė sporto šaka, o Juozas Mažeika apskritai pasiūlė, perdavus panaudos pagrindais Savivaldybei ne per seniausiai atitekusį turtą, pasirašyti su klubu bendradarbiavimo sutartį, kurioje ir būtų numatyti tie aspektai veiklos, kokios rajono Savivaldybė ir tikisi iš sklandytojų klubo.

Kad sklandytojams turtą perduoti reikėtų 10 metų laikotarpiui, pritarė Simas Končius, Steponas Baltuonis, Antanas Puodys – klubui įsigyjant licenciją ir už ją mokant 1 tūkst. Eur, planuojant savo biudžetą, investicijas, plėtrą, tas 10 metų laikotarpis būtų optimalus ir motyvuojantis kažką veikti, daryti. Juolab kad klubas, S. Končiaus pastebėjimu, iš savo lėšų yra įsigijęs sklandytuvo pakėlėją, naujų skraidymo aparatų, perklojo vieno pastato stogą, o iš perduodamo turto, į kurio sąrašą patenka ir nurašyti neveikiantys sklandytuvai, nėra kažkokios labai jau apčiuopiamos vertės. „Klubas nori užtikrintumo, ir mes turime jam tai suteikti“, – neabejojo tarybos narys, akcentuodamas, kad klubas veikia pagal galimybes, o vienas klubo narių sukurtų spektaklių netgi įtrauktas į Kultūros paso programą, ir plačiau klubas aktyviau galės veikti tuomet, kai įgis aerodromo statusą, kurio negali gauti, neturėdamas panaudos sutarties.

Karteniškis rajono tarybos narys Marius Meškauskas, pastebėjęs, kad dėl turto perdavimo kyla per daug klausimų, išvis siūlė sprendimą atidėti bent mėnesiui, kad rajono tarybos nariai galėtų dar kartą įsitikinti, koks turtas perduodamas ir ką tas klubas veikia. „Tiek metų klubas niekam nerūpėjo, tad tas mėnuo nieko neišspręstų, o tarybos nariai galėtų susipažinti vietoje su perduodamu turtu, juolab kad kolega Dovydas Bajoras dar pasiūlė neatiduoti viso turto“, – dėmesį atkreipė tarybos narys.

Iš tiesų, D. Bajoras pasiūlė į perduodamą turtą neįtraukti vasaros poilsio ir sargo namelių, kuriuos, jo manymu, būtų galima panaudoti kitų klubų veiklai. Tačiau šis pasiūlymas kolegų tarybos narių palaikymo nesulaukė – vis dėlto daug kas įžvelgė, kad tai būtų dar viena našta Savivaldybės administracijai, nes bet kokiu atveju turtą, kad jis tarnautų, reikia prižiūrėti.

Priėmus sprendimą, Kartenos sklandytojų klubui pagal panaudą valdyti 5 metų laikotarpiui atitenka 1 tūkst. 661 kv. m ploto garažas, 229,5 kv. m ploto buitinės patalpos, beveik 22 kv. m poilsio namelis ir vos 8 kv. m sargo namelis – viso šio turto likutinė vertė yra 24,5 tūkst. Eur, taip pat – 18 sklandytuvų, kurių kiekvienas įvertintas po 1 Eur, ir visi sklandytuvai verti 18-os Eur. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, orlaiviai yra priskiriami nekilnojamojo turto grupei.

Vakar įvykusį rajono tarybos posėdį vedė vicemeras Dangiras Samalius, kadangi rajono meras Antanas Kalnius, tarybos narė Augenija Juknevičienė, Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė dalyvavo Vakarų Lietuvos regiono merų, ligoninių vadovų pasitarime su Sveikatos apsaugos ministerija dėl krašto ligoninių pertvarkos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas