Pajūrio naujienos
Help
2022 Sausis
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną-1°C debesuotumas 100 %
Naktį1°C debesuotumas 92 %
Apklausa

Ar visuomeniniai rinkimų komitetai turėtų būti prilyginami politinėms partijoms?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Klaipėdos rajono Dovilų etnokultūros centre įvyko respublikinės liaudies meno parodos-konkurso „Aukso vainikas“ regioninis turas: į respublikinį konkursą buvo atrinkti dviejų Klaipėdos apskrities kūrėjų – kretingiškio drožėjo Adolfo Andriejaus Viluckio ir skuodiškės karpinių meistrės Elvitos Šeputaitės – darbai.

Į Klaipėdos apskrities parodą-konkursą savo darbus vežė 5 Kretingos rajono tautodailininkai: be A. A. Viluckio dar – medžio drožėjai Antanas Sungaila ir Alioyzas Pocius, skulptorė-keramikė Rasa Staškauskienė ir akmens skulptorius Gediminas Staškauskas. Tačiau atrankos sėkmė teko tik A. A. Viluckiui, kuris kretingiškiams labiausiai žinomas dėl savojo Angelo J. Basanavičiaus gatvėje, iš pirmosios Kretingos bažnyčios vietos skelbiančiam žinią apie miesto įkūrimą kitapus Akmenos.

Šįkart konkursui A. A. Viluckis pateikė 1 m aukščio medžio skulptūrą „Šventasis Mykolas“. Šis šventasis, autoriaus žodžiais, yra teisingumo ir gerumo nešėjas, todėl šiuos bruožus ir stengėsi pavaizduoti savo kūrinyje.

Pasak Kretingos rajono tautodailininkų klubo „Verpstė“ vadovės muziejininkės Danutės Šorienės, A. A. Viluckis – ilgametis respublikinio parodos-konkurso „Aukso vainikas“ Klaipėdos regiono dalyvis ir nugalėtojas, savo darbus konkursui šįsyk jis pateikė 7-ąjį kartą. Tačiau tik kitų metų sausio 6-ąją, tradiciškai per Tris Karalius, Molėtuose įvyksiančiame respublikiniame konkurse paaiškės, ar fortūna šįkart bus palanki jam – ar užsidės jis garbingąjį šalies kūrėjų „Aukso vainiką“.

„Aukso vainikas“ yra Lietuvos nacionalinio kultūros centro kasmet rengiamas renginys, siekiant išaiškinti geriausius iš geriausiųjų šalies įvairių sričių tautodailės meistrų.

D. Šorienės žodžiais, šio prestižinio konkurso-parodos vertinimo kriterijai yra labai griežti, darbus vertina 10 menotyrininkų komisija, tačiau kretingiškiai liaudies kūrėjai „Aukso vainiko“ jokiose srityse dar nėra pelnę nėsyk. Ji akcentavo, kad Kretingos krašto meistrai dominuoja regiono mastu, tačiau Aukštaitija yra išsaugojusi labai stiprias tautodailės tradicijas.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas