Pajūrio naujienos
Help
2021 Gegužė
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną23°C debesuotumas 7 %
Naktį8°C debesuotumas 76 %
Apklausa

Ar jau laikas būtų atsisakyti karantino?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Verslo įmonių savininkai savo teritorijas priversti atitverti.

Bajoruose, buvusio Kretingos vilnos audinių fabriko „Laisvė“ teritorijoje, vos prieš savaitę pradėjusi veikti prekės ženklo MERE parduotuvė smalsius pirkėjus traukia kaip magnetas, o tuo pačiu kiemu besidalijantys kiti 5–6 verslininkai skaudina galvas, kaip jiems suvaldyti plūstančius automobilių srautus.

Transportui – keblu, pėstiesiems – nesaugu

„Parduotuvė darbą pradėjo nepasiruošusi priimti klientų, mašinų parkavimo vietos nepažymėtos, žmonės jas statosi netvarkingai, kur papuola“, – „Pajūrio naujienoms“ teigė su vyru Mariumi didmenine lininių audinių prekyba užsiimanti bendrovės „Limageda“ atstovė Indra Užkurėlė. Anot jos, naujosios parduotuvės patalpų savininkai prašo tolerancijos ir kantrybės, bet juk viskam yra ribos.

„Į mūsų įmonę prekių, kurios keliauja ir į Europos, ir į Azijos šalis, tai pasikrauti, tai iškrauti kasdien atvažiuoja sunkiasvorės mašinos, kartais – po keliskart. Kai įvažiavimai užstatyti lengvaisiais automobiliais – vargas joms iki rampos nusigauti. Be to, kaip saugiai apsisukti, juolab kad kiemu pirmyn atgal šmirinėja dar ir pėstieji? O kai nuo prie pat parduotuvės esančio kalniuko žmonės, pagavę pagreitį, leidžiasi su prekių pilnais vežimais, ir gresia kūlversčiu nusiversti, – gyvas cirkas“, – situaciją apibūdino pašnekovė.

Palangos gatvės gyventoją Vidą Alonderienę ant to kalniuko parduotuvės prieigose kaip tik ir sutikome sustojusią atsikvėpti. „Tik nemanykit, kad tame pilname vežime – vien tik mano prekės. Užtat ir laukiu mašinos, kol kaip nors pro kitas išlaviruos ir privažiuos arčiau pasiimti“, – juokėsi moteris.

Į pakalnę nusileisti su pilnu vežimu prekių žmonėms – iššūkis.

„Nežinodama, kad nebus, kur sustoti, aš irgi pirmiau buvau atvažiavusi automobiliu, bet pamačiau, kas darosi, pasukau atgal ir dabar atėjau pėsčiomis. Aikštelės arba pažymėtų vietų automobiliams būtinai reikia“, – savo nuomonę pasakė kretingiškė Juzefa Jakavičienė. Kartu buvusi Rasa Gilytė vylėsi, kad, sureguliavus transporto srautus, ir pėstieji jaustųsi gerokai saugiau. „Atsivedžiau štai vaiką, turiu už rankos stipriai laikyti, kad po kokios mašinos ratais nepakliūtų“, – kalbėjo ji.

Verslininkas Edmundas Bružys, be kita ko, atkreipė dėmesį, kad, įvykus nelaimei, į mašinomis užblokuotą kiemą jau nebegalėtų įvažiuoti nei gaisrinė mašina, nei „greitoji“.

Anot verslą įmonės „Limageda“ kaimynystėje plėtojančio „Amerikietiškų baldų“ parduotuvės savininko Vytauto Ramono, nors įėjimas į jo parduotuvę – iš Klaipėdos gatvės pusės, tačiau prekės vis vien atvežamos pro kiemą. Čia įmonei priklausančią teritoriją, oficialiai įregistruotą Registrų centre, savo iniciatyva jis atsitvėrė grandine. „O ką turiu daryti? Tuo pačiu noriu parodyti, kad ši teritorija priklauso mano įmonei, o ne į MERE atvykusiems klientams. Lig šiol grandinių niekam neprireikė, vieni kitiems mes čia netrukdydavom“, – teigė Vytautas

Indra Užkurėlė (iš kairės), Vytautas Ramonas ir Edmundas Bružys atviravo naujiesiems kaimynams esantys geranoriški, tačiau šie neturintys trukdyti kitų verslininkų veiklai.

Vieni prašo nebloginti sąlygų, o kiti – tilpti „po saule“

V. Ramono nuomonei pritarė įmonės „ID vizija“ vadovas Darius Valančius, – esą visi dabar teritorijas turės apsitverti ir į naujai atsiradusią parduotuvę atvykusių mašinų tiesiog neįsileisti. „Kas dabar dedasi piko valandomis! Privažiuoja tiek, kad nemačiusiam sunku ir įsivaizduoti“, – kalbėjo jis.

Kai kurie pašnekovai stebėjosi, ir kaip apskritai Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gali išduoti leidimus maisto produktais prekiauti vietose, kur čia pat – su maistu nesusiję verslai, keliami sūkuriai dulkių. Tačiau Kretingos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis specialistas Eugenijus Norkus patikino, jog tai – ne kliūtis leidimui gauti, nes juk prekiaujama uždaroje patalpoje, ne gatvėje, o mažmeninės prekybos parduotuvių tinklą turinti UAB „Valientė“ Kretingos maisto ir veterinarijos tarnybai pateikė visus reikalingus dokumentus įregistruoti Maisto tvarkymo subjektų sąraše.

Senbuviai verslininkai tvirtino žinią, kad šalia įsikurs parduotuvė, išgirdę iš pašalinių žmonių. Nors patalpų savininko ir prašę planus atidėti bent mėnesiui, kol bus išspręsta transporto problema, bet taip ir likę neišgirsti. „Mes jokiu būdu nesame nusiteikę prieš verslą, nesame prieš tai, kad ta parduotuvė čia sėkmingai gyvuotų, bet nereikia bloginti sąlygų ir mums“, – apmaudo neslėpė jie.

Tačiau Ramūnas Polekauskas, „Pajūrio naujienoms“ prisistatęs patalpų savininko atstovu, abejojo sukilusių verslininkų nuoširdumu – esą visi pokalbiai su jais lig tol baigdavosi pykčiais.

„Mes stengiamės, viską, ką privalome padaryti, žinom, nuolat skambinamės, kalbamės, deriname su Kretingos rajono savivaldybe“, – sakė jis. Kitoje parduotuvės pusėje bus įrengta didžiulė aikštelė, kurioje tilps apie 100 automobilių, taip pat bus paklotas maždaug 100 metrų ilgio šaligatvis, pastatyti laiptai. Ateityje, jei kaimynai galės prisidėti lėšomis, bus atnaujintas ir išasfaltuotas visas įvažiavimas kieme. Dabar ant žvyro ir linijų automobiliams parkuoti juk nenubraižysi.

Pastato, kuriame įsikūrusi parduotuvė MERE, savininko atstovas Ramūnas Polekauskas ir MERE parduotuvės vadovė Jurgita Arbatauskienė įsitikinę, kad chaosas dėl automobilių srautų – laikinas.

Sudomino ne tik parkavimas, bet ir pastato paskirtis

R. Polekausko teigimu, chaosas teritorijoje – laikinas, nes parduotuvė veikia dar tik savaitę, ir žmonėms tiesiog maga užsukti, pasidairyti. „Bet atvažiavę pas mus, tuo pačiu juk jie pamato ir kitas šalia veikiančias įmones, kuriose lig šiol galbūt neteko lankytis – čia galima nusipirkti lininių audinių, čia – amerikietiškų baldų, o čia apdirbamas metalas... Vadinasi, ir kaimynams mes esam – į naudą“, – neabejojo pašnekovas. Be to, pastato savininkai esą ir patys nesitikėjo, kad jų planai spręsti automobilių parkavimo klausimą pildysis taip sparčiai: manė, kad ilgiau užtruks kadastro matavimai bei reklaminių iškabų įrengimas lauke. Statybininkai rekonstrukcinius darbus planavę gegužės vidury, juos žada pradėti gegužės pradžioje, o, jei pavyks, ir anksčiau.

Tačiau, regis, nėra viskas taip sklandu, kaip pastato savininkai piešia. Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėja Reda Kasnauskė pakomentavo, kad į rajono Savivaldybę pastatą išsinuomoję verslininkai kreipėsi tik dėl leidimo pasikabinti reklamos iškabą. Tvarka reglamentuoja, kad dėl reklamos iškabos parkavimo aikštelė nėra būtina, užtenka pastato savininko sutikimo ir kad toje reklamoje nebūtų klaidų.

„Sužinoję, kad jau atidaryta parduotuvė, įspėjom verslininkus, kad reikalinga automobilių stovėjimo aikštelė su tam tikru vietų skaičiumi, be to, patalpų paskirtis iš gamybinės privalo būti pakeista komercine. Mano žiniomis, dėl leidimo pakeisti paskirtį jie dar nėra kreipęsi“, – sakė R. Kasnauskė.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Turauskaitė pridūrė, jog pastatą išnuomojusios UAB „Nordema“ vadovas per 2 savaites pažadėjo, kad transporto srautai bus nukreipti kita parduotuvės puse. Jeigu pastato paskirtis tikrai tebėra nepakeista, už statinių naudojimo taisyklių pažeidimą gresia sankcijos.

Savivaldybės vadovai su pastato savininku susitikti ir išsiaiškinti planuoja kitą savaitę. „Matysim, ar vykdo pažadus, ar ne“, – sakė V. Turauskaitė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas