Pajūrio naujienos
Help
2021 Gegužė
Pi 310172431
An 4111825
Tr 5121926
Ke 6132027
Pe 7142128
Še18152229
Se29162330
Orų prognozė
Dieną8°C debesuotumas 26 %
Naktį3°C debesuotumas 79 %
Apklausa

Ar iškeisite automobilį į nemokamą visuomeninį transportą Kretingos mieste?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Vaismedžių sodo iniciatorė mokyklos-darželio direktorė Snieguolė Bružė (kairėje) pasidžiaugė, kad talkose aktyviai dalyvauja tiek ugdymo įstaigos darbuotojai, tiek ugdytinių tėvai.

Kretingos miesto mokyklos-darželio „Žibutė“ teritorijoje, šalia įrengto daržo ir šiltnamio, 400 kv. m žemės plote sodinamas vaismedžių sodas. Čia jau auga obelys, kriaušės, slyvos, trešnės, serbentai, agrastai, sausmedžiai ir vadinamieji lietuviški kiviai, arba aktinidijos.

Edukacinės erdvės „Sodas/daržas“ idėją ir svajonę direktorė Snieguolė Bružė atsinešė dar 2018-aisiais ateidama vadovauti „Žibutei“. Jau po metų buvo įrengtos pakeltos lysvės, pastatytas kūrybišką vaikų pažintį su daržovėmis skatinančiame Lietuvos ikimokyklinių įstaigų konkurse „Sodinčius“ laimėtas šiltnamis, kurį ugdymo įstaigos bendruomenė pavadino „Žibutės“ rojumi“.

Ketvirtos klasės mokiniai ir jų tėvai atsisveikinimo su mokykla šventėje praėjusiais metais pasodino ir pirmąjį vaiskrūmį – serbentą. Šiais metais sodo idėja puoselėjama toliau, ja pasidalinta su „Žibutės“ iniciatyvių tėvų grupe – vadovės Kristinos Lileikienės suburta bendruomenė surinko lėšų sodinukams ir kitoms sodui įrengti reikalingoms priemonėms įsigyti, rado rėmėjų – D. ir S. Bučmių, Petravičių medelynai padovanojo vaismedžių ir vaiskrūmių, talkino juos ir sodinant. Be to, penkias obelis ir tris kriaušes mokyklai dovanojo bei pasodino vaisių vartojimo skatinimo mokyklose programos vykdytojai. Šie augalai užauginti „Babtų medelyne“.

Sodo įrengimo akcijoje aktyviai dalyvauja visa mokyklos-darželio bendruomenė. Trečiadienio vakare sodas praturtėjo 7-iomis obelimis, kriauše, trešne, slyva, penkiais serbentų ir vienu agrastų krūmais, dviem sausmedžiais ir dviem aktinidijomis. Vakar iš ryto – dar penkiomis obelimis ir trimis kriaušėmis, gautomis iš vaisių vartojimo skatinimo programos.

„Planuojame puoselėti tradiciją kiekvienų metų pavasarį IV klasės ir priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytinių išleistuvių proga pasodinti po vaismedį ar vaiskrūmį“, – teigė S. Bružė.

Jos žodžiais, „Žibutės“ rojaus“ sodas – puiki edukacinė erdvė, kurioje ugdytiniai galės susipažinti su Lietuvoje auginamais vaismedžiais ir vaiskrūmiais, juos stebėti, prižiūrėti, laistyti, purenti žemę, o pedagogai – organizuoti netradicines pamokas.

Šiemet planuojama išplėsti ir daržo zoną, auginti netradicines daržoves, sodo/daržo zonoje suorganizuoti parodą „Daržo sargas“ (kaliausė), kurioje dalyvaus visa mokyklos bendruomenė.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas