„Kretingos“ vyriausiajam treneriui Arimantui Mikaločiui (antras iš kairės) ir jo asistentui Andriui Baniui (trečias iš kairės) įtampos netrūko.

Kretingos krepšinio klubo komanda „Kretinga“, treniruojama Arimanto Mikaločiaus, priartėjo prie Regionų krepšinio lygos (RKL) reguliariojo sezono pabaigos. Komandai po dar dviejų pasiektų pergalių namuose pavyko užsitikrinti II vietą. Artėjantį savaitgalį kretingiškiai reguliarųjį sezoną pabaigs, o Vilniaus „Rivilės“ kluptelėjimo atveju galima iškovoti ir pirmą vietą. Per 28-is turus „Kretingos“ krepšininkai yra pasiekę 22 pergales.

Kovo 19 d. „Kretingos“ komanda namuose 117:102 (33:24; 31:33; 27:20; 26:25) nugalėjo Panevėžio „Bangenę-Aiverą“ (4 pergalės, 24 pralaimėjimai). Mūsiškiai puikiai pradėjo rungtynes ir po Roko Šimkevičiaus dvitaškio susikrovė 14 taškų persvarą (9 min. 33:19), bet Aukštaitijos sostinės komanda į tai atsakė 5 taškais iš eilės ir po I kėlinio komandas skyrė 9 taškai. Antrą kėlinį ir toliau abi komandos įsivėlė į žaidimą be gynybos ir keitėsi sėkmingomis atakomis.

Svečiams iki pertraukos pavyko šiek tiek sumažinti „Kretingos“ komandos persvarą – 64:57. Pasibaigus pertraukai kretingiškiai po Edgaro Danio dvitaškio vėl susikrovė 14 taškų persvarą (24 min. 74:60), bet varžovams ją vėl pavyko sumažinti iki 5 taškų (28 min. 82:77). Tado Budrio tritaškis kėlinio pabaigoje vėl sugrąžino saugesnę 14 taškų persvarą – 91:77. Ketvirtą kėlinį varžovams pradėjo stigti jėgų, po Karolio Opulskio tritaškio skirtumas pasiekė ir 20 taškų ribą (31 min. 97:77), tad rungtynių nugalėtojas abejonių nebekėlė.

Šiose rungtynėse Kretingos „Kretingai“ atstovavo: Domininkas Matutis (3/5 dvitaškiai, 4/7 tritaškiai, 6 atk. kamuoliai, 6 rez. perdavimai, 24 naud. balai) – 20, Justas Grikštas (5/7 baudos, 5 per. kamuoliai, 5 išprov. pražangos, 24 naud. balai) ir Rytis Zabita (10 atk. kamuolių, 26 naud. balai) – po 18, Edgaras Danys (4/6 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai) ir Rokas Šimkevičius (2/3 tritaškiai, 4/5 baudos, 9 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai, 23 naud. balai) – po 14, Tadas Maželis (6/9 dvitaškiai, 5 atk. kamuoliai, 7 rez. perdavimai, 17 naud. balų) – 12, Karolis Opulskis (2/2 tritaškiai) – 11, Tadas Budrys (2/2 tritaškiai) – 8, Kornelijus Stonkus – 2.

Kovo 20 d. „Kretingos“ komanda namuose 107:101 (30:17; 27:37; 18:30; 32:17) palaužė Kauno VDU (14 pergalių, 15 pralaimėjimų) komandos pasipriešinimą ir pasiekė dešimtą iš eilės pergalę namų aikštėje. Likus trims minutėms iki I kėlinio pabaigos priekyje dar buvo varžovai (7 min. 14:15), bet kretingiškiai kėlinį užbaigė galingu spurtu 16:2 ir įgijo 13 taškų persvarą – 30:17. Antrą kėlinį varžovai pradėjo dažnai ir taikliai atakuoti iš tritaškių zonos ir sumažino savo atsilikimą iki vos 3 taškų – 57:54. Po pertraukos VDU studentai ir toliau demonstravo greitą žaidimą, agresyvią gynybą ir, besibaigiant kėliniui, jie įgijo didžiausią rungtynėse 17 taškų persvarą (27 min. 63:80). Vis dėl to „Kretingos“ komanda nepalūžo ir ketvirtą kėlinį po Ryčio Zabitos dvitaškio turėjo 9 taškų persvarą (38 min. 99:90). Nors varžovai bandė gelbėtis tolimais metimais, šeimininkai atlaikė jų bandymus. Savo komandai dėl patirtos kojos traumos šį susitikimą padėti nebegalėjo Karolis Opulskis.

Kovos krepšinio aikštėje vyksta vis dar be žiūrovų.

„Kretinga“: Domininkas Matutis (4/8 tritaškiai, 7 rez. perdavimai, 2 per. kamuoliai, 6 išprov. pražangos, 25 naud. balai) – 18, Vytautas Šarakauskas (6/7 dvitaškiai, 5/5 baudos, 11 atk. kamuolių, 2 blokai, 26 naud. balai) – 17, Edgaras Danys (6/8 dvitaškiai, 4 rez. perdavimai, 5 per. kamuoliai, 7 išprov. pražangos, 18 naud. balų) ir Rytis Zabita (10 atk. kamuolių) – po 15, Karolis Opulskis (3/5 dvitaškiai, 4/4 baudos, 10 atk. kamuolių, 20 naud. balų) – 13, Tadas Budrys (4/4 dvitaškiai, 14 naud. balų) – 10, Justas Grikštas – 7, Tadas Maželis – 6, Rokas Šimkevičius (4/4 baudos, 5 rez. perdavimai) – 4, Kornelijus Stonkus – 2.

Kretingos komandos vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: „Esu nepatenkintas mūsų gynyba, ypač situacijose „vienas prieš vieną“, nes taip gintis negalima. Nors ir iškovojome dvi pergales, bet taisytinų dalykų tikrai yra daug. Džiugu, kad užsitikrinome antrą vietą turnyrinėje lentelėje ir žemiau jau nebenukrisime, taigi turime dar šlifuoti visus elementus ir kuo geriau pasirengti atkrintamosioms rungtynėms. Taip pat turime daug nedidelių traumų, reikia jas būtinai išsigydyti iki atkrintamųjų, ir viskas bus gerai.“

Komandos kapitono Domininko Matučio komentaras: „Savaitgalį vertinu gerai – pasiektos dvi pergalės. Per abejas rungtynes įmetėme per 100 taškų. Puolimas veikė, gynyba – nei asmeninė, nei komandinė – priešingai, visiškai neveikė. Šiuo metu turime su tuo nemažai bėdų. Penktadienį atvažiavo nemotyvuota varžovų komanda su 7 žaidėjais, regis, tik pažaisti krepšinio, bet vis dėlto sugebėjo įmesti 100 taškų. Šeštadienį jaunimas nuo pat pradžių pajautė žaidimą ir pradėjo siausti visas rungtynes. Aišku, mūsų komanda labai nori užimti pirmą vietą reguliariajame sezone, todėl negalime nė trupučio atsipalaiduoti, o varžovų komandos su mumis žaidžia dviguba energija. Šeštadienį vienu metu pralaimėjome ir 17 taškų. Tai parodė, kad su tokiu nusiteikimu negalime ateiti į rungtynes. Gerai, kad pavyko sužaisti gerą kėlinio dalį ginantis, o puolime pasivijome varžovus ir nugalėjome juos. Liūdna, kad negalėjo pažaisti mūsų mažiau žaidžiantys Ugnius ir Dovydas, bet, tikiuosi, tokio momento šį sezoną dar sulauksime.“

Artimiausią savaitgalį „Kretingos“ komanda žais paskutiniuosius reguliaraus sezono susitikimus: kovo 26 d. išvykoje su Klaipėdos LCC tarptautiniu universitetu (7 pergalės, 18 pralaimėjimų), o kovo 27 d. namuose priims Kauno rajono „Omegą“ (13 pergalių, 12 pralaimėjimų).