Naująjį Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygos sezoną pradėjo Gvido Juškos vadovaujami Kretingos FK „Minija“ futbolininkai, sezono atidarymo rungtynes žaidę namuose, dirbtinės dangos aikštėje. Nors po pirmo kėlinio futbolo gerbėjai ir galėjo džiaugtis palankiu rezultatu 1:0, vis dėlto antrą kėlinį dviem įvarčiais pasižymėjo varžovai – Kazlų Rūdos „Šilo“ futbolininkai, pergalingą įvartį pelnę pačioje susitikimo pabaigoje. Sezoną LFF I lygoje šiemet pradėjo 14 komandų.

Į I lygą Kazlų Rūdos „Šilas“ sugrįžo po penkerių metų, 2016 m. jam buvo pavykę laimėti ir I lygą, tačiau dėl pritaikytų sankcijų komanda negalėjo startuoti A lygoje ir netgi buvo perkelta į II lygą, bet sportiniu principu ją laimėjo ir vėl sugrįžo (į I lygą). Komanda sudaryta iš patyrusių žaidėjų ir vietinio jaunimo, turi patyrusį trenerį Gediminą Jarmalavičių, dirbusį ne viename aukščiausios lygos klube. „Kalbant apie varžovų pagrindinius žaidėjus, tarp jų žaidžia ir buvęs Lietuvos rinktinės puolėjas 40-metis Ričardas Beniušis, o taip pat ir gynybos ramstis Andrius Račkus“, – varžovus pristatė Kretingos „Minijos“ trenerio asistentas Martynas Viluckas.

Aktyviai žaisdama „Minija“ vertė varžovus gintis, o šie bandė ieškoti laimės kontratakose. Likus žaisti vos 10 minučių iki I kėlinio pabaigos, šeimininkų legionierius iš Italijos Hamed‘as Sako dešiniajame krašte atliko puikų reidą į baudos aikštelę. Varžovai jį neleistinai pargriovė, o teisėjas paskyrė 11 m baudinį. Baudinio realizuoti stojo kretingiškių saugas Neilas Urba, kuris pasiuntė kamuolį į dešinįjį vartų kampą, išvesdamas šeimininkus į priekį – 1:0. Šeimininkai I kėlinį galėjo padvigubinti savo persvarą, bet H. Sako, likęs vienas prieš varžovų vartininką, sudelsė atlikti smūgį, ir I kėlinys tuo ir baigėsi.

Antrą kėlinį ir vėl aktyviau pradėjo Kretingos „Minija“, o varžovai ir toliau žaidė, laukdami savo šansų kontratakose ir standartinėse situacijose. Po 55-ą minutę pakelto kampinio „Šilo“ futbolininkai pasinaudojo sumaištimi baudos aikštelėje ir atstatė rungtynių pusiausvyrą – 1:1. Per paskutinį pusvalandį „Minijos“ komanda turėjo savo momentų, bet jais pasinaudoti nepavyko. Valdas Jašmontas iš kelių metrų pataikė tiesiai į varžovų vartininką, o po keitimo pasirodęs puolėjas Dominykas Jakočiūnas vietoj smūgio nusprendė apeiti varžovų vartininką, bet to padaryti nepavyko. Jau atrodė, kad rungtynės baigsis taikiai, bet kretingiškių legionierius iš Uzbekijos Solibek‘as Karimov‘as per teisėjo pridėtą laiką grubiai suklydo prarasdamas kamuolį savo baudos aikštelės prieigose, o tuo pasinaudojęs futbolo veteranas R. Beniušis pelnė savo komandai pergalingą įvartį.

Kretingos „Minijos“ sudėtis pirmosiose sezono rungtynėse: Eimantas Brezgys (vartininkas), Deividas Šiuša, kapitonas Ainis Vilavičius (Gustas Gumbaravičius), Solibek Karimov, Ričardas Šveikauskas, Simonas Juška, Neilas Urba, Valdas Jašmontas (Dominykas Jakočiūnas), Germanas Vaniuchinas, Shogo Osawa, Hamed Sako (Laurynas Bauža).

Kretingos „Minijos“ vyriausiojo trenerio G. Juškos komentaras: „Nepavyko antrasis kėlinys, netenkino progų realizacija, turėjom galimybių įmušti – neįmušėme ir buvome už tai pabaigoje nubausti. Paskutinis įvartis buvo individuali žaidėjo klaida. Stengsimės treniruotis ir taisyti, kad tokių klaidų nebebūtų. Tikiuosi, žaidimas gerės ir kovosime dėl aukštų vietų.“

Trenerio asistento M. Vilucko komentaras: „Dominavome tiek pagal teritorinę persvarą, tiek ir pagal susikurtas geras progas pasiekti pergalę, bet futbole viskas skaičiuojama ne pagal susikurtas progas, o pagal pelnytus įvarčius. Taip jau nutiko, kad varžovai pasinaudojo mūsų grubiomis klaidomis, o mes gerų progų neišnaudojome. Esame jauna komanda, manau, neišvengsime tų klaidų, bet judame į priekį, ir ateityje viskas turėtų būti gerai.“

Artimiausias rungtynes Kretingos „Minija“ žais balandžio 3 d. išvykoje su Vilniaus „BFA“.