Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Svarūs perkusininkų laimėjimai

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Švietimas
  • 2021-03-19
Lukas Kindurys – Utenoje įvykusio konkurso „Naujieji atradimai“ „Grand Prix“ laimėtojas ir Metų atradimo nominantas.

Kretingos meno mokyklos jaunieji perkusininkai, kuriuos groti mušamaisiais instrumentais moko mokytojas Viačeslavas Krasnopiorovas, karantino laiką išnaudojo dalyvaudami šalies ir tarptautiniuose konkursuose, kas ne tik sustiprino jų mokymosi motyvaciją ar vedė tobulumo link – anot mokytojo, ir jis pats, ir mokiniai ypač sustiprino informacinių technologijų kompetencijas. „Pamatėme, kad kompiuteris ar telefonas skirtas ne tik žaisti ar informacijos paieškai – supratome, kiek tai aktualu, norint dalyvauti per nuotolį rengiamuose konkursuose ar festivaliuose“, – sakė V. Krasnopiorovas.

Per karantiną 4-iuose konkursuose dalyvavę muzikantai grojo ir ansambliu, ir solo.

Vilniuje įvykusiame XX tarptautiniame konkurse-festivalyje „Muzika be sienų“ Kretingos meno mokyklos mušamųjų ansamblis tapo II vietos laureatu. Respublikiniame virtualiame jaunųjų atlikėjų konkurse „Naujieji atradimai 2021“, kuris buvo surengtas Utenoje ir kuriame dalyvavo 1 tūkst. 163 dalyviai iš Lietuvos meno ir muzikos mokyklų, solistų kategorijoje I v. užėmė Benas Bružas, II v. – Jokūbas Markauskas ir Tajus Smilingis, III v. – Gervydas Kulvietis ir Linas Rumbutis. „Tai buvo konkursas, kuriame iš daugiau kaip 1,5 tūkst. dalyvių buvo atrinkti 7 muzikantai, gavę Metų atradimo nominaciją ir „Grand prix“. Tarp jų – ir mūsų mokyklos mokinys Lukas Kindurys“, – auklėtinį pagyrė V. Krasnopiorovas.

Lukas, kuris šiemet baigs Kretingos meno mokyklą, grojo marimba ir 4 lazdelėmis virtuoziškai atliko techniškai sudėtingą šiam instrumentui parinktą XXI a. kūrinį. „Jį teko įrašyti ne vieną kartą, o ir konkurso reikalavimas buvo pateikti tris skirtingo charakterio kūrinius, įrašytus nepertraukiamai. Tad buvo ir taip: groji trečiąjį kūrinį, suklysti, ir vėl – viskas iš naujo“, – sunkumus įvardino mokytojas, kurio vadovaujamas mušamųjų instrumentų ansamblis tame pačiame konkurse užėmė I v.

Mokytojas neslėpė, kad dalyvauti nuotoliniuose konkursuose – tai tobulėti informacinėse technologijose, be to, groti, įrašyti ir po to pačiam išklausyti kūrinius – vienas geriausių mokymosi būdų, skatinančių eiti pirmyn, išnaudoti visas karantino suteiktas galimybes. „Vargu ar būtume važiavę į Uteną, kai žinai, ką reiškia įveikti šimtus kilometrų vežantis daugybę instrumentų“, – pasvarstė V. Krasnopiorovas.

Nelabai būtų pavykę gyvai vaikinams nuvažiuoti ir į VII tarptautinį meno konkursą „Astana Grand festival“, įvykusį Kazachstane. Kretingos meno mokyklos ansamblis šiame konkurse iškovojo „Grand Prix“ – vertinimo komisiją greičiausiai sužavėjo aukšto lygio ansambliškumas, sinchronizuotas per ilgą laiką susiklostęs grojimas. Įrašą, panaudodami iki 50 skirtingų mušamųjų instrumentų, ansamblis įrašė dar prieš antrąją karantino bangą, kai buvo galima susitikti ir groti kartu. Solistų kategorijoje „Grand Prix“ laimėjo L. Kindurys, pirmąsias vietas – G. Kulvietis, B. Bružas, J Markauskas, antrąsias – L. Rumbutis ir T. Smilingis.

Kretingos meno mokyklos perkusininkai: priekyje (iš kairės) – Tajus Smilingis, Gervydas Kulvietis; stovi – Jokūbas Markauskas, Lukas Kindurys, Vilius Kontrimas, Linas Rumbutis, Vilius Gaubys, Benas Bružas.

V. Krasnopiorovas sakė esąs įsitikinęs, kad vaikų sėkmę šiame ir kituose konkursuose visų pirma lemia motyvacija ir suvokimas, kad, jeigu ištinka nesėkmė, tikrai kalti ne būgnai. „Dalyvauti konkursuose per karantiną vaikams tapo tarsi mielu pomėgiu, nors visi prisipažįsta, kad labai laukia kontaktinio darbo ir kad į konkursą norėtų nuvažiuoti gyvai, nes mokiniams, kaip ir mokytojams, yra būtinas tiesioginis bendravimas – nepakanka matyti bendraamžius socialinių tinklų platformoje“, – perkusininkų mokytojas pripažino, kad šis, karantino, laikotarpis muzikantams yra labai sudėtingas, o galimybė dalyvauti konkursuose kad ir per nuotolį – tam tikras pozityvas.

Labai stiprus aukšto lygio II tarptautinis jaunųjų atlikėjų pučiamaisiais ir mušamaisiais instrumentais konkursas „Wind Stars“ Latvijoje su ypač griežta ir įdomia vertinimo sistema kretingiškiams taip pat buvo sėkmingas: II v. jame užėmė L. Rumbutis, trečiąsias – L. Kindurys, J. Markauskas, B. Bružas, T. Smilingis ir G. Kulvietis. Konkurse varžėsi muzikantai iš 21 šalies: be Latvijos ir Lietuvos, dar Estijos, Lenkijos, Rusijos, Izraelio, Sakartvelo, Mongolijos, Kinijos, Japonijos ir kitų.

Mokytojas V. Krasnopiorovas sakė, kad perkusininkai labai laukia kas dvejus metus rengiamo tik būgnininkams skirto konkurso „Ritmas kitaip“, kurį jo rengėjai nutarė nukelti, kad muzikantai galėtų susitikti gyvai. „Visi suprantame, kad mūsų ateitis nežinoma. Bet vis tiek labai norime dalyvauti vasarop Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos rengiamoje stovykloje-festivalyje „Muzika kviečia kiekvieną“, kurioje teko dalyvauti prieš dvejus metus. Vaikai labai jos laukia, nes žino, kad turės galimybę repetuoti su kitais mokytojais, groti su kitais kolektyvais“, – V. Krasnopiorovas pastebėjo, kad tokia stovykla padeda vaikams apsispręsti, ar jie norėtų tęsti muziko kelią, baigę meno mokyklą. Stovykla vyksta dviem etapais: per pirmąjį rengiama atranka, per antrąjį organizuojama stovykla ir baigiamasis koncertas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas