Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure dirbanti U. Vaškytė neabejoja – jei pats dvejosite savimi, sporte nepadės nė treneris, nė palaikantys draugai ar graži sportinė apranga.

Atėjus pavasariui daugelis, norėdami padailinti kūno linijas, imasi aktyviai sportuoti, išbandyti naujas dietas. Kaip bebūtų, neretai šie gyvenimo būdo pokyčiai yra trumpalaikiai ir bematant daugelis grįžta prie senų įpročių. Tačiau tiems, kurie ryžtasi iš pagrindų pakeisti mitybą ir atsakingai sportuoti, tai tampa ne tik pomėgiu, bet ir gyvenimo būdu.

Įvedus karantiną pasikeitė fizinis aktyvumas

Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure dirbanti 24-erių vydmantiškė Urtė Vaškytė teigė, kad reguliariai sportuoja jau beveik dešimt metų. „Sportu pradėjau domėtis turbūt dar 2011–2012 metais, kuomet akivaizdžiai pradėjo augti svoris. Tuomet sportuodavau namuose pagal įvairias treniruotes, kurias rasdavau „YouTube“ socialiniame tinkle. Sporto klube sportuoju apie 4–5 metus, tačiau, dėl šalyje įvestų ribojimų, dabar tai neįmanoma“, – pasakojo pašnekovė.

Mergina akcentavo, kad per karantiną jos fizinis aktyvumas labai pasikeitė: „Ankščiau 3–4 kartus per savaitę sportuodavau sporto klube, o dabar tenka tai daryti namuose su turimu inventoriumi. Man asmeniškai tai ne tas pats: esu pripratusi prie treniruoklių ir didesnių svorių, o tokio krūvio namuose atkartoti negaliu. Kaip bebūtų, dabar stengiuosi kiek įmanoma daugiau judėti laisvalaikiu, mėgstu daug ir ilgai vaikščioti.“

Sportuoti „mokėsi“ savarankiškai

Šiuo metu Palangoje gyvenanti mergina neslėpė, kad anksčiau išbandė įvairias sporto rūšis, kol galiausiai atrado, jog jai labiausiai prie širdies – sportas su svoriais. „Kažkada bandžiau bėgioti, užsiimti vien kardiotreniruotėmis, bet tai – ne man. Nors treniruotės su svoriais tikrai vargina, bet emociškai po jų jaučiuosi pasikrovusi energijos. Be to, dirbant su svoriais, kitaip, negu užsiimant kardio treniruotėmis, auga raumenys, o ne tik deginami riebalai. Tai man tampa dar viena priežastimi „kilnoti geležį“, – juokavo Urtė.

Beveik dešimtmetį savarankiškai sportuojanti vydmantiškė teigė, kad per visą šį laiką jai pasisekė išvengti rimtesnių traumų, tačiau išmokti taisyklingai atlikti pratimus prireikė laiko ir pastangų. „Sportuoti pradėjau Kretingoje esančiame sporto klube „Akmena“, kur dirba rūpestingi treneriai, visada paaiškinantys, kaip atlikti pratimą, jei tik ką nors darai ne taip. Nemažai išmokau ir iš trenerių, kuriuos seku socialiniuose tinkluose, o kultūristo Andriaus Pauliukevičiaus knygos man visada buvo kaip treniruočių vadovėlis“, – kalbėjo mergina.

Motyvacijos semiasi iš vidaus

„Galima sakyti, kad motyvacijos semiuosi pati iš savęs. Būna dienų, kai nesinori sportuoti, bet, pagalvojus apie tą gerą jausmą, kuris apima pasportavus, dvejonės dingsta. Man taip pat labai padeda socialiniai tinklai. Kadangi seku daugybę sveikatos specialistų, saviugdos mokytojų, jų pasidalintos mintys užkuria viduje varikliuką, motyvuoja ir verčia tobulėti“, – paklausta apie tai, iš kur semiasi motyvacijos sveikai gyventi, atviravo U. Vaškytė.

Pašnekovės nuomone, sporte fiziniai ir moraliniai pokyčiai visada eina „koja kojon“: „Sportas mane išmokė nuoseklumo: supratau, kad, kaip ir sporto salėje, taip ir gyvenime, norint pasiekti rezultatų, reikia išties sunkiai ir nuoširdžiai dirbti bei mažiau dejuoti.“

Didžiausia blogybė – dietos

Klaipėdos universitete visuomenės sveikatos studijas baigusi U. Vaškytė neslėpė, kad anksčiau yra išbandžiusi galybę dietų, tačiau dabar dėl to labai gailisi ir pataria nesiimti drastiškų mitybos pokyčių be specialisto konsultacijos. „Tuomet, kai pradėjau sportuoti, nieko nesuvokiau apie subalansuotą mitybą. Kaip ir sportu, mityba ėmiau domėtis savarankiškai. Galiausiai atradau, kad man labiausiai tinka intuityvus valgymas, kuomet neriboju savęs. Dabar sąmoningai renkuosi sveikesnį maistą, nes žinau, kad tai mano organizmui ir savijautai geriausia, bet, kai tik noriu, suvalgau ir torto ar bulvių traškučių“,– aiškino mergina.

Jos pastebėjimu, atsikratyti kelių nereikalingų kilogramų įmanoma vien sveika mityba, tačiau, norint kuo geresnių rezultatų, būtina derinti subalansuotą mitybą ir sportą, svarbu ir išsikeltas siekis.

Svarbiausia – racionalūs tikslai

Visuomenės sveikatos priežiūros specialiste dirbanti ir savo pareigas lopšelyje-darželyje „Žilvitis“ atliekanti U. Vaškytė mano, kad, siekiant ilgam pakeisti gyvenimo būdą, būtinas asmeninis pokyčių troškimas, pasitikėjimas savo jėgomis ir racionalūs siekiai. „Svarbu išsikelti paprastus, nesunkiai įveikiamus tikslus, kurie žingsnis po žingsnio prives prie didelių pokyčių. Siekis numesti 10 kg gali skambėti per daug kategoriškai, tačiau, jei šį norą suskaidysite į mažus tikslus, pavyzdžiui, nuspręsite per ateinantį mėnesį numesti 2 kg, bus daug lengviau. Po mėnesio jausitės pakylėti, nes pasiekėte savo išsikeltą tikslą, o po keleto mėnesių taip atsikratysite visų nepageidaujamų 10 kg“, – įžvalgomis dalinosi pašnekovė.

Ji akcentavo, kad niekada nereikia griebtis kraštutinumų – suvalgyta pica nereiškia, jog sekančią dieną turėtumėte nieko nevalgyti: „Tiesiog stenkitės tądien daugiau pajudėti. Manau, kad tiek sporte, tiek gyvenime svarbiausia yra balansas.“

Guoda SKRIPKAUSKAITĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas