Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Naująją mokymo programą pristatė Kretingos technologijos ir verslo mokyklos (iš kairės) praktinio mokymo vadovas Audrius Šimkus, profesijos mokytojas Virgilijus Martinkus, projektų vadovė Jovita Michniuvienė ir neformaliojo švietimo organizatorė Ieva Šiaulytė.

Kretingos technologijos ir verslo mokykloje (KTVM), kurioje šiandien mokosi per 300 mokinių, nuo naujų mokslo metų startuos nauja – automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikos – modulinė mokymo programa. „Įsisavinęs šį modulį jaunuolis įgis tam tikrų kompetencijų, kad galėtų būti stiprus geras elektrikas“, – trumpai naująją mokymo programą apibūdino KTVM profesijos mokytojas Virgilijus Martinkus ir praktinio mokymo vadovas Audrius Šimkus.

Mokytis naujos profesijos galės baigusieji ir 10, ir 12 klasių. Tiems, kurie baigę 10 klasių, yra numatyta 3 metų mokymo programa, sudarant galimybę įgyti ir bendrąjį vidurinįjį išsilavinimą, baigusieji 12 klasių mokysis vieneriais metais trumpiau.

„Profesija, kurios ketinama mokyti nuo naujųjų mokslo metų, – be galo plati ir universali, pradedant nuo elektros grandinių jungimo iki hidraulikos, – automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikos specialisto kompetencijų ribas apibūdino V. Martinkus. – Tarkim, įgijus tokią profesiją, ją galima pritaikyti reguliuojant ir derinant šviesoforus, reguliuojant geležinkelių pervažas, dujų katilus, įvairias gamybos linijas, įrengiant taip vadinamą išmanųjį namą ir taip toliau.“

Kolegą papildęs A. Šimkus teigė, kad ši profesija yra ypač aktuali šiandieninei darbo rinkai, nes, technologijoms žengiant į priekį, reikia ir specialistų: „Būsime vieni pirmųjų visame Klaipėdos regione, siūlantys mokytis šios profesijos.“

Dalis iš europinių lėšų atnaujintos automobilių mechanikų ir technikos priežiūros specialistų mokymo bazės: automobilio maketas ir stabdžių sistema (nuotr. apačioje).

Naująją profesiją pavadinę prabangą kuriančia specialybe, mokytojai akcentavo ir tai, kad, baigus profesinę mokyklą, mokslus galima tęsti ir universitete. „Žinių niekada nebus per daug, – teigė jie, atkreipdami dėmesį, kad naujajai profesijai, kuri ypač siejasi su robotika, reikia ir informacinių technologijų išmanymo. – Automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikos specialybė tuo ir aktuali, kad mechanizmai keičia žmogų, bet ir žmogaus reikia įrenginiams prižiūrėti.“

Kad būtų galima mokyti naujos profesijos, KTVM vadovų, administracijos rūpesčiu buvo pasirūpinta investicijomis – iš mokyklos sukauptų lėšų buvo įrengtos 5 kompiuterizuotos šiuolaikiškos darbo vietos, viena kurių kainavo apie 3,5 tūkst. Eur. Profesijos mokytojų pastangomis sukonstruoti mokomieji stendai.

KTVM projektų vadovės Jovitos Michniuvienės pastebėjimu, stiprinti mokyklos bazę padeda ir europinės lėšos – Europos Sąjungai finansuojant mokyklą pasiekė beveik 0,5 mln. Eur investicija mokymo aplinkai pagerinti. Iš šių pinigų beveik 300 tūkst. Eur ir buvo skirti mechanikos profesijų mokymo bazei sustiprinti, kitos lėšos – dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojams rengti: mokykla įsigijo traktorių, išmanųjį šiltnamį su išmaniąja laistymo sistema.

Be to, kad mokykla jau pasirengė mokyti automatinių sistemų eksploatavimo mechatronikos specialybės, nemažai investuota ir stiprinant automobilių mechanikų ir technikos priežiūros specialistų rengimo bazę: sumontuotas naujas pakėlėjas, įrengtas hibridinio automobilio maketas, imitaciniai stendai, kitos priemonės. „Tai – pati šiuolaikiškiausia įranga“, – džiaugėsi mokytojas V. Martinkus, akcentuodamas, kad visa tai laukia sugrįžtant mokinių, kurie dabar dar mokosi nuotoliniu būdu.

Automobilių mechaniko ir technikos priežiūros specialisto mokymo programa KTVM yra viena populiariausių – kasmet jos mokosi apie 60 jaunuolių.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas