Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
„Centro pica ir kebabai“ savininkė Inga Martinkienė svarstė, jog pirmasis karantinas dėl kilusios nežinomybės buvo sunkesnis visiems.

Šalyje įvedus karantino ribojimus ir daugeliui persikėlus dirbti iš namų, maisto tiekimo įstaigų savininkai išgyvena itin sudėtingą periodą. Nors vienos Kretingoje dirbančios kavinės karantiną išgyvena sunkiau, kitos lengviau, tačiau abejonių nekyla – visiems tai tapo nesibaigiančių iššūkių laikotarpiu.

Vietoj pašalpų nori galimybės dirbti

Kavinės „Kryžkelė“ direktorė Lina Indreikienė, karantiną sutapatinusi su išlikimu, neslėpė, kad šiuo metu susiklosčiusi situacija yra labai sudėtinga. „Galima sakyti, kad dabar dirbame tik tam, jog išlaikytume klientūrą ir galėtume sumokėti sąskaitą už elektrą. Kavinės apyvarta, lyginant su laikotarpiu prieš karantino įvedimą, yra kritusi daugiau nei 70 procentų“, – paaiškino pašnekovė.

Moteris tikino, kad verslininkai šiuo kebliu laikotarpiu iš valstybės nesulaukia jokios finansinės pagalbos, tačiau ne to daugelis ir norėtų. „Mes nenorim pašalpų. Labiausiai, kaip ir, ko gero, visi kiti žmonės, norėtume vėl normaliai dirbti ir grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo“, – atviravo L. Indreikienė.

Savanorių gatvėje įsikūrusios „Stadiono kavinės“ direktorius Arnoldas Beržanskas patvirtino tą patį, kad klientų, užsisakančių maistą išsinešti, yra gerokai mažiau negu lankytojų, iki karantino užsukdavusių pasėdėti kavinėje. „Žinoma, kaip ir daugelyje kitų vietų, iki karantino nemažą dalį apyvartos sudarydavo įvairių gėrimų, tarkim, kavos, arbatos, pardavimai, o dabar, kai negalime išeiti iš namų, to neliko“, – apmaudavo vyriškis.

Pašnekovas teigė, kad maisto užsisakymas į namus vis dėlto neatstoja galimybės pabūti maloniame šurmulyje ir trumpam atitrūkti nuo įprastinės rutinos. „Manau, kad žmonės pasiilgo galimybės pakeisti namų aplinką, pavyzdžiui, žiūrint krepšinio čempionatą. Į kavinę ateini, pavalgai, pasėdi, o susimokėjęs gali tiesiog eiti namo miegoti ir nereikia sukti galvos apie nešvarių indų krūvą“, – juokavo A. Beržanskas.

Užkandinės „Alyva” savininkė Jolanta Kniūkštienė teigė, kad iki karantino daugiausiai maisto išsinešti užsakymų sulaukdavusiai kavinei, šalyje antrąkart įvedus griežtus ribojimus, pasisekė išvengti didelių nesklandumų.

Trumpina darbo laiką

Didžioji dalis kavinės „Autoratas“ klientų iki karantino ribojimų įvedimo čia atvykdavo pavalgyti dienos pietų, tad dabar, daugumai dirbant iš namų, lankytojų gerokai sumažėjo. „Dar prieš prasidedant pandemijai, atsižvelgdami į poreikius, dirbdavome tik iki 17 valandos, o dabar darbo laiką teko dar valanda patrumpinti – dirbti ilgiau paprasčiausiai nėra prasmės“, – paaiškino kavinės vadybininkė Renata.

Jos pastebėjimu, per karantiną išliko 30-40 procentų iki tol buvusių klientų, tad, sumažėjus užsakymų kiekiui, darbuotojams skirtos dalinės prastovos, pamainoje dirba mažiau žmonių.

Roko muzikos stiliaus klubo-baro „Britanija“ savininkas Kazimieras Latakas neslėpė, kad, įvedus apribojimus, maistą išsinešti kavinė gamina tik darbo dienomis per pietus. „Šiokia tokia paklausa yra, tačiau, žinoma, ji nėra tokia, kokios tikimės ir laukiame“, – apgailestavo pašnekovas.

Vyras teigė, jog laiką, kuomet kavinė „Britanija“ nedirba, stengiamasi išnaudoti tikslingai. „Tikimės, kad greitai atsidarysime ir tam ruošiamės – tvarkomės“, – su viltimi, kad greit Vytauto gatvėje esantis klubas-baras vėl atvers duris roko muzikos mėgėjams, kalbėjo K. Latakas.

Antrasis karantinas lengvesnis

Greito maisto restorano-picerijos „Centro pica ir kebabai“ savininkė Inga Martinkienė teigė, kad ir iki karantino maistas čia dažniausiai buvo gaminamas išsinešti, todėl šalyje įvesti apribojimai kardinalių pokyčių nesukėlė. „Nemaža dalis mūsų klientūros iki karantino buvo mokiniai, o dabar, kai pamokos vyksta nuotoliniu būdu, natūralu, jog ir užsakymų šiek tiek sumažėjo“, – paaiškino ji. „Praeitų metų kovą įvesto karantino metu buvo kur kas daugiau nežinomybės. Pirmosiomis dienomis sulaukėme vos vieno kito kliento, tačiau palaipsniui žmonės išdrąsėjo, o dabar nepasakyčiau, kad situacija yra bloga“, – įžvalgomis apie skirtumus tarp pirmojo ir antrojo karantino dalinosi I. Martinkienė.

Užkandinės „Alyva“ savininkė Jolanta Kniūkštienė taip pat neslėpė, kad šiuo laikotarpiu sumažėjo pravažiuojančių klientų, tačiau tai didelių nuostolių esą nesukelia. „Be abejonės, apyvarta šiek tiek sumažėjo, bet, manau, jog, esant tokiai situacijai, tai yra visiškai normalu“, – svarstė pašnekovė.

Moteris taip pat tvirtino didelių pokyčių nejaučianti, kadangi ir iki karantino čia didžiąją dalį užsakymų sudarydavęs maistas išsinešti. Pašnekovė džiaugėsi ir tuo, kad nereikėjo į prastovas išleisti nė vienos darbuotojos ar trumpinti užkandinės darbo laiko. „Sukamės ir dirbame visu pajėgumu“, – šypsojosi J. Kniūkštienė.

Guoda SKRIPKAUSKAITĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas