Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Salantiškės menininkės vėl pelnė aukso medalius

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Švietimas
  • 2021-02-05
Salantiškių (iš viršaus) Robertos Diekontaitės, Urtės Martišiūtės, Faustos Kelpšaitės, Aurėjos Domarkaitės sukurti darbai tarptautiniame konkurse „Švarios rankos saugo gyvybę“ Irane pelnė aukso medalius.

Salantų meno mokyklos Dailės skyriaus mokinės, vadovaujamos dailės mokytojos ekspertės Ingridos Taujanskienės, dalyvavo net keliuose tarptautiniuose konkursuose ir jau džiaugiasi paskelbtais konkursų Irane ir Japonijoje rezultatais – net 4 salantiškės laimėjo aukso medalius: Urtė Martišiūtė ir Fausta Kelpšaitė – abiejuose konkursuose, o Roberta Diekontaitė ir Aurėja Domarkaitė – Irano.

Pasak I. Taujanskienės, dailės darbų konkursus rengia įvairios kultūros ir švietimo organizacijos išvien su aplinkos apsaugos fondais, todėl ir jų tema dažniausiai susijusi su aplinkosaugos, krašto grožio ir jo savitumo aktualijomis.

Irane surengtam konkursui „Švarios rankos saugo gyvybę“ reikėjo pateikti darbus, atspindinčius, kaip vaikai supranta koronaviruso ir pandemijos svarbą, žmonijos sutelktumą kovojant su juo.

Prieš pat Naujuosius metus į Salantus atskriejo džiaugsminga žinia iš Irano – keturios merginos laimėjo aukso medalius ekologine tema. „Šio konkurso apdovanojimai buvo surengti nuotoliniu būdu: kalbėjo jo rengėjai, pristatė aukso medalių laimėtojus. Iš 9 tūkst. dalyvių šių buvo įteikta 20, ir net 4 iš jų atkeliaus į Salantus“, – kalbėjo mokines konkursui parengusi I. Taujanskienė.

Jos žodžiais, medalininkės U. Martišiūtė, F. Kelpšaitė ir R. Diekontaitė jau yra pelniusios tarptautiniuose konkursuose auksą, o 11-metei Aurėjai Domarkaitei tai buvo pirma svari pergalė.

Merginų darbų technika – savita ir įdomi: Fausta tapo guašu, tačiau nenaudoja teptuko, o piešia karpytomis plastilino plokštelėmis. Urtės technika – mišri, ji raižo rėžtuku. Roberta tapo tušu, o Aurėja – aliejine pastele.

Sulaukta rezultatų ir iš konkurso Japonijoje – jam salantiškės merginos kūrė darbus apie savo gimtąjį kraštą.

„Šie konkursai būna labai stiprūs, juose dalyvauja vaikai iš viso pasaulio, įprastai kasmet – iki 20 tūkst. dalyvių. Tačiau šiemet dėl karantino dalyvių gerokai sumažėję – į konkursą Japonijoje buvo atsiųsta per 6 tūkst. darbų. Pagal konkurso sąlygas skiriama 20 aukso ir 60 sidabro medalių. Įsivaizduojate, kokia yra dalyvių konkurencija! Ir mums didelis džiaugsmas, kad mūsų merginų darbai pripažįstami geriausiais. Japonijoje dvi mūsų mokinės U. Martišiūtė ir F. Kelpšaitė laimėjo aukso medalius“, – džiaugėsi I. Taujanskienė.

Jos žodžiais, dar nežinoma, kaip atrodys apdovanojimai ir kada jie atkeliaus iš konsulato, nes konkursų rengėjai įsteigia skirtingus prizus. Įprastai japonai labai estetiškai įrėmina prizininkų darbus su nuoroda, kad konkretaus autoriaus darbas pelnė aukso medalį. Ir dar prideda dovanų – vertingų tapybos reikmenų.

Nors bendrą darbą ypač riboja karantinas, tačiau mokytoja suranda būdų skatinti mokines, bendrauti su jomis. „Ir per langą susitinkame, ir tėvai pagelbsti. Norisi motyvuotus mokinius, išvesti juos į platesnius vandenis – dalyvaudami prestižiniuose konkursuose jie įgyja daugiau pasitikėjimo, tai – lyg platforma siekti aukštesnių tikslų meno pasaulyje“, – kalbėjo pedagogė.

Įprastai konkursams salantiškės pradėdavo rengtis vasarį, nes, I. Taujanskienės žodžiais, pavasarį darbai jau būdavo išsiunčiami. Tačiau šių metų pradžioje ir respublikiniai, ir tarptautiniai konkursai dėl pasaulyje įsivyravusios pandemijos atšaukiami.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas