Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Buvusios bibliotekos vietoje kuriasi kariai savanoriai

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2021-02-05
Kariai savanoriai savo būstinę perkėlė į buvusias bibliotekos patalpas Vilniaus gatvėje, kurias patys ketina remontuoti. Nuotr. 306-osios kuopos vadas kapitonas Kęstutis Piluckis (kairėje) ir seržantas Simonas Benikas.

Savivaldybei pastato nereikėjo

Kretingiškiai išsyk sureagavo į šią žinią ir stebėjosi, kad kariškiai savo kuopavietei pasirinko pastatą, kurį būtina remontuoti, be to, buvo žadama jį parduoti. „Ar tai geriausia vieta kariškiams, ar Savivaldybė nesugalvojo, kam panaudoti visą pastatą, užuot vėl išdalijusi patalpas. Ar ne geriau būtų buvę jį parduoti?“ – teiravosi skaitytojai.

Redakcijos žiniomis, iš Europos Sąjungos (ES) lėšų buvo parengtas projektas Darbėnų ir Kūlupėnų seniūnijų, taip pat – Vilniaus g. Nr. 8 pastatų šilumos varžai mažinti. Tačiau Savivaldybės vadovams nesutarus dėl tolimesnio šio pastato likimo – buvusioji valdančioji dauguma ketino jį parduoti, bet vėliau nusprendė čia įkeldinti kariuomenę, – tikslinės ES lėšos atiteko abiem seniūnijoms.

Kretingos rajono mero Antano Kalniaus žodžiais, visame Vilniaus g. Nr. 8 pastate yra susidėvėję tinklai – elektros, vandentiekio, kanalizacijos. Jo renovacijai reikėtų apie 1 mln. Eur, o biudžete tokių pinigų nėra. Dėl susidėvėjimo šiuo pastatu nesusidomėjo nė Lietuvos viešbučių asociacija.

Grėsmė tapti vaiduokliu

„Tuo pat metu patalpos antrame aukšte sudomino Krašto apsaugos savanorių pajėgas, – jie jas remontuotų savo lėšomis. Tačiau reikalinga bendra pastato vizija – ką Savivaldybė norėtų jame matyti ateityje“, – kalbėjo meras.

Turint viziją, Vilniaus g. Nr. 8 pastato, nors jame ir tebevyksta įstaigų migracija, renovacijai reikėtų rengti techninį projektą, antraip baltasis namas, kaip sovietmečiu jį vadino kretingiškiai, grasina tapti dar vienu Kretingos miesto „vaiduokliu“.

Iš pirmojo aukšto į Civilinės metrikacijos rūmų patalpas jau yra iškeldinta Kretingos miesto seniūnija, vietoje Vaiko teisių skyriaus į atlaisvėjusias patalpas įsikėlė VVG. Netrukus iš trečiojo aukšto į Kretingos rajono švietimo centrą J. Pabrėžos g. Nr. 8 bus iškeldinti ir Švietimo, taip pat Kultūros ir sporto skyriai.

Kuopavietė – ne užmiestyje

Ar tinkama vieta kuopavietei įsikurti tarp senųjų miesto kapinių ir vaikų darželio, be to įsisprausti tarp pirmo ir trečio didžiulio pastato aukštų, „Pajūrio naujienos“ teiravosi KASP Žemaičių apygardos 3-osios rinktinės 306-osios pėstininkų kuopos vado kapitono Kęstučio Piluckio.

Jis paaiškino: „Gavome skubų Savivaldybės raštą, kad privalome išsikraustyti iš ankstesnių patalpų J. Pabrėžos g. 8. Pagal standartus KASP kuopavietė turi būti įrengta ne užmiestyje, o strategiškai patogioje vietoje mieste. Jai reikia 200–300 kv. m ploto. Kai pradėjome ieškoti patalpų Kretingoje, be šių daugiau nebuvo standartus atitinkančio laisvo ploto, todėl nusprendėme čia apsistoti.“

K. Piluckis teigė: „Gyventojai mus dažniausiai mato per valstybines šventes, tačiau mūsų veikla nėra tik paradai.“

Patys remontuos vidų

Buvusios bibliotekos patalpas Savivaldybė kariams išnuomojo pagal panaudos sutartį be terminų. Ją pasirašė ankstesnė administracijos direktorė Jolanta Girdvainė ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas-leitenantas Valdemaras Rupšys. Lietuvos kariuomenė patalpoms remontuoti planuoja skirti apie 100 tūkst. Eur.

„Už šias lėšas planuojame susitvarkyti patalpų vidų – sanitariniai mazgai beveik neveikia, elektros lizdai susidėvėję, baugu ir prietaisus jungti. O pastato išorė – jau Savivaldybės rūpestis“, – patikino kuopos vadas.

Pasak K. Piluckio, jų nuomojamos patalpos užima apie 300 kv. m, jos išsidėsčiusios 9-iuose kabinetuose. Buvusioje didžiojoje bibliotekos skaitytojų aptarnavimo salėje sportuoja dziudo sporto klubo sportininkai. Pašnekovas pajuokavo, kad su kaimynais susipažinti dar nespėję.

Kuopavietės būstinėje nuolat tarnauja 3 profesinės karo tarnybos kariai: be vado K. Piluckio, dar – jo pavaduotojas viršila Antanas Pagojus, atsakingas už karių parengimą, ir intendantas seržantas Simonas Benikas, atsakingas už aprūpinimą. Kiti kariai savanoriai į tarnybą atvyksta dažniausiai savaitgaliais, – už vykdomą tarnybą savaitgaliais kariai savanoriai gauna atlyginimą.

Turintys kovotojo genų

„Mūsų pagrindinė užduotis – rengtis ginkluotai valstybės gynybai, pratybų vietos apima Kretingos rajoną ir Palangos miestą. Gyventojai mus dažniausiai mato per valstybines šventes, tačiau mūsų veikla nėra tik paradai: savaitgaliais rengiamos pratybos visame rajone, šaudymo pratybos vyksta Generolo Povilo Plechavičiaus poligone Klaipėdoje. Pagrindinė mūsų technikos, kurios prireikia specifinėms užduotims, bazė yra KASP 3-osios rinktinės teritorijoje Klaipėdoje. Kretingoje jos tėra minimaliai – kieme stovės tik visureigis arba sunkvežimis“, – kuopos veiklą apibūdino K. Piluckis.

Kariai savanoriai, vado žodžiais, veikia kaip sausumos pajėgų dalis, nesiskirianti nuo šauktinių. „Kariai gali pasirinkti: tarnauti Lietuvos kariuomenėje 9 mėn. šauktiniais arba tarnauti savanoriais 3-jus metus savaitgaliais. Mūsų kuopoje yra ir tokių, kurie tarnauja vietoj šauktinių, yra ir tokių, kurie pasilikę tęsti tarnybą, kiti išėję į atsargą – yra tarnaujančių netgi 25-erius metus“, – apie 306-osios kuopos karius pasakojo jos vadas.

Pasak jo, savanoriškai tarnauti gali asmenys nuo 18 iki 60 metų amžiaus, sveiki, patriotiškai nusiteikę, turintys savyje kovotojo genų – pasiryžę ginti savo tėvynę ir artimą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas