Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nors karantino apribojimai šalyje privertė grožio salonus laikinai užverti klientams duris, gatvėje vis dėlto galima sutikti praeivių gražia šukuosena ar tvarkingu manikiūru. Negana to, socialiniuose tinkluose vis dažniau pasitaiko žmonių, kurie įsidrąsina viešai ieškoti specialistų, pasiryžusių slapta priimti klientus. Savo ruožtu, nepaisydami rizikos, kai kurie meistrai norintiems pasigražinti grožio procedūras atlieka namuose.

Didžiausi iššūkiai – finansiniai

Kretingoje penkerius metus veikiančios grožio studijos „Charitė“ savininkė 33-jų Toma Šakinienė neslėpė, kad per karantiną grožio industrijoje dirbantiems specialistams sudėtingiausia išsilaikyti finansiškai. „Dabar daugelis mūsų ne tik kad negauname jokių pajamų, bet dar ir krentame į duobę: vieniems reikia mokėti paskolas, kitiems – nuomą už patalpas“,– apie kylančius sunkumus pasakojo septynerius metus grožio industrijoje besisukanti pašnekovė.

Šiuo metu ne tik Kretingoje, bet ir Klaipėdoje dirbanti moteris apmaudavo, kad susitarti su patalpas nuomojančiais asmenimis dėl nuomos kainos sumažinimo buvo paprasčiau per pirmąjį karantiną. „Nors Kretingoje turime savo patalpas, Klaipėdoje jas tenka nuomotis. Ir, jei pirmojo karantino metu patalpų savininkai buvo supratingi bei perpus sumažino nuomos kainą, tai šį karantiną jie net nesileido į kalbas – moku visą nuomos kainą“, – asmenine patirtimi dalijosi T. Šakinienė, per karantiną vedanti nuotolinius mokymus apie blakstienų, antakių procedūrų atlikimo subtilybes.

Ji tvirtino, kad pati šiuo sudėtingu laikotarpiu iš savo darbuotojų už nuomą pinigų neima: „Puikiai suprantu, jog, neturint santaupų, išgyventi iš vos 257 eurų subsidijos labai sudėtinga.“

Virusu „patiki“ susidūrę asmeniškai

Kretingiškė atskleidė, kad nemažai žmonių jai rašo su prašymais slapta atlikti grožio procedūras ir bando įkalbinti tikindami, jog jau yra persirgę COVID-19 virusu, todėl esantys nebepavojingi. „Man atrodo, jog žmonės, kurie ieško būdų apeiti karantino apribojimus, gyvena šia diena, jiems svarbiausia tvarkingai ir gražiai atrodyti. Mano manymu, daugelis nesuvokia situacijos rimtumo ir viruso realumo tol, kol jų tai nepaveikia asmeniškai“,– apie motyvus, skatinančius žmones pažeisti karantino ribojimus, svarstė pašnekovė.

Grožio studijos „Charitė“ savininkė neslėpė, kad jos aplinkoje pasitaikė ir tokių viruso atvejų, kurie atėmė sveikatą iš pažiūros sveikiems žmonėms, o kai kuriems netgi baigėsi mirtimi, todėl moteris į pandeminę situaciją žiūri itin rimtai. „Iš tiesų labai skaudu apie tai kalbėti, tačiau tai yra įrodymas, kad virusas egzistuoja. Dar šiandien šnekėjau su viena manikiūro specialisčių, dirbančių mano grožio studijoje – ji persirgo COVID-19 virusu, tačiau net praėjus jau beveik mėnesiui tebejaučia sunkius ligos padarinius sveikatai“, – atviravo T. Šakinienė.

Iki karantino Lietuvoje ir užsienyje mokymus vedusi moteris apie specialistus, paslapčia teikiančius grožio paslaugas, vienareikšmiškos nuomonės neturi. „Iš vienos pusės suprantu, kad neteisinga rizikuoti savo ir kitų sveikata bei kažkur rūsiuose gražinti žmones, tačiau yra ir kita medalio pusė – pati asmeniškai pažįstu žmonių, kurie turi išlaikyti šeimą, o gaunamos paramos tam tiesiog nepakanka, todėl jie ir ryžtasi slapta priimti klientus. Tikrai neteisinu tų, kurie piktybiškai nepaiso apribojimų, tačiau negaliu smerkti ir tų, kuriems tie papildomi pinigėliai žūtbūt reikalingi pragyvenimui“, – svarstė kretingiškė.

Šiuo metu savo veiklą į virtualią erdvę perkėlusi meistrė teigė, kad ir iki karantino grožio sferoje dirbantys specialistai visuomet privalėję laikytis higienos reikalavimų: nuolat vėdinti patalpas, dezinfekuoti rankas ir kiekvienam klientui užtikrinti švarias priemones, reikalingas procedūroms atlikti. „Manau, kad protingiau būtų leisti mums grįžti į darbus, net jei tai ir būtų tik vienas klientas per dieną. Kuo ilgiau egzistuos apribojimai grožio paslaugų sektoriaus darbuotojams, tuo daugiau jie priims žmones slapčia, o pastaruoju atveju, labai abejoju, ar yra laikomasi visų saugumo reikalavimų“, – samprotavo T. Šakinienė.

Ribojimų nesilaikymo priežastys įvairios

Dvidešimt ketverių mergina (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.), Kretingoje profesionaliai atliekanti manikiūrą ir pedikiūrą, teigė, kad šiuo metu labiausiai slegia finansinė ir psichologinė nežinomybė. „Kadangi negalime dirbti, neturime pajamų, o kiek ilgai tokia situacija tęsis – neaišku. Kitas nerimą keliantis aspektas – kiek buvusių nuolatinių klienčių sugrįš, kai jau bus leidžiama dirbti“, – apmąstymais dalinosi pašnekovė.

Šešerius metus grožio paslaugų sferoje dirbanti mergina pripažino, kad, nors ir nedaug, tačiau pasitaiko žmonių, norinčių pasigražinti, nepaisant šalyje įvestų draudimų. „Manau, viskas priklauso nuo žmogaus. Vieni netiki virusu, kitiems – grožis svarbiausia bet kokia kaina, o tretiems galbūt tiesiog pabodo suvaržymai“, – paklausta, kokie galėtų būti tokio žmonių elgesio motyvai, svarstė manikiūrininkė.

„Dažniausias klientų pasiteisinimas yra tas, kad jie jau yra persirgę COVID-19 virusu. Nepaisant to, manau, kad klientai, prašantys paslaugos karantino metu, arba nežiūri į situaciją pakankamai rimtai, arba galvoja vien apie save, kadangi, net jei jie ir yra persirgę, gali būti viruso nešiotojai“,– samprotavo specialistė.

Karantino metu slapta grožio paslaugas teikiančių asmenų klausimu pašnekovė išliko neutrali: „Žinoma, visada yra labai didelė rizika užsikrėsti ir susirgti, tačiau, kiekvieno specialisto gyvenimo padėtis yra skirtinga. Kai kuriems jų darbas yra pagrindinis ir vienintelis pragyvenimo šaltinis, todėl, manau, kad tuo atveju labiausiai rizikuoti verčia kylantys finansiniai sunkumai.“

Geresnių sąlygų siekia elektronine peticija

Kretingoje dirbanti specialistė pasvarstė, kad grožio salonai, laikantis visų saugumo reikalavimų, galėtų atnaujinti veiklą. „Manau, jog grožio paslaugas teikiantys specialistai tikrai gali užtikrinti saugią darbo vietą, tad kyla klausimas, kodėl jiems dirbti uždrausta, o didiesiems prekybos centrams, kur driekiasi ilgiausios eilės ir daugelis net nesilaiko saugumui užtikrinti reikalingų priemonių, – leidžiama. Darosi pikta, nes smulkusis verslas turi kentėti ir nežinia, kiek ilgai tai dar tęsis“, – atviravo mergina.

Pašnekovė pripažino, kad žino apie viešojoje erdvėje šių metų sausio 7 dieną sukurtą elektroninę peticiją „Dėl adekvačios paramos grožio sektoriui, nukentėjusiam nuo COVID-19 krizės“, kuri šiuo metu yra surinkusi jau 6,5 tūkst. parašų. „Nors šią peticiją pasirašiau, tačiau, atvirai pasakius, netikiu, kad bus realios naudos. Vienaip ar kitaip, galbūt šiuo sunkiu laikotarpiu reikia tikėtis geriausio ir neprarasti vilties“, – svarstė manikiūrininkė.

Guoda SKRIPKAUSKAITĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas