Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Merui pakirpo sparnus

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2021-01-05

Naujųjų išvakarėse Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius liko be valdančiosios daugumos taryboje. Savivaldybės tarybos valdančiosios daugumos branduolį (5 ir 5) su „Kretingos kraštu“ sudarę konservatoriai-krikščionys demokratai gruodžio 29 d. neeiliniame tarybos posėdyje paskelbė apie jungtuves su socialdemokratais (5), kurie po 2019 m. kovą įvykusių Savivaldybės tarybos rinkimų buvo nublokšti į opoziciją. Prie naujos valdančiųjų koalicijos prisijungė liberalsąjūdiečiai Romualdas Jablonskis, Marius Meškauskas ir Konstantinas Skierus, į tarybą išrinktas nuo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos.

Gruodžio 29 d. nuotoliniu būdu įvykusiame posėdyje konservatoriaus-krikščionio demokrato Dovydo Bajoro paskelbta nauja valdančioji koalicija turėjo 13 narių. Šį pirmadienį koalicijos atstovai – vicemeras, konservatorius-krikščionis demokratas Dangiras Samalius, socialdemokratas Steponas Baltuonis ir Romualdas Jablonskis – merui A. Kalniui įteikė pareiškimą apie tarybos naujos valdančiosios koalicijos sudarymą su jos narių parašais. Paskutinis koaliciją papildė nuo partijos Tvarka ir teisingumas į Savivaldybės tarybą išrinktas, iki šiol priklausęs opozicijai Rimantas Macius. Kretingos rajono savivaldybės taryba turi 25 narius, iš jų 14 dirbs naujoje valdančiojoje koalicijoje. Kadencijos pusiaukelėje iširusi valdančioji koalicija turėjo 18 narių.

Ketverių metų kadencijai gyventojų išrenkama Savivaldybės taryba sprendimus priima balsų dauguma. Mero balsas būna lemiamas, kai tarybos narių balsai pasiskirsto po lygiai. Kol merą rinkdavo taryba, valdančiosios daugumos netekęs meras prarasdavo ir mero postą. Taip 2009 metų pradžioje nutiko tuometiniam merui socialdemokratui Valerijonui Kubiliui. A. Kalnius meru išrinktas tiesiogiai. Už visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ į Kretingos rajono savivaldybės merus iškeltą kandidatą A. Kalnių balsavo 6 tūkst. 444 rinkėjai. A. Kalniui pralaimėjęs socialdemokratas Virginijus Domarkas surinko 5 tūkst. 293 rinkėjų balsus.

Rinkėjų tiesiogiai išrinkto A. Kalniaus paprasta balsų dauguma taryba pašalinti iš mero posto negali. A. Kalnius toliau vadovaus tarybos posėdžiams būdamas tarybos opozicijoje.

– Kodėl subyrėjo po rinkimų sudaryta valdančioji koalicija, kuriai priklausė net 18 tarybos narių, kurią konservatorius-krikščionis demokratas Dovydas Bajoras buvo pavadinęs „velniškąja“? Kaip dirbsite meru būdamas opozicijoje, neturėdamas tarybos daugumos užnugario? – „Pajūrio naujienos“ paklausė A. Kalniaus.

– Esu gana ambicingas, greit užsidegantis. Esu toks. Nemėgstu, kai ateina ir prašo, kad kažką duotum mainais už lojalumą. Mano nuostata tvirta: tarybos nariai ir meras yra išrinkti tarnauti žmonėms, o ne pinti vienokias ar kitokias savų interesų pynes. Tarybos nariai nėra aukščiau visų gyventojų, rinkėjų. Jei aš esu tarybos narys – esu privilegijuotas. Ne, taip nėra ir būti neturi. Mano kabineto durys atviros visiems, taip pat ir tarybos nariams. Į visus telefonų skambučius atsiliepiu ir darbo metu, ir po darbo.

Įtakos koalicijos iširimui, manau, turėjo ir karantinas, darbas nuotoliniu būdu, kai iš 18 valdančiosios koalicijos narių sprendžiant klausimus prisijungdavo 8–10. Gruodžio mėnesį nuotoliniu būdu kalbėjomės su frakcijų vadovais. Ar jie pasidalijo išgirsta informacija? Nežinau. Su vicemeru Dangiru Samaliumi dirbome kartu ir gyvai – kiekvieną rytmetį vykdavo Savivaldybės vadovų darbiniai pasitarimai, visa informacija buvo žinoma, niekas jos nuo nieko neslėpė.

Visą kalėdinį laikotarpį tarėmės su buvusios koalicijos partneriais, bandėme išsaugoti koaliciją. Deja, nepavyko. Kalbėjausi su konservatorių-krikščionių demokratų frakcijos nariais Juozu Mažeika, Vaidu Kupreliu, Dangiru Samaliumi, jie jokių konkrečių pasitraukimo iš koalicijos motyvų neišsakė. Suprantu socialdemokratus, jų valdžios siekį – jie buvo opozicijoje. Virginijus Domarkas (buvusios opozicinės socialdemokratų frakcijos vadovas, – aut. past.) per tuos dvejus metus į mano kabinetą buvo užėjęs po rinkimų praėjus pusmečiui, šiemet bendravome telefonu dėl rentgeno aparato mūsų ligoninei, kurį tiekė jo vadovaujama įmonė, ir tiekimas strigo.

Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė tarybos sprendimu dirbs iki šių metų sausio 11 d. Kandidatą vadovauti administracijai Savivaldybės tarybai, kad patvirtintų, teikia meras. Ką naujoji valdančioji dauguma į šį postą pasiūlys, tą tarybai ir teiksiu. Tikrai netrukdysiu. Stengsiuosi visomis išgalėmis, kad Savivaldybės darbas būtų sklandus. Suprantu, kad lengva nebus. „Kretingos kraštas“ tampa opozicija, tačiau užtikrinu, kad tiek aš, tiek mano bendražygiai kraštiečiai dirbsime rajono žmonėms, pritarsime ir naujos daugumos sprendimams dėl rajono žmonių gerovės, politinių žaidimų tikrai nežaisime. Išgirsite ir mūsų tvirtą opozicijos balsą, kai to reikės.

Savivaldybės tarybos politikų mintys apie buvusios visuomeninio rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ (5), Tėvynės-sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (5), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos (4), Lietuvos liberalų sąjūdžio (2), Darbo partijos (2) valdančiosios koalicijos griūtį

Vilius Adomaitis, „Kretingos krašto“ frakcijos narys:

Kretingos rajono tarybos posėdyje trylika jos narių tikrąja to žodžio prasme ištiko nauja valdančioji dauguma. Pagaliau įvyko prisipažinimas – konservatoriai neatlaikė išbandymo „Kretingos kraštu“. Matyt jiems vis dėlto pernelyg sunku keisti įprastus darbo metodus, taikstytis su viešumu, pamiršti darbą „ranka rankon“ su draugais socialdemokratais. Įdomiausia, jog daugiau nei pusmetį kretingiškių puse lūpų jau aptarinėtą konservatorių norą grįžti į sąjungą su senaisiais partneriais pavesta pagarsinti ne frakcijos pirmininkui, net ne skyriaus pirmininkui, o eiliniam partiečiui. Gal dėl to, kad patys lyderiai netiki šiuo žingsniu, gal dėl to, kad tai ir buvo tik vieno žmogaus ambicija, paremta oportunistinių sąjungininkų. Įdomu buvo stebėti kai kuriuos naujosios koalicijos narius, kurie skelbiant gerąją naujieną tik retkarčiais išdrįsdavo pakelti akis į kamerą. O sustingusios jų veidų išraiškos nori nenori vertė mąstyti, jog gal šią akimirką ir tesuprato, ant kokio grėblio vėl užlipo. Dabar nekantriai lauksime naujojo administracijos direktoriaus, kuris užsimerkęs prieš trapios persvaros faktą sutiks rizikuoti. Ir kas imsis pastaruoju metu sunkiai prognozuojamų politikų sąjungos vizijų įgyvendinimo? Bet gal naujos žvaigždės ir neišvysime, nes jau dabar puse lūpų kalbama, kad naujuoju gelbėtoju ir taps tas pats eilinis partietis, kuris privirė košės, tad jam kolegos ir paliks ją išsrėbti.  

Vaida Jakumienė, „Kretingos krašto“ frakcijos narė:

– Tai, kas įvyko paskutiniame tarybos posėdyje, nebuvo jokia staigmena, tai buvo tik oficialus įvardijimas to, kas neformaliai vyko gerą pusmetį. Mes, kraštiečiai, ir toliau laikysimės gyventojams duotos priesaikos ir palaikysime konstruktyvius sprendimus, naudingus rajonui. Tiesiog šiandieną asmeniškai apmaudu dėl to, kas vyksta rajono politinėje erdvėje, t. y. ten, kur priiminėjami svarbūs sprendimai. Gaila, kad neretai prioritetu tampa asmeniniai principai, sąmokslo teorijos, siekiai „pamokyti“ gyventojų tiesiogiai išrinktą merą, parodyti, kas įtakingesnis, o ne konstruktyvus darbas ir rajono žmonių interesai.

Turėti opoziciją taryboje – natūralus ir įprastas reiškinys. Bet opozicija valdančiojoje daugumoje – tai jau griaunantis, o ne kuriantis procesas. Kalbu apie buvusių koalicijos partnerių užkulisinius susitarimus žlugdyti sprendimus, projektus ir mėgautis tuo.

Prieš išardant senąją daugumą, iš buvusių partnerių taip ir neišgirdome argumentų ar motyvų. „Kretingos krašto“ tarybos nariai niekada neužsiėmė jokiomis intrigomis, neapgaudinėjo ir neišdavė. Priminsiu, kad buvome įvardijami, kaip kolegos, su kuriais galima diskutuoti ir konstruktyviai dirbti. Todėl tokie politiniai „vojažai“ leidžia spėti, kad buvome tiesiog nepatogūs ir trukdantys tenkinti asmeninius interesus bei politines ambicijas. Gal tikrai sąžiningai politikai Kretingoje dar per anksti?

Džiaugiuosi bendražygiais V. Ročiu, A. Puodžiu, D. Martišauskiene, V. Valančiute, J. Vaickiene, S. Kaniava, kuriems būti valdančioje daugumoje bet kokia kaina nėra prioritetas.

Neabejoju, kad netrukus sužinosime tikruosius naujos daugumos tikslus – ar jie nukreipti į Kretingos rajono gerovę, darbų tęstinumą bei žmonių interesus, ar į griaunančią politiką, įrodinėjant savo įtaką ir suvedinėjant asmenines sąskaitas.

Jolita Vaickienė, partijos Tvarka ir teisingumas narė:

– Mano nuomone, kad susiformuotų valdančioji dauguma, reikia pagrindinės ašies, apie ką viskas suktųsi ir kas vienytų politikus. Turi būti tvirta komanda su bendrais tikslais, principais ir tarpusavio pasitikėjimu. Tik pasakyti, kad dirbsime Kretingos rajono žmonėms, manau, tikrai neužtenka, labai svarbu turinys ir principai. Negalima viena galvoti, antra sakyti, o trečia daryti. Kad buvusios daugumos vadovai darė klaidų, tai akivaizdu, tačiau neklysta tik kitus stebintieji ir patys nieko nedarantys. Nemanau, kad klaidos buvo daugumos griuvimo priežastis. Greičiau tai komandos nebuvimas, pasitikėjimo trūkumas, o ir darbo principai, ko gero, skyrėsi. Kokiu pagrindu formavosi naujoji dauguma, aš nesupratau, nes nemačiau nei turinio, nei komandos. Tad dalyvauti naujoje valdančiojeje daugumoje be aiškaus tikslo, vien dėl ambicijų, aš manau neverta. Pasitarę ir įvertinę esamą situaciją, mudu su bendrapartiečiu R. Maciumi buvome priėmę sprendimą nesiblaškyti ir likti opozicijoje. Dirbti rajono žmonėms galima abiejose barikadų pusėse, jei iš tiesų tai rūpi. Tačiau pirmadienį sužinojau, kad R. Macius jau pakeitė savo sprendimą ir prisijungė prie daugumos. Neslėpsiu, tai buvo staigmena man ir partijos kolegoms, nes apie tai išgirdome ne iš jo paties. Suprantu, kad nuomonės gali keistis, ir visada reikia ieškoti kompromisų, tik labai svarbu išlaikyti moralę ir etikos principus.

Vytautas Ročys, Darbo partijos ir „Kretingos krašto“ frakcijos narys:

– Jokia čia staigmena nebuvo ta nauja koalicija. Juozas Mažeika ir Virginijus Domarkas nuo 2012 metų, kai iš Savivaldybės administracijos direktorės pašalino Jolitą Vaickienę, yra kartu.

Dalia Martišauskienė, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos narė:

– Mūsų frakcijos narys Konstantinas Skierus iki pat gruodžio 28 d. vakaro tiek man, tiek Vitalijai Valančiutei, tiek mūsų partijos skyriaus pirmininko pavaduotojui Algimantui Šoblinskui tvirtino, kad bus su mumis ir į naują politinę daugumą neis.

Gruodžio 29-os rytą lyg perkūnas iš giedro dangaus – paskambino ir pareiškė: „Išeinu“. K. Skierus nepartinis, pas mus atėjo iš socialdemokratų stovyklos, gavo II vietą partijos rinkimų sąraše. Tikėjomės, kad visus tuos 4 metus dirbsime kartu.

Jungtis į naują daugumą kvietė ir mus, dar ir paskutinę dieną prieš paskelbiant apie naująją koaliciją. Jie norėjo sudaryti valdančiąją daugumą iš trijų politinių partijų: socialdemokratų, konservatorių-krikščionių demokratų ir valstiečių-žaliųjų. Ne laikas, siaučiant koronavirusui, esant karantino suvaržymams, dėlioti naujas politines mozaikas Savivaldybėje. Šiandieną pasiliekame opozicijoje su kraštiečiais, darbiečiais. Tikimės, kad politiniai pokyčiai Savivaldybėje duos daugiau pažangos, o kaip bus – pamatysime. Ankstesnėje koalicijoje nebuvome suvaržyti svarstant, priimant sprendimus, ateityje irgi spręsime laisvai, neprieštarausime protingiems sprendimų projektams, kas juos bepateiktų.

Senoji koalicija braškėjo jau pusmetį. Pradžioje iš 13 narių sudaryta naujoji dauguma buvo gana trapi, ir 14 narių koalicija nėra pati tvirčiausia, vienam kitam susirgus ar neatvykus sprendžiant gali pritrūkti balsų.

Virginijus Domarkas, Socialdemokratų frakcijos narys:

– Puikiai žinau administracijos darbuotojų kompetenciją, ją vertinu gana aukštai, tačiau tam, kad būtų pasiektas rezultatas reikalingas komandinis darbas ir čia politinė valdžia (meras, vicemeras, taryba), administracijos vadovybė (direktorius, direktoriaus pavaduotojas) savo kompetencija, idėjų generavimu ir įgyvendinimu turi turėti lyderystę.

Kadangi tos lyderystės nematome, o manau, kad jos nematė ir nemaža dalis buvusios daugumos, todėl LSDP Kretingos skyriaus tarybos nariai prisidėjo prie naujos daugumos sukūrimo. Pagrindiniu tikslu laikome pagalbą merui, administracijai įgyvendinant kretingiškių lūkesčius. Ne tik sėkmingai ir kiek galima greičiau ir su mažesnėmis sąnaudomis įgyvendinti praėjusios kadencijos pradėtus projektus, bet ir užtikrinti, kad nebūtų vakuumo pritraukiant naujas investicijas.

Nerimą kelia tai, kad 2021 m. valstybės investicijų programoje Kretingai neskirta nė euro, o vien Sporto komplekso užbaigimui reikės apie 2,5 milijono eurų, lėšų reikės ir Vilniaus gatvės užbaigimui, rengiamam miesto stadiono atnaujinimo projektui. Realaus finansavimo nėra ir mokyklos-darželio „Žibutė“ vidaus patalpų ir kiemo sutvarkymui, lopšelio- darželio „Pasagėlė“ kapitalinio remonto ir kiemo sutvarkymo projektų įgyvendinimui.

Gerai, kad Savivaldybė turėjo iš praėjusių kadencijų įgyvendinamus projektus, todėl iš COVID-19 programos gautas finansavimas gimnazijos rekonstrukcijai užbaigti, dirbtinei dangai, keliams.

Esame pasiruošę prisidėti prie naujos daugumos lyderystės stiprinant administracijos ūkinius skyrius žmogiškaisiais resursais, kad būtų pasirengta naujam Europos Sąjungos finansavimo laikotarpiui būtiniems projektams, ir jie gautų finansavimą. Tam esame pasirengę pasitelkti ir aukštesnio lygio politikus Seime ir Vyriausybėje.

Neturime jokių revanšizmo idėjų, nesame vedini tariamų nuoskaudų, todėl kviečiame merą ir visus tarybos narius nuoširdžiai dirbti įgyvendinant duotus pažadus ir pateisinant kretingiškių lūkesčius.

Dangiras Samalius, vicemeras, konservatorių-krikščionių demokratų frakcijos narys:

– Dėkoju rinkėjams ir savo partijos kolegoms, kad turiu galimybę stebėti administracijos, tarybos ir mero darbą iš arti bei dirbti kartu. Nuo pat kadencijos pradžios meras Antanas Kalnius išskirtinį dėmesį rodė tik rinkimų komiteto „Kretingos kraštas“ nariams, net ir tiems, kurie nebuvo išrinkti į rajono tarybą. Su jais valandų valandomis aptarinėdavo klausimus kabinete, kitiems tarybos nariams toli gražu tiek laiko neskirdamas. Visi ne kartą esame girdėję, kad jo durys atvertos visiems, o realybė akivaizdžiai kitokia. A. Kalnius, mano žiniomis, tikrai nieko nėra išvaręs iš kabineto ir niekam iš tarybos narių nėra durų užtrenkęs prieš nosį, bet akivaizdu, kad jis gerokai daugiau bendrų pokalbių ir diskusijų temų rasdavo su kraštiečiais, visi kiti buvo neįdomūs arba mažiau įdomūs.

Kretingos rajono savivaldybės administracijos direktorės Jolantos Girdvainės atsistatydinimas buvo netikėtas tik mums, koalicijos partneriams ir tarybos opozicijai, nes, įvertinus visuomeninio komiteto „Kretingos kraštas“ reakcijas, galimai galima teigti, kad šitas politinis „netikėtumas“ buvo suplanuotas, jam buvo pasiruošta ir paverstas tam tikra kelių politikų viešųjų ryšių akcija su straipsniais spaudoje ir socialiniuose tinkluose. Kaip pasielgtų išmintingas meras, netikėtai išgirdęs tokį atsistatydinimo pareiškimą? Aš manau, kuo skubiau sušauktų daugumos pasitarimą ir keltų klausimus, kaip dirbsime toliau. Šiuo atveju meras atrodė šaltas ir abejingas, nebuvo jokių veiksmų, gal net pats sąmoningai laukė daugumos subyrėjimo.

Nemažą dalį problemų ir nesutarimų kėlė įmonių ir įstaigų, Savivaldybės turto valdymo principai, jokia ekonomine logika nepamatuoti norai uždaryti, parduoti ar sujungti, nepaisant savivaldai priskirtų funkcijų užtikrinimo. Daug klausimų kilo dėl kai kurių asmenų „skaidraus atsiradimo“ tam tikrose pareigose, akivaizdžiai prieštaraujančio šūkiui „pasitikėjimas per skaidrumą“.

Šiuo metu mūsų politinio gyvenimo atmosfera įelektrinta. Tokioje nuotaikoje gimsta kaltinimai vienas kitam ir priešų ieškojimas artimiausioje aplinkoje, kuris atsiranda iš bejėgiškumo, puikiai suvokiant, kad nieko realiai negali padaryti, tik kompensuojant savo bejėgiškumą užsipulti kitus. Visų karą prieš visus gali sustabdyti tik ramus, neisteriškas dialogas ir susikalbėjimo principiniais klausimais paieškos. Nustokime ieškoti ginklo brolių ir mirtinų priešų, nes tokia mąstysena griauna demokratinės visuomenės gyvenimo logiką. Aš noriu drauge dirbti su meru, visais tarybos nariais ir administracija dėl mūsų rajono gerovės.

Romualdas Jablonskis, liberalsąjūdietis:

– Pastaruoju metu tarybos darbas vyko chaotiškai, ką tikrai pastebėjo ir tiesioginius tarybos posėdžius stebintys rajono gyventojai. Jau daugiau kaip pusmetį konstruktyvus darbas strigo dėl labai prastos komunikacijos tarp mero, tarybos ir administracijos, dažnai pasigedau valdančiosios daugumos ir kitų pasitarimų rajonui svarbiais klausimais. Meras dažnai vienašališkai pavesdavo administracijai rengti atitinkamus sprendimus, o po to stebėdavosi, kad sprendimų projektai nesulaukia pritarimo taryboje, negana to, neretai apkaltindavo tarybos narius, kad nevertiname administracijos darbo ir pastangų, kas yra visiška netiesa. Viešoje erdvėje pasirodantys pranešimai apie darbų rezultatus kūrė kitokį įspūdį, tarsi viskas yra gerai, daug nuveikta, ir kad tai vieno asmens nuopelnai. Taryboje ir administracijoje yra atsakingai dirbančių kolegų, kurie didelį darbą daro tyliai, be reklamos.

Esame išrinkti atstovauti savo rinkėjų interesams ir visi dirbame Kretingos rajono žmonių gerovei. Privalėjome imtis veiksmų, nes žmonės jau seniai ir garsiai užduoda klausimus, kodėl Kretingos rajone viskas taip lėtai vyksta? Dėl to nusprendėme suformuoti naują, šiek tiek mažesnę, bet tikrai tvirtą valdančiąją daugumą ir taip pagerinti tarybos bei rajono administracijos darbą.

Konstantinas Skierus, nepartinis:

– Manau tikrai ne aš vienas pastebėjau, kad po savivaldos rinkimų pradėjo formuotis keistas visuomeninio komiteto „Kretingos kraštas“ su meru priešakyje viešųjų ryšių organas, valdymo principais panašus į UAB’ą. Ilgai stebėjau, kaip jis veikia ir ar duos rajonui kokios nors naudos. Teisinga komunikacija šiandien yra galingas įrankis. Aš nuoširdžiai tikėjausi, kad aplink merą susibūrę viešųjų ryšių specialistai padės garsinti Kretingos vardą, rajono gyventojų, mūsų sportininkų menininkų verslininkų ir kitų kretingiškių pasiekimus visoje Lietuvoje. Deja, taip nenutiko. Už mokesčių mokėtojų pinigus išlaikomų gan gerų specialistų energija ir talentas buvo nukreiptas tiesiog mero įvaizdžio formavimui rajono gyventojų akyse, kitaip tariant – iš karto pradėta ruoštis kitiems savivaldos rinkimams.

O kokį įvaizdį A. Kalnius apie Kretingą yra palikęs sostinėje, ministerijose, savivaldybių asociacijoje, ten, kur turi kalbėti protas, išmintis, ir šalia nėra taip vadinamų ,,piarščikų“? Ar tinkamai buvo reprezentuotas Kretingos rajonas praėjusią vasarą, kai šalies Prezidentas Gitanas Nausėda buvo paliktas Darbėnuose, nes meras išskubėjo į kitą renginį Vydmantuose. Nesu viešųjų ryšių specialistas, dėl to ir keliu šiuos klausimus. Manau, tie patys darbėniškiai nušluostė nosis visai mero viešųjų ryšių komandai, kai pasiskelbė Kalėdinių nykštukų sostine, o reportažai apie tai buvo parodyti per daugelį žinių tarnybų.

Dar viena priežastis, dėl kurios iširo dauguma, ta, kad nei vienas tarybos narys negalėjo laisvai ir viešai reikšti kitokios savo nuomonės atskirais klausimais ir bandyti įrodyti savo tiesą. Meras ir „Kretingos krašto“ nariai to tiesiog netoleravo. Viskas prasidėdavo pamokslavimu pasitarimų ar net posėdžių metu ir baigdavosi patyčiomis. Kai A. Kalnius perlenkė lazdą, spaudoje paskelbęs melagieną, jog įgyvendinta 80 % programos, tada, ko gero, įvyko esminis lūžis. Mes visi puikiai žinome, kiek yra įstrigusių senų, dar anos kadencijos valdžios pradėtų projektų, apie naujus net nėra ką kalbėti.

Vietos savivaldos įstatyme aiškiai ir paprastai nurodoma, kad vienas svarbiausių savivaldos principų yra veiklos skaidrumas ir viešumas, o ne viešųjų ryšių akcijos.

Laikausi nuomonės, niekada nenuvertink savo oponentų. Garbinga politinė diskusija yra pagarbos rinkėjui ir kretingiškių bendruomenei išraiška.

Valerijonas Kubilius, Socialdemokratų frakcijos narys:

– Tarybos veikla pastaruoju laiku buvo išbalansuota, daugumos balsuojant nebebuvo. Jei yra dauguma, turi būti suderinta vieninga jos pozicija dėl sprendžiamų klausimų. Iškalbingas pavyzdys, kai, sprendžiant tirti ar ne „LitCon“ Sporto ir sveikatingumo komplekso statybą nuo pat jos pradžių, meras A. Kalnius liko vienas, nes visi kiti tarybos nariai, taip pat ir kraštiečiai suprato, kad toks tyrimas yra beprasmis, kai šio objekto statybos darbų pirkimą net teismai išnagrinėjo, atliktus darbus įvertino pasamdyti ekspertai. Ką beištirtų mero, iš tarybos politikų, Savivaldybės specialistų sudaryta komisija? Koalicijos griūtis nebuvo netikėta, nes prasta buvo daugumos veiklos organizacija. Ir prieš Naujuosius atsistatydinimo pareiškimą įteikusi Savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Girdvainė – išsilavinusi, protinga, darbšti – dirbti galėjo, jei būtų gerai sustyguotas darbų paskirstymas. Merą palaikysiu. Per šv. Kalėdų, Naujųjų šventes vieni kitiems tiek daug gero prilinkime, skaudu, kad patys dažnai neišgirstame to, ką linkėjome.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas