Po priverstinės trijų savaičių pertraukos „Kretingos“ krepšinio klubo vyrų komanda, treniruojama Arimanto Mikaločiaus, grįžo į aikštę ir iš karto turėjo du rimtus iššūkius – susitiko su varžovais, kurie kelia aukščiausius tikslus.

Kretingiškiai net ir po tokios ilgos pertraukos sugebėjo iškovoti dvi pergales ir yra vienintelė lygos komanda, turinti vieną pralaimėjimą, septynias pergales ir kol kas išlieka III turnyrinės lentelės pozicijoje, bet varžovai yra sužaidę 5 rungtynėmis daugiau.

Gruodžio 11 d. „Kretingos“ komanda namuose 76:58 (22:20; 18:19; 17:9; 19:10) nugalėjo pirmoje turnyrinės lentelės vietoje esančius Vilniaus „Rivilės“ (9 pergalės, 3 pralaimėjimai) krepšininkus. Rungtynes spurtu 0:8 pradėjo svečiai iš sostinės, bet „Kretingos“ krepšininkai nepasimetė ir iki kėlinio pabaigos netgi išsiveržė į priekį – 22:20. Iki ilgosios pertraukos ir toliau vyko atkakli kova, o ilsėtis komandos išėjo šeimininkams turint 1 taško persvarą – 40:39. Po didžiosios pertraukos „Kretingos“ komanda puikiai žaidė gynyboje, per du kėlinius praleido tik 19 taškų ir rungtynių baigtis tapo aiški.

Šiose rungtynėse „Kretingai“ atstovavo: Domininkas Matutis (6/6 baudos, 5 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai, 6 išprov. pražangos, 25 naud. balai) – 16, Edgaras Danys (4/7 dvitaškiai, 16 naud. balų) – 14, Tadas Budrys (5/8 dvitaškiai, 6 atk. kamuoliai) – 10, Tadas Maželis, Rytis Zabita (11 atk. kamuolių) ir Rokas Šimkevičius – po 9, Karolis Opulskis – 5, Justas Grikštas (3 per. kamuoliai) – 4, Ignas Andriuškevičius, Dovydas Diemontas ir Ugnius Kvietkauskas.

Gruodžio 12 d. „Kretingos“ komanda išvykoje 105:98 (32:25; 25:32; 26:20; 22:21) palaužė Kauno VDU (6 pergalės, 5 pralaimėjimai) komandos pasipriešinimą. Rungtynes vėl sėkmingiau pradėjo VDU studentai, kurie, įpusėjus pirmam kėliniui, pirmavo 9 taškais (12:21), bet tada keturių minučių žaidimą kretingiškiai laimėjo 20:4 ir atsidūrė priekyje (10 min. 32:25). Antrą kėlinį šeimininkai vėl išsiveržė į priekį (17 min. 44:49), bet iki kėlinio pabaigos kretingiškiai išlygino rezultatą – 57:57. Trečią kėlinį sėkmingiau sužaidė Arimanto Mikaločiaus treniruojami „Kretingos“ krepšininkai, įgiję 6 taškų persvarą (30 min. 83:77).

Paskutinį kėlinį, likus žaisti 3 min., Kauno VDU po taiklių baudų metimų priekyje buvo paskutinį kartą (37 min. 94:95). Per likusį laiką „Kretingos“ komanda pademonstravo puikią gynybą praleidusi tik 3 taškus, o patys pelnė jų 11 ir išsirašė dar vieną svarbią turnyrinei lentelei pergalę. Šiame susitikime virė aistros, ir teisėjai išdalijo net 6 technines pražangas, 4 šeimininkams ir 2 – Kretingos krepšininkams.

„Kretinga“: Justas Grikštas (6/9 dvitaškiai, 4 rez. perdavimai, 3 per. kamuoliai, 33 naud. balai) – 28, Rytis Zabita (12/15 dvitaškiai, 17 atk. kamuolių, 4 rez. perdavimai, 46 naud. balai) – 27, Rokas Šimkevičius (11 rez. perdavimų) – 15, Domininkas Matutis (8/8 baudos, 5 išprov. pražangos) – 14, Edgaras Danys ir Tadas Maželis (5 rez. perdavimai) – po 9, Tadas Budrys – 4, Karolis Opulskis.

Vyr. trenerio Arimanto Mikaločiaus komentaras: „Prieš rungtynes tikrai jautėsi jaudulys, nes nežaidėme tris savaites. Intensyviai ruošėmės, rengėme daugiau treniruočių, nes žinojome, kad laukia stiprūs varžovai. Džiaugiuosi, kad pavyko iškovoti dvi pergales, bet dar liko daug stiprių varžovų. Dirbame ir esame pasirengę kovoti dėl kiekvienos pergalės.“

Artimiausias rungtynes „Kretingos“ komanda žais gruodžio 18 d. namuose su Kėdainių „SC-Ateitis“ (6 pergalės, 5 pralaimėjimai), o gruodžio 19 d. išvykoje turėtų sužaisti su Kauno „LSU-Atletu“ (5 pralaimėjimai).