Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Miegas – tai vienas iš svarbiausių dalykų, ko reikia žmogaus kūnui. Tai dažnai pasikartojanti ramybės būsena, kuriose metu kūnas atsistato, pailsi. Apie jo svarbą neverta ginčytis. Tačiau vis dažniau pasitaiko ir jo sutrikimų. Neretam, kuriam atrodo, kad pasireiškė miego sutrikimai kyla klausimų, kaip: „ar tai tikrai miego sutrikimas?“, „kaip to išvengti?“ ir panašių. Straipsnyje dalinamės profesionalų patarimais, kaip atpažinti miego sutrikimus ir kaip jų efektyviai išvengti gali padėti tikslingai parinkti minkšti baldai.

Kokių jų yra ir kaip jie paveikia gyvenseną?

Miego sutrikimai nemenkai gali paveikti gyvenimą, jo ritmą. Todėl labai svarbu laiku juos pastebėti ir imtis atitinkamų veiksmų. Specialistai įvardina ir apibūdina sutrikimų požymius:

• mieguistumas. Tai ypač svarbus simptomas, be to jis yra dažniausias. Jei jaučiamasi pavargus, apima apatija, ar dažnai ima miegas, tai gali būti ženklas, kad miego ciklas yra sutrikęs.

• Sumažėjęs darbingumas, produktyvumas. Natūraliai, jei prastai išsimiegama, ir jaučiamas mieguistumas, tai ir darbingumo lygis bus žemas. Tai taip pat gali byloti apie besivystantį ar jau išsivysčiusį miego sutrikimą.

• Sutrikęs miego rėžimas. Jei dažnai jaučiama, kad išsiderino miego rėžimas, einama miegoti labai vėlai, arba miegama diena ir dirbama, būnama aktyviu naktį, tai dar vienas stiprus signalas apie miego sutrikimus.

• Vaikščiojimas ir/ar kalbėjimas naktimis. Tai vėlgi reiškia, kad miegas nėra toks gilus, koks turėtų būti. Šio svarbaus požymio ignoruoti nevalia.

Simptomai neretai sutrikdo įprastinę veiklą, paveikia darbo rezultatus ir asmeninį gyvenimą. Nesinori daug socializuotis, dažnai norima tik pailsėti, pabūti vieniems. Tai nėra gerai, ypač šiuo laikotarpiu, kai kiekvienas turėtume kuo daugiau, žinoma saugiai, socializuotis.

Jei dažnai pasireiškia išvardintieji simptomai, pats metas ieškoti išeičių, kaip pažaboti miego sutrikimus. Jei miegama ant sofos, ar kito minkšto baldo, kuris nėra lova, pirmas žingsnis turėtų būti tikslingas miegamosios sofos lovos pasirinkimas, plačiau apie tai – žemiau.

Kaip išvengti?

Aptarus ir pastebėjus pirmuosius miego sutrikimų simptomus, dažnai kyla šis klausimas.

Svarstant apie sofos lovos, naudojamos miegui pasirinkimą, reikėtų atminti:

• Sofą lovą rinkitės pagal savo poreikius: išmatuokite, ar joje galėsite patogiai išsitiesti, ar ji ne per ilga, trumpa ir pan. Ar užteks vietos patogiai apsiversti ant kito šono.

• Atsižvelkite į medžiagas. Patyrinėkite, ar lova minkšta, ar medžiagos ilgaamžės ir kokybiškos.

• Miegamosios dalies mechanizmas. Patikrinkite, kaip jis veikia, ar nebus sunku juo naudotis, kokia jo konstrukcija

Be to, nederėtų pamiršti, kad tinkamai ir atidžiai parinkto baldų salono specialistai nepaliks jūsų nežinioje. Jie padės renkantis ir svarstant, kuris variantas tiks labiausiai: tiek miego kokybei, tiek interjerui.

Dažnai manoma, kad miego sutrikimų rizika padidėja, jei miegama ant kitų minkštų baldų, nei lova. Tačiau atidžiai parinkta sofa miegojimui gali tapti nuostabia išeitimi ir niekuo nenusileisti poilsiui karališkoje lovoje. ?


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas